Увага! Цей форум працює в режимi читання. Запрошуємо до нового форуму!

<<< повернутися

Тема обговорення: філія.
Автор теми: Оленка
Останні зміни: 22.08.2006 в 16:06:10.
Відповідей: 35

Надіслати відповідь:

Ваше ім'я:

Ваш email:

Повідомлення:

| << | Форум | >> |

Оленка ( 22.08.2006 в 16:06:10 ) [вгору]

Мені так здається, що А.Я. зовсім не цікава наша тема, адже я не побачила жодної відповіді на хвилюючі не тільки мене теми. Я вважаю, всім би було краще, як би реєстрації, в тому числі і в ДФП, проходили "без сучка и задоринки", а для цього дайте нам роз'яснення. А то у відпустку не відпускають!!!

Ганна ( 12.08.2006 в 19:59:37 ) [вгору]

Шановний Андрій Ярославович!
Я розумію,що можливо і не зовсім зручно керівнику однієї державної установи розповідати як нам співпрацювати з ланцюгами іншої,але ми можемо це обговорити на форумі у формі проведення круглого столу,як звичайні учасники або громадяни .
До нас податкова прибігла на третій день,після внесення реєстратором в реєстр.
Ми ще навіть не встигли підрозділ зареєструвати в реєстрі фінустанов.
А це з нашого досвіду займе часу в кращому випадку не менше місяця(форум за 03.08)
І тут звичайно багато питань:
чи потрібно подавати звітність відділення КС до місцевої податкової,як бути з податками по З/ПЛ( це ж реєстрація у всіх фондах),як місцеві податки, отримання довідки неприбутковості і інших "Довідок на довідку".
Можливо юристи Департаменту допоможуть прояснити,або інші мудрі люди.
Дякую.

Аленка ( 11.08.2006 в 14:25:15 ) [вгору]

Андрій Ярославович!
Це не анонімні привіди з ДФП , це службовці з ДПІ .
Які не дуже розуміють чому ми реєстрували в Держреєєстратора відокремлений підрозділ, якщо не можемо здавати в ДПІ ніякі звіти і не будемо їм нічого платити.А ми кажемо, що це вимагає ДФП.

Виктория Борисовна ( 10.08.2006 в 16:27:47 ) [вгору]

Андрей Ярославович.
Честно говоря, мне кажется - у многих есть вопросы с регистрацией пидроздила - отделения...
и как-то оно выходит - что никому эта регистрация не требуется - ни ДПИ, ни Держреестратору, да и по законам она не обязательна.. кроме ДФП. Может будет лучше, если мы эти отделения будем регистрировать только в ДФП и Вам за них отчитываться? Вы даже не представляете сколько взяток требуют на каждом этапе регистрации у госрегистратора и ДПИ - они не понимают - зачем мы это делаем (??!!!!), но если нам так больно надо - прдлагаются для оплаты достаточно серьёзные счета (вы понимаете - о чём я говорю) .

Мы же можем на законном основании работатьв отделении без его регистрации у госрегистратора...а в ДФП требуют...ЗАЧЕМ?

Андрій Оленчик ( 10.08.2006 в 12:40:27 ) [вгору]

Аленка, щоби розібратися, що Вам там розказують анонімні привиди з ДФП, краще зателефонуйте безпосередньо до мене і ми дамо раду Вашій проблемі.

Аленка ( 9.08.2006 в 14:18:47 ) [вгору]

Ми отримали терефонну відповідь на запит в ДПІ стосовно того, які звіти подають відокремлн. підрозділи. Службовець сказала, що ми не дуже розуміємо, хто ви і чим займаєтесь, і взагалі чого ми реєстрували відокремлений підрозділ в Держреєєстратора. Коли ми повідомили що це вимагає ДФП, вони відповіли що, здавайте всі звіти і реєструйте відділення як не прибуткове.І взагалі , ми ж не можемо Вам писати листа на 3 сторінки.
Єдине що зрозуміли ,то це те якщо працівники відокр. підрозд. будуть йти окремим штатним розкладом, то налод з найманий працівників платять в ту ДПІ , де зареєєстрован відокр. підрозд. Тому всім раджу оформляти їх за сумісництвом.І платіть налоги по головному офісу.

Андрій Оленчик ( 8.08.2006 в 09:08:39 ) [вгору]

Ні, Оленка, не забув. Просто, на жадь, в ці дні у мене немає часу для повноцінної роботи на форумі. Але тема дійсно болюча і я обов'язково візьму участь у її обговоренні, як тільки з'явиться така можливість.

Оленка ( 7.08.2006 в 12:12:01 ) [вгору]

Андрій Ярославович напевно забув про свою обіцянку поспілкуватися з нами на цю болючу тему?

Аленка ( 3.08.2006 в 15:58:20 ) [вгору]

Ганна!
Не дуже зрозуміла чому ДФП зробила зауваження викреслити з назви це сполучення.
Якщо в протоколі СР вказано про створення "відокр. підрозд" і Ви його зареєєстрували в міськвиконкомі як "відокр. підроз." і отримали довідку з ЄДРПОУ де написано теж саме.
Я теж реєструвала підрозділ і в мене вийшло з четвертого разу.Але всі зауваження були по суті, і навіть були поради щось переробити, тому що будуть такі-то наслідки. Це стосувалося Положення про відокремлений підрозділ . Тому що, як правило ми спочатку пишемо, а потім відшліфофуємо на помилках і приписах ДФП.

Ганна ( 3.08.2006 в 15:23:33 ) [вгору]

Дякую, що форумчани підтримують тему, що раніше обговорювалась ,але не отримала розвитку.Це дійсно актуальна та "болюча" тема.
Для кредитних спілок,що планують працювати не один день - розвиток підрозділу важливий етап.Для обласного центру,де розміщена спілка і ще 20 спілок (не рахуючи банки)це є елементом надійного розміщення коштів в умовах меншої конкуренції.Ми подали документи на реєстрацію підрозділів втретє. (Зареєструвалися в міськвиконкомі).
Перше зауваження комісії -викреслити з назви словосполучення "відокремлений підрозділ".Друге- зауваження:
Окремими пунктами не розписані Повноваження права та обов'язки(хоча в методичних рекомендаціях це вписано в один пункт).По суті законодавству не суперечить.
Знаю ,що плагіат нашого положення було зареєстроване комісією для іншої спілки.
Чому в працівників комісії подвійні стандарти?
Трете зауваження відносно договору оренди приміщення.Якщо написано в договорі "оренда частини магазину(основні засоби орендодавця)"-юристи комісії вимагають довідку з БТІ ,що приміщення не є житловим.
І доречі,в комісії чітко відповіли: якщо необхідність наявності довідки Статистики вписана в документах ,що стосуються підрозділів,то абсолютно зрозуміло , що довідка статистики на підрозділ(хотіли юридично-"буквально" посперечатися -порадили звернутися до суду.)
Податкова прибігла на другий день-їм тільки дай кредитні спілки: одразу отримуй ознаку неприбутковості ,звичайно всі місцеві податки-туди ж ,звичайно ж питання по 1 ДФ,та решта Фондів по З/ПЛ питання спірне.Це не зпрощує роботу головбуха.
Є думка,звичайно Комісія не хоче ускладнювати собі життя,але повірте, що спілки прагнуть розвитку не від ідеальних умов,в яких працюють .Це ж нелегко: розвиток в іншому регіоні,заходи безпеки,робота з кадрами,фінансовий облік,контоль,звідтність!!!!
Сумно...

Оленка ( 3.08.2006 в 14:53:16 ) [вгору]

Маємо надію що Ви дасте вичерпні відповіді на наші запитання!

Аленка ( 3.08.2006 в 14:36:32 ) [вгору]

Чекаємо з нетерпінням.

Андрій Оленчик ( 3.08.2006 в 13:25:42 ) [вгору]

Не можу відмовити чарівним жінкам, але з Вашого дозволу вийду з коментарем дещо пізніше.

Оленка ( 3.08.2006 в 10:17:26 ) [вгору]

Мені теж цікаво, що думає з цього приводу Андрій Ярославович?

Оленка! ( 2.08.2006 в 16:51:08 ) [вгору]

Дякую за повідомлення. На жаль не бачила цього розпорядження.
Прочитала . Але ж Ви не делегуєте це повноваження відділенню , у Вас начальник відділення, який входить до правління і правління в протоколі вказало , що по цьому відділенню саме він має право приймати або виключати.
Гадаю що можливо вийти з цього становища ще й так:
виключення не потребує негайного рішення і тому відділення збирає заяви на вихід або представляє список претендентів на вихід і подає Правлінню , яке може їх своїм рішенням вивести. Правління не може бути для всіх різне. А як будуть оформлятися протоколи -це вже прописано в Положенні про Правління, яке на жаль не можливо міняти коли заманеться. Але можливо написати в протоколі "обтекаемую формулировку" , щось таке як запропонував Малюк Вячеслав про вступ. І тоді не треба міняти положення. І тоді буде так:І зайці цілі, і вовки ситі.

А що думає з цього приводу шановний Андрій Ярославович?
Гадаю , що коли ДФП писало це розпорядження в них була якась "модель" КС- вдділення, з якої вони бачили як ця схема буде працювати

Оленка ( 2.08.2006 в 14:49:04 ) [вгору]

Алёнка! Що ви думаєте з приводу п. 10 розпорядження Держфінпослуг № 5237 від 30.12.2005 р.?
Правління одне для спілки і філії. У нас колегіальний орган, то як будуть оформлятися протоколи?

Аленка ( 2.08.2006 в 09:49:59 ) [вгору]

Оленка!

Все одно прийдеться вводити начальника відділення в правління. І нехай йому делегують право у себе виключати. Але дивіться в Статут . Там вказано коли відбувається виключення, в яких випадках.Якщо у ВАс немає там щось такого хитрого , коли можливо примусово виключити, то не думаю що треба тоді цим дуже перейматись, тому що бажаючих добровільно вийти нек дуже багато.

Оксана Владимировна ( 1.08.2006 в 16:38:37 ) [вгору]

Нашла... сразу не смогла - т.к. оно не проходило регистрацию в Минюсте...

Оксана Владимировна ( 1.08.2006 в 16:34:41 ) [вгору]

Оленке - нет такого распоряжения...Вы,наверное, ошиблись номером..

Оленка ( 1.08.2006 в 15:09:33 ) [вгору]

Оксана Владимировна почитайте розпорядження Держфінпослуг № 5237 від 30.12.2005 р. і все стане зрозумілим.
Алёнка. Виключення у нас теж делеговане правлінню

Оксана Владимировна ( 31.07.2006 в 18:32:22 ) [вгору]

Всё таки вернусь к регистрации отделения:

Алёнке - в ДФП мы не подавали для регистрации справку ЄДРПО по відділенню, потому как:
1. Оно не требовалось на тот момент в документах для регистрации отделения.
2. У нас отделение не зарегистрировано у регистатора - я ничего однозначного по этому поводу так и не нашла - ни по поводу регистрации у Регистратора вообще, ни по поводу постановки на учёт в налоговой.

И мне такое положение в подвешенном состоянии совсем не нравится и я больше чем уверена, что сотрудники ДФП безосновательно отказывют регистрировать отделения, не внесённые Регистратором.

Малюк Вячеслав ( 31.07.2006 в 17:04:05 ) [вгору]

Це не ідея. Щонайменше одна кредитна спілка за таким порядком прийняття у члени працює з 1998 року. Жодних проблем.

Аленка ( 31.07.2006 в 15:40:10 ) [вгору]

Якщо Ви хотіли б використати ідею Вячеслава , то пропишіть це в протоколі, який можливо міняти , переписувати хоч кожний день . А якщо ви заженете цю ідею в Статут то тільки через загальні збори, а якщо в Вас щось зміниться і Вас така формуліровка не влаштує. І що Ви будете мінять статут кожного разу.

Щодо виключення : що в Вас в статуті написано , і що Вас турбує не дуже зрозуміла?

Оленка ( 31.07.2006 в 13:26:22 ) [вгору]

Я так розумію, що нам тепер необхідно вносити зміни до Статуту. У нас записано:Особа стає членом кредитної спілки за умови:
1) відповідності ознаці членства;
2) подання заяви про вступ до кредитної спілки;
3) рішення спостережної ради або правління (у разі делегування йому цього повноваження) про прийом особи до кредитної спілки;
4) сплати вступного та обов'язкового пайового внесків, що підтверджується відповідними документами.
Сплата вступного та обов'язкового пайового внесків здійснюється лише після прийняття спостережною радою або правлінням (у разі делегування йому цього повноваження) позитивного рішення про прийом до кредитної спілки.
А з виключенням що робити?

Аленка ( 31.07.2006 в 12:54:46 ) [вгору]

Гадаю що запропонована ідея Вячеславом могла б Вам підійти краще, тому що при перевірці Вас нема за що вхопити. І вона більш простіша.

Малюк Вячеслав ( 31.07.2006 в 12:29:43 ) [вгору]

Статтею 10 ЗУ "Про КС" передбачено так: "Прийняття до кредитної спілки та виключення з її складу провадяться ... за рішенням спостережної ради кредитної спілки...". Погодьтесь, що це не те саме, що "в члени КС приймає спостережна рада". Бо фразу "за рішенням" можна розуміти і як "згідно рішення", або як "у порядку передбаченому рішенням". Ще про прийняття у члени КС знаходимо у ст.15 таке: "2. До компетенції спостережної ... належить: ... вирішення питань про прийняття нових членів до кредитної спілки та припинення членства у кредитній спілці". І тут фраза відмінна від "в члени КС приймає спостережна рада". З того робимо висновок, що у ЗУ "Про КС", нема такої норми, що в члени КС приймає спостережна рада. Але ЗУ "Про КС" встановлюює що, питання прийняття у члени КС вирішується рішенням спостережної ради. Тобто, спостережна рада своїм рішенням може встановити певний порядок прийняття у члени, у тому числі надати право на таке будь-якому іншому органу чи посадовій особі КС. Наприклад таке рішення спостережної ради: "Встановити, що: будь яка особа, яка відповідає ознакам членства та звернулась з письмовою заявою встановленої форми про вступ до кредитної спілки, та повністю сплатила вступний і обов`язковий пайовий внески набуває членство в кредитній спілці. Для прийому особи в члени не потрібно будь-якого додаткового персонального рішення спостережної ради".

[Анонiм] ( 31.07.2006 в 11:03:32 ) [вгору]

Справа в тому що правління поняття " растяжимое". ВВедіть туди керівника підрозділа і нехай правління вже делегує йому приймати і виводити в своєму підрозділі. Пропишіть це в протоколі правління,і Спостережної ради

Це перше. А по друге. Якщо ви дійсно знаєте що цього чоловіка треба приймати просить людей писати заяву про вступ пізнішею датою і заднім числом робіть наказ про вступ ,чи що там у вас прописано в положеннях.

Оленка ( 31.07.2006 в 10:04:38 ) [вгору]

Алёнка! В статуті записано право прийому та виходу з членів компетенцією Спострежної ради, але це право може бути делеговане правлінню. І як бути? Правління в місті, а філію збираємося відкривати в районі?

Аленка ( 31.07.2006 в 09:22:25 ) [вгору]

Оленка !
Якщо у ВАс в статуті написано що що право приймати в члени має лише правління, то нгехай правління і приймає рішення .

Оксана Володимирівна !
Скажіть будь ласка: коли Ви реєстрували перше відділення у Вас що ДФП не просило надати довідку ЄДРПО по відділенню.

Оленка ( 29.07.2006 в 11:06:33 ) [вгору]

Я так розумію що довідку з ЕДРПОУ про спілку а не підрозділ.
Оксана Владимировна - кредитный комитет я не в том смысле имела что не коллегиальный, а в том что как принимать решение о выдаче кредита в филии.

Оксана Владимировна ( 28.07.2006 в 18:56:14 ) [вгору]

1. Оленка, то, что кредитный комитет - коллегиальный орган - абсолютно не дурниця. Когда будете разгребать просрочки по отделению - вспомните мои слова.

2. Мы сейчас собираемся регистрировать ещё одно отделение и меня удивило, что Алёнка написала - "ДФП для реєстрації підрозділу вимагає довідку з ЄДРПОУ підрозділу."

А на основании чего ДФП это требует? Ведь п. 16.6 Розп. №1099 гласит: "16.6. Засвідчену в установленому порядку копію довідки з
Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.
{ Пункт 16 доповнено підпунктом 16.6 згідно з Розпорядженням
Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг N 5525
( z0418-06 ) від 23.03.2006 }"

И ни слова, что эта довідка касается только пидроздила!!!!! (извините за суржик)

Андрей Ярославович - смотри Вы снова появились на форуме - не сочтите за труд - объясните нам про регистрацию пидроздила в реестре - с этим у регистраторов возникает много вопросов к нам - мы не можем объяснить им - как правильно зарегистрировать безбалансовый вид-й пидроздил.
Тем более, что и п.16.6 прямо не требует справки ЕДРПОУ на пидпоздил.

Оленка ( 28.07.2006 в 16:44:36 ) [вгору]

По реєстрації у держреєстратора вже знайшла - реєструватися однозначно треба. А от стосовно прийняття і виключення з членів спілки я з Алёнкою не погоджуюсь, оскільки в примірному статуті чітко вказано кому може спострежна рада делегувати це право - правлінню. Кредитний комітет - це колегіальний орган і рішення по кредитам приймаються не одноособово. Я згодна це абсолютна дурниця.
Керівник повинен призначатися чи прийматися на роботу як звичайний працівник.

Аленка ( 28.07.2006 в 12:21:52 ) [вгору]

Існує різна думка стосовно взітів в самій податковій. Але те що треба зареєструватися це точно. Ми зробили запит до ДПІ і чекаємо відповіді про звіти.

Тетяна ( 28.07.2006 в 10:13:31 ) [вгору]

В податковій я не реєструвалася. А якщо зареєструюсь, то чи потрібно здавати які-небудь звіти?

Аленка ( 28.07.2006 в 10:01:36 ) [вгору]

МИ назвали відокремлений підрозділ. Керівник філії призначається Спостережною радою. При створенні Спост. рада в протоколі повинна прийняти рішення про створення, призначити крерівника і дати назву підрозділу . Цей протокол ВАм знадобиться при реєстраціїї в райадміністрації і ДФП. Стосовно того чи повинен бути керівник підрозділу бути в штаті чи ні, то скажу так: який штат ви маєте на увазі. Штат головного офісу , чи окремий штат підрозділу(філії) .
Реєструватися в реєстратора треба тому, що ДФП для реєстрації підрозділу вимагає довідку з ЄДРПОУ підрозділу.
Щодо прийняття і виключення: нехай Спост. рада делегує керівнику філії приймати і виключати членів.
Бухгалтерія безумовно одна, тому що в довідці з ЄДРПОУ буде написано : правовий статус суб*єкта БЕЗ права юридичної особи.
Введіть керівника в кредитний комітет і напишіть в положенні про кредитування що керівник підрозділу має право одноособно приймати рішення про надання кредиту до такої-то суми.

Бажаю успіху. І не забудьте зареєструвати підрозділ в налоговій того району де буде знаходитись підрозділ .

Оленка ( 27.07.2006 в 16:18:19 ) [вгору]

Підкажіть будь-ласка з чого почати створення філії. Філія буде в іншому районі області. Ознака членства - область. Мене цікавить саме такі питання:
1. Як правильно вказати - філія, відокремлений підрозділ, відділення?
2. Керівник філії повинен бути в штаті? І ким призначається?
3. Навіщо реєструватися у держреєстратора?
4. Прийняття і виключення з членів?
5. Бухгалтерія одна?
6. Кредитний комітет як буде приймати рішення?

bigmir)net TOP 100