Тема обговорення: КС + платежі.
Автор теми: AndriyB
Останні зміни: 15.04.2004 в 13:21:45.
Відповідей: 11


Надіслати відповідь:

Ваше ім'я:

Ваш email:

Повідомлення:

| << | Форум | >> |


Наташа ( 15.04.2004 в 13:21:45 ) [вгору]

Андрей, я могу сказать система хорошая.Я давно продумывала ее.просто в ней не было необходимости.Подложите кучу бумаг и все будет ОК. Многим студентам требуется кредиты на учебы. Удачи Вам

stalker ( 14.04.2004 в 19:17:44 ) [вгору]

Ну що ж, уже веселіше. Схема при грамотному впровадженні виглядає прийнятною. А щодо КС США та Канади, то, наскільки я знаю, їм відповідні можливості дали не одразу і це стало можливим після багаторічної боротьби, в тому числі з банківським лобі. Боюсь, що в Україні без такої боротьби також не обійдеться. Принаймі, на момент написання ЗУ "Про кредитні спілки" була також зроблена спроба прописати щось подібне, але ця спроба наштовхнулася на потужний спротив Національного банку і депутатів- банкірів.

AndriyB ( 14.04.2004 в 18:05:06 ) [вгору]

Зауважу, я пропоную тему для обговорення, а виробивши систему ми зможемо залучити додаткових членів.
Адже завданням кредитних спілок є надання фінансової підтримки якомога більшому колу людей.
П.С. Наскільки мені відомо, кредитні спілки США і Канади мають право відкривати чекові й карткові рахунки. Цікаво, як у них діє ця система, і чому ми не можемо її застосувати?

AndriyB ( 14.04.2004 в 17:57:29 ) [вгору]

якщо Ви про прийом платежів, то тут система:
1) реєстрація члена спілки
2) відкриття кредитної лінії з цільовим призначенням і вказаним лімітом.
3) погашення кредиту внесенням готівки в касу, або зарахуванням з депозиту згідно додаткової угоди.

stalker ( 14.04.2004 в 17:18:17 ) [вгору]

А ще вигоди Держбюджету: штрафи, штрафи, штрафи..втрата ліцензії. Колеги, почитайте уважно ЗУ "Про кредитні спілки". Оплачуваити за дорученням свого члена вартість товарів, робіт, послуг можна лише в межах наданого його кредиту і ні в якому разі не його депозиту. А ще є п. 2 статті 23 - там чітко вказано, що можна робити з депозитами членів.

AndriyB ( 14.04.2004 в 14:29:40 ) [вгору]

Вигоди членам спілки:
- збільшення переліку послуг
- суми на оплату навчання можуть накопичуватися поступово.

Вигоди кредитівці:
- зростання обороту,
- збільшення комісійних доходів (у разі встановлення комісій на такі операції)
- і нарешті, збільшення чисельності членів спілки, причому без додаткових витрат на рекламу.

А технологію можна взяти в будь-якого банку, тобто перераховувати кошти наприклад раз в тиждень однією сумою з подальшою передачею реєстру платежів.

Володимир Кобзар ( 14.04.2004 в 13:20:59 ) [вгору]

Комунальні платежі (у разі внесення членом спілки коштів для цієї мети та його заяви) - зрозуміло.
Але на якій підставі ви будете приймати плату за навчання?
Чи ці гроші проходитимуть транзитом? А вони й мусять проходити транзитом, тому що вуз чекає цих надходжень, а студент має підтвердити сплату за навчання. Яким чином?
І взагалі, яка вигода кредитівці?
Потім - кожному (а таких платникоів буде багато) треба пояснювати, чому гроші платяться не у касу вуза, а у кредитівку, чому вони депонуються, чому стягуються дві гривні додатково...
Одне слово, - заскладна конструкція, одна морока.

AndriyB ( 14.04.2004 в 10:50:01 ) [вгору]

Я так розумію.. ніхто нам не забороняє укласти договір скажімо з.. навчальним закладом (особливо якщо КС відкрита при ньому) й приймати оплату за навчання, відраховуючи скажімо 1 грн як вступний + 1 грн як обов"язковий пайовий внесок, (тим більше, що ці платежі одноразові). Кошти проводити як внесок на рахунок депозитного типу з автоматичним відкриттям кредитної лінії і взаємозаліком в кінці дня. Та ж ситуація й по комунальних та інших платежах.

AndriyB ( 13.04.2004 в 19:03:51 ) [вгору]

А розпорядження на оплату може бути одноразовим? (наприклад розпорядження на автоматичну оплату рахунків за комуналку + кредитна лінія)

[Анонiм] ( 13.04.2004 в 13:33:10 ) [вгору]

Помилилась...
Дт 685 - Кт 311
Дт 376 - Кт 685

Олена К. ( 13.04.2004 в 13:31:47 ) [вгору]

Кредитна спілка може сплачувати за товари та надані послуги членам КС в межах наданого йому кредиту. Ми під платіжне доручення підкладаємо лист-розпорядження від позичальника на перерахування коштів.
В бухгалтерському обліку такі проведення:
Дт 685 Кт 311
Кт 376 Дт 685

AndriyB ( 13.04.2004 в 12:55:55 ) [вгору]

Чи може КС оплачувати послуги, надані її членам за їх дорученням? (напр. комунальні, платежі)
Якщо так, то яким чином це відображається?