Увага! Цей форум працює в режимi читання. Запрошуємо до нового форуму!

<<< повернутися

Тема обговорення: трудові контракти.
Автор теми: АЛ
Останні зміни: 14.07.2006 в 15:07:56.
Відповідей: 4


Надіслати відповідь:

Ваше ім'я:

Ваш email:

Повідомлення:

| << | Форум | >> |


АЛ ( 14.07.2006 в 15:07:56 ) [вгору]

Тім, я в курсі всіх цих положень і КЗпП, і про оформлення трудових відносин наказом, але...! Мені для себе цікаво!... На майбутнє...

Тім ( 14.07.2006 в 14:05:04 ) [вгору]

А навіщо Вам ці проблеми - укладіть договір і до побачення. До того ж це ще питання - за що штрафувати? Трудовий договір не обов*язково укладається в письмовій формі. Перелік випадків у яких письмова форма обов*язкова визначений ст.24 КЗПП і там немає ні слова про керівників небюджетних організацій. Але там є така фраза - в інших випадках, передбачених законодавством. Укладення в письмовій формі контракту з керівником передбачено господарським кодексом, однак у цему самому кодексі вказано, що він не регулює трудові відносини. Звісно це абсурд, але відносини пов*язані з прийомом на роботу є саме трудовими, а отже господарським кодексом не регулюються. Якщо ж відштовхуватися від вимог КЗпП то в ст. 24 чітко вказано, що укладення трудового договору оформлюється наказом або розпорядженням власника. В будь-якому випадку у вас самим першим повинен бути наказ голови правління про вступ на посаду наступного змісту: на підставі рішення СР від "___"___ р. Протокол №--
вважати такою що вступила на посаду Голови правління та приступила до виконання посадових обовязків з "___"____ р.


АЛ ( 14.07.2006 в 09:53:24 ) [вгору]

А хто має повноваження перевірити наявність трудових контрактів та в разі їх відсутності накласти штраф (та в якому розмірі)? В когось щось подібне було?

Тім ( 13.07.2006 в 11:10:31 ) [вгору]

Іншою стороною є не обовязково голова спостережної ради, а особа, уповноважена спостережною радою підписати такий договір. Отже необхідно спочатку на засіданні спостережної ради обрати з її складу особу яку уповноважують підписати трудовий договір (звісно це буде голова СР), потім така особа підписує договір з ГП. До того ж у трудовому договорі з керівником відповідно до вимог господарського кодексу повинен бути вказаний строк дії такого договору. Зміна складу СР не впливає на договір, оскільки контракт укладається не з СР, а з кредитною спілкою, яку СР представляє.

АЛ ( 12.07.2006 в 16:48:33 ) [вгору]

Хто є другою стороною у трудовому контракті, де контрактантом (працівником) являється голова правління спілки? Спостережна рада в особі її голови?
Тоді що потрібно укладати при змінні голови спостережної ради - новий контракт? А можна додаткову угоду із вказанням змін?
Наведіть будь-ласка приклади практичного розв'язання питання у ваших КС! Дякую!



bigmir)net TOP 100