Увага! Цей форум працює в режимi читання. Запрошуємо до нового форуму!

<<< повернутися

Тема обговорення: Протоколи кредитного комітету.
Автор теми: Тім
Останні зміни: 7.07.2006 в 19:00:01.
Відповідей: 16


Надіслати відповідь:

Ваше ім'я:

Ваш email:

Повідомлення:

| << | Форум | >> |


Татьяна Александровна ( 7.07.2006 в 19:00:01 ) [вгору]

Я абсолютно против принятия решений филиалами, даже на очень маленькие суммы. Любая выданная гривня риск - зачем же его повышать если можно организовать кредитный комитет, как я написала?
Для Тима:
1) 2 человека на филиале - очень большой риск - они легко могут ступить в сговор - практика показывает, что должно быть 3 чел (мин) - тогда больше взаимного контроля.
2) Никто у меня никуда не ездит - сканер и электронную почту никто не отменял - филиал сканирует доки+заявку на кредит и отправляет по электронной почте - в головном офисе есть человек, кот-й ответственный за все взаимдействия филиалов с ГО и решение их вопросов быстро и качественно. Он же и передаёт полученные заявки на КК, он же и контролирует потом выполнение решения КК. согласно процедуре внуреннего контроля. Для меня это ещё проблема - чувствую, что она (процедура)ещё не до конца прописана.

Тім ( 7.07.2006 в 15:22:26 ) [вгору]

Ідея непогана. От тільки Загальні збори аж через рік. А як працювати до того часу поки буде затверджене нове положення?
До того ж у філіях у нас усього по 2 працівника.

Малюк Вячеслав ( 7.07.2006 в 15:14:05 ) [вгору]

А чому не робити у кожній філії свій кредитний комітет, який є складовою частиною кредитного комітету кредитної спілки? Тобто, для прийняття рішення про надання кредиту філією таке рішення прийматиме кредитний комітет філії. А за великих розмірів кредиту питання про надання кредиту має передаватись на розгляд кредитного комітету спілки. Тільке все це треба розписати у положенні про КК.

Вадим ( 7.07.2006 в 13:55:08 ) [вгору]

Тіму----> а чим Вам не сподобався метод Аноніма? Він нормально проходить під Ваш варіант. Чому б не зробити у відділені 3-х членів КК? вони приймають рішення, делегувати їм повноваження до якоїсь суми приймати рішення самим. потім протоколи відправляються Вам в цетр. офіс. Все проблєма вирішена? З номерацію теж все в порядку ніде не сказано як вона має вестись? так от 1-к (перший протокол відділення в Києві) у кожного відділення своя нумерація. Ніде не сказано, що кредитний комітет має знаходитись в оному місті, ніде не сказано що в день має бути тільки один протокол (засідання)? от і все?

Тім ( 7.07.2006 в 09:26:28 ) [вгору]

Ми включили керівників філій до кредитного комітету, а виходить, що раз одноосібно рішення вони прийняти не можуть, то їм виходить потрібно раз або два на тиждень їхати до головного офісу з заявами? це вже ні в які рамки!!! Якщо це дійсно так мало б проходити, то навіщо потрібні ті відокремлені підрозділи, ті керівники, відповідальні за фінансовий моніторинг і таке інше! краще просто посадити одну людину, яка навіть писати не вміє, навчити, як мавпу, які папери потрібно для видачі кредиту, а решту робити в головному офісі, та й гроші люди нехай отримують у такому разі в банку.

Татьяна Александровна ( 5.07.2006 в 20:48:40 ) [вгору]

Ниженаписанное работает только при отлаженной системе внутреннего контроля.

[Анонiм] ( 5.07.2006 в 20:47:07 ) [вгору]

Расскажу - как мы сделали - может кому-то будет полезно - схема не новая - слямзили в банке. В члены КК приняли около 7-9 человек, достойных принимать качественные решения (сотрудники). Каждому из них присвоили соответствующую категорию из 3-х возможных - А, Б,С. (А - самая лучшая, С - обычно начальник отделения))в зависимости от способнойстей. РПрописали в положении о КК - в зависимости от суммы кредита, набор каких категорий должен присутствовать на КК (минимум 3 человека всего должны присутствовать на КК + при этом обладать соотв-й категорией). Например, чтобы принять решение о выдаче 5000 грн - должны присутствовать 2 члена КК с категорией Б и 1 с С. По каждому кредиту оформляется протокол КК. Оригиналы протоколов храняться в главном офисе. Отделения выдают по факсовой копии протокола. 1 раз в 3 месяца оригиналы протоколов передаются на отделния.

Но у нас следующий подход - 2 члена из 3-х - сотрудники главного офиса. Решение принимается сразу же, как только получаем заявку с отделения - след-но кредит член спокойно получает наследующий день, если не потребовалась доработка заявки.

Тім ( 5.07.2006 в 18:35:05 ) [вгору]

Можливість звісно є, але я ж кажу про ті ситуації, коли з членів кредитного комітету в наявності протягом тижня лише один - що робити в такій ситуації - тут протокол не проходить - це документ колегіального органу. Так що тоді весь тиждень не видавати кредити, а з чого виплачувати проценти вкладникам?

Володислав ( 5.07.2006 в 18:27:43 ) [вгору]

Банки в кінці дня (тижня) підписують протоколи КК по споживчих кредитах. Тобто в зад. Члени КК в банках працівники підрозділу (голова кредитного відділу, юрист, проблемник, особист тощо). Для перевірок внутрішніх і НБУшних всі протоколи повинні бути готові.
В більшості КК в сіплках працівники виконавчої дирекції, тобто писати протоколи в кінці дня (тижня) є можливість.

Тім ( 5.07.2006 в 10:45:35 ) [вгору]

Малюку Вячеславу:
щодо прецедентів притягнення до кримінальної відповідальності за одноосібне прийняття рішення про видачу кредитів, то не сперечаюсь, але, з іншого боку, можна знайти прецеденти застосування норм КК і за колективно прийняті рішення.

І питання до всіх: А з якою періодичністю засідати кредитному комітету, якщо єдина перевага кредитної спілки перед банком - це швидкість видачі кредиту!


Малюк Вячеслав ( 5.07.2006 в 10:29:52 ) [вгору]

Шаталюку Юрію: Я не говорю про порушення, я говорю, що "У мене великі сумніви щодо законності одноосібного прийняття рішення про надання кредиту". Я зовсім не відкидаю можливості знаходження розумного рішення, при одночасному виконанні Закону, з метою оперативного прийняття рішення про надання кредитів.
Тіму: Вибачте, таке пояснення буде дуже об`ємним, нема часу. Але мені відомі випадки притягнення до кримінальної відповідальності осіб, керівних працівників банків, за неповернутими кредитами, коли кредити надавались без рішення кредитного комітету чи з відступленням від рішення кредитного комітету.

Тім ( 5.07.2006 в 09:44:17 ) [вгору]

я звичайно розумію, що бажано проводити всі кредити рішенням кредитного комітету, але коли він складається з 3-х осіб, а одна з них знаходиться у відпустці, а інша захворіла, тоді як, кредитній спілці закриватися чи взагалі не видавати кредити?
Питання до Вячеслава: А яким чином зазначені статті КК розповсюджуються на дії особи, яка прийняла рішення про видачу кредиту, адже таким чином вона може бути розповсюджена на всіх членів кредитного комітету(вчинення злочину за попередньою змовою групою осіб)

Шаталюк Юрій ( 4.07.2006 в 20:02:46 ) [вгору]

Всі говорять про порушення. Чого? Ст.17 Закону? А де у Законі сказано про "колегіальність" кредитного комітету або про виключно колегіальну процедуру прийняття рішення про надання окремого кредиту? І де сказано про протоколи кредитного комітету і про наповнення його списками кредитів?
Закон та Статут (примірний, та й наш теж) не забороняють делегування повноважень окремим членам кредитного комітета щодо надання кредиту. Кредитний комітет розподіляє обовязки та повноваження, які потім оформлюються у довіреностях? Чи вже Цивільний кодекс відмінено?

Володислав ( 4.07.2006 в 18:39:46 ) [вгору]

Без сумніву рішення про надання кредиту може бути прийнято лише комітетом і це витяг з протоколу по кожному кредиту, який прийнято до підписання угоди. У нас не передбаченно створення малих КК зі своїм лімітом для відділень, без чого взагалі неможливо організувати хоч подібну на правду роботу. Як відбувається в спілках на практиці? При малому обємі кредитів КК дійсно розглядає заявки. В більшості - як завжди. І я б не радив змінювати процедуру делегуванням комусь прияняття рішення, або затвредження видачу пізніше гуртом. Все це буде порушенням. В банку однозначно все проходить через КК.

Малюк Вячеслав ( 4.07.2006 в 18:13:29 ) [вгору]

Виправляюсь: у фразі "ст.185, 191, 192 КК" слід читати: "ст.185, 190, 192 КК".

Малюк Вячеслав ( 4.07.2006 в 18:11:16 ) [вгору]

У мене великі сумніви щодо законності одноосібного прийняття рішення про надання кредиту:
У ст.17 Закону «Про КК» так: «3. До компетенції кредитного комітету кредитної спілки належать: розгляд заяв членів кредитної спілки про надання кредитів і прийняття рішень з цих питань...». А кредитний комітет всеж таки колегальний орган. Саме колегіальність цього органу дозволяє уникати виникнення складу злочину, у випадках неповернення кредиту. А інакше особа, яка одноосібно приймала рішення про видачу грошей може понести відповідальність за ст.191 КК (в залежності від обставин можливо також за ст.185, 191, 192 КК). У банків такі випадки були.

Тім ( 4.07.2006 в 17:34:49 ) [вгору]

Наступна ситуація: за положеннями про кредитний комітет та про кредити, в кредитній спілці рішенням кредитного комітету можуть призначатися посадові особи з числа членів кредитного комітету, яким надано право одноосібно приймати рішення про видачу кредитів. з прийнятих рішень такі особи звітують щомісячно перед КК. Однак виникає питання - у вигляді якого документу таке одноособове рішення може матеріалізуватися на папері, адже протокол, передбачений для засідань КК - це документ колективного органу, а наказ чи розпорядження, в свою чергу, прерогатива голови правління і нікого більше. До того ж щоденне засідання кредитного комітету - виглядає смішно!
Чи є варіанти вирішення цієї проблеми?bigmir)net TOP 100