Тема обговорення: Равноправие членов КС.
Автор теми: TD
Останні зміни: 25.06.2004 в 20:51:40.
Відповідей: 10


Надіслати відповідь:

Ваше ім'я:

Ваш email:

Повідомлення:

| << | Форум | >> |


AB ( 25.06.2004 в 20:51:40 ) [вгору]

Дуже правильне роз"яснення.

Андрій Оленчик ( 25.06.2004 в 17:51:11 ) [вгору]

Ні, розробка типових внутрішніх положень в завдання Держфінпослуг не входить. Для цього існують асоціації кредитних спілок. Ми лише визначаємо обов'язковий перелік таких положень та загальні вимоги до їх структури.

памиров ( 25.06.2004 в 17:44:12 ) [вгору]

все членв Кс равноправны в получении кредита и в % по кредиту, это основное условие общественной организации на средства которой и создана сама организация. Кому и под какие гарантии выдавать кредит, необходимо решать очень скурпулезно не забывая основной принцип - это людские деньги и рисковать ради обогащения сиеминутного - преступление.

Володимир Кобзар ( 25.06.2004 в 16:52:27 ) [вгору]

Такі положення вже розробила НАКСУ.
Годяться як основа, решту ми самі допишемо, а що не треба - відкинемо.
А от положення про документообіг не годиться навіть як основа. Треба повністю переробляти.

TD ( 25.06.2004 в 16:25:41 ) [вгору]

Андрей Ярославович, искренне благодарю, что находите время, чтобы разъяснить ситуацию.
Скажите пожалуйста, а ДФП не планирует разработать, скажем так типовое положение про фин управление и про финансовые послуги?
Думаю, молодым спилкам, будет очень тяжело разработать такие положения, что бы исчерпывающе отразить все аспекты финансовой деятельности КС.

Татьяна

Андрій Оленичк ( 25.06.2004 в 13:48:07 ) [вгору]

Важливе питання, що власне розуміти під рівноправністю членів. Очевидно, що рівноправність - це не автоматична рівність процентних ставок чи інших умов отримання послуг. Рівноправність - це рівні можливості для доступу та рівні умови отримання відповідних послуг, якщо член відповідає певним чітко визначеним і одинаковим для всіх умовам. Іншими словами, два члени, які повною мірою відповідають певним одинаковим стартовим умовам для отримання послуги, не можуть мати різні можливості та умови її отриамння. Отже питання в тому, наскільки грамотно та повно будть описані у відповідних внутрішніх положеннях КС як універсальні передумови, яким повинен відповідати член для отриамння певної послуги, так і умови власне отримання такої послуги у випадку, якщо член відповідає визначеним передумовам. При цьому,бажано не залишати якихось невиправданих "зазорів", які давали б свобду для включення суб'єктивного фактора при прийнятті рішень з боку посадових осіб КС. Тому порада: у своїх внутрішніх документах чітко опишіть весь спектр кредитних продуктів, що пропонуються КС, класифікувавши їх за певними ознаками або їх комбінаціями (строки надання, діапазони можливих сум, цільове призначення, вимоги до забезпечення тощо) та встановіть конкретгі процентні ставки для кожного з таких продуктів. При цьому, може виникнути питання, чи можна для одного і того ж кредитного продукту встановити не фіксовану процентну ставку, а діапазон "від ... до" залежно від додаткових чинників, пов'язаних з оцінкою ризиковості конкретного кредиту чи позичальника. Теоретично, так. Але в цьому випадку дуже не рекомендую встановлювати невиправданих, суто якісних та слабовимірюваних критеріїв оццінки типу "хороша людина, яку ми давно знаємо", "істинний арієць", "здається, що він може не повернути", "реокмендації солідних людей" і т.п. Не можете чітко і прозоро ідентифікувати особисті ризики - не ідентифікуйте їх взагалі. Якщо обгрунтовано сумніваєтеся в людині - не видавйте їй кредиті, але ніколи не "грайте" на процентній ставці, керуючись лише своїми сумнівами, а не розрахунками і реальними методиками оцінки ризиків. Останні, до речі, знову таки повинні бути чітко виписані у внутрішніх документах КС.

Cherry ( 24.06.2004 в 21:09:05 ) [вгору]

Пані Тетяна, якзо маєте таке бажання видавати під різні %, то варто:
1. провести класифікацію за видами -- споживчі, розстрочка, сеплянські, підприємницькі
2. за сумами 100-1000, 1001-5000,5001-.....
3. за забезпеченням - забезпечені заставою (застава побут техніки - неліквідна застава, заства т\з краще, але гірше ніж заства нерухомості) забезпечені порукою (чи то порука сторонньої особи - ризик високий, чи особи яка чає склад в спілці і накладаєте заборону на зняття вкладу - ризик мінімальний значить і % можна менше)
4. за кредитною історією
5. за джерелом доходів
таких критеріїв можнапідібрати багато і якщо, Ви обгрунтуєте це в рішенні про надання кредиту, думаю проблем не буде - головне\, щоб таке було написано в положенні про кредитування і посилатись не на гарні очі, а на документи.


Володислав Сурж ( 24.06.2004 в 20:35:31 ) [вгору]

Кожний член має різний ризик кредитування. Тому для членів з однаковим ризиком ставка має бути рівна. Групування ставки нормально провести за ступенем ризику, а він різниться як за видом кредитування (на виплат, селянські, підприємницькі тощо) так і за забезпеченням та іншим виконням умов кредитування, що пропонує член. Загально прийнята норма, що рівноправя членів є обоязковим. Проте зрозуміло, що ставка практично може бути різною. При цьому важко делегувати дуже розгалужені "вилки" для кредитних інспекторів і бути впевненим, що не спрацьовує людський фактор. Якщо це робить кредитний комітет за кожним кредитом, то він найвищя інстанція в цій справі.

TD ( 24.06.2004 в 17:48:55 ) [вгору]

Тогда получается и у члена, берущего 5000 грн и у члена берущего 100 000 грн должна быть одинаковая % ставка?

Тамара Волик ( 24.06.2004 в 17:36:46 ) [вгору]

На каком основании для одного члена Кс Вы устанавливаете один процент, а для другого другой. Это же не равноправие. вы можете установить разный процент на виды предоставляемых услуг. Например, кредиты - один %, рассрочка - другой % и т. д. но для всех членов.

TD ( 24.06.2004 в 12:05:13 ) [вгору]

При приянтии решения о выдаче кредита кредитный комитет нашего КС руководствуется совокупным кредитным риском по каждому члену. При этом, в зависимости от риска и определяется % ставка. Вилка % ставок утверждена НС.
Является ли различие % ставок у членов нарушением принципа равноправия?


Татьяна