XIII Звітно-виборна конференція Національної асоціації кредитних спілок України
19 квітня в столичному будинку Укоопспілки відбулася XIII Звітно-виборна конференція Національної асоціації кредитних спілок України. З 178 кредитних спілок – членів НАКСУ участь у конференції взяли делегати від 159 фінансових установ. На конференції також були присутні чисельні гості – представники Канадської програми зміцнення кредитних спілок України та Посольства Канади, Всеукраїнської асоціації кредитних спілок, Всеукраїнської асоціації кредитних спілок військовослужбовців, страхової компанії «Українська страхова компанія кредитних спілок», кооперативних ощадно-кредитних кас Польщі. Учасників конференції привітав своїм письмовим зверненням Голова Держфінпослуг Валерій Борисович Альошин.
Після відкриття Конференції та привітання гостей відбулася урочиста частина. Президент НАКСУ Петро Козинець нагородив кубками та дипломами керівників найкращих кредитних спілок по ряду номінацій. А саме – «За зразкову фінансову стабільність кредитної спілки», «За новаторський підхід, зразкове обслуговування та впровадження нових технологій», «За послідовне динамічне зростання кредитної спілки», «За великий особистий внесок у розвиток та збереження традицій кредитної кооперації України», «За найвагоміший внесок у розвиток Програми фінансової підтримки кредитних спілок Старт».
Зі звітною доповіддю від Ради НАКСУ виступив заступник Голови Ради Андрій Азаров.
Президент НАКСУ Петро Козинець у звітній доповіді Виконавчої дирекції надав детальний аналіз роботи НАКСУ з основних напрямків, визначених попередньою конференцією та стратегічним планом розвитку.
Зі звітами виступили також голова Наглядового комітету Ігор Абрам ` юк та директор фінансового департаменту НАКСУ Катерина Калустова.
Віце-Президент НАКСУ Людмила Кравченко надала детальну інформацію про запропоновані зміни до внутрішніх Положень НАКСУ – про Раду та Наглядовий комітет. Внесення змін було викликано необхідністю урегулювання прав та обов’язків органів управління в реалізації механізмів саморегулювання згідно вимог Держфінпослуг.
Після недовгого обговорення учасники конференції більшістю голосів затвердили пакет змін до внутрішніх документів. Одним із пунктів передбачено також розширення кількісного складу Наглядового Комітету з 5 до 7 осіб.
Особливу увагу доповідачі та учасники Конференції приділили питанням отримання Асоціацією статусу саморегулівної організації та механізмів побудови системи стабілізації. Як відомо, питання формування Фонду гарантування вкладів членів кредитних спілок нині є найбільш актуальним. Наразі обговорюється декілька моделей побудови систем стабілізації. Це – проект польських колег із страхування вкладів членів КС, побудова спільного з ВАКС для всієї системи Стабфонду або Фонду гарантування вкладів. Також розглядається варіант створення власного Фонду гарантування вкладів в системі НАКСУ.
Учасники дообрали нових членів Наглядового комітету. За результатами таємного голосування до його складу ввійшли Андрій Азаров, Євген Дзюба, Ігор Абрам ` юк та Сергій Строганцев. Із попередніх членів в комітеті виконувати свої функції продовжать Ірина Боголюбова, Євген Богуславський та Дмитро Спиридонов. Наприкінці минулого тижня вже відбулося перше засідання Наглядового комітету. Головою обрано Андрія Азарова, заступниками голови – Ігоря Абрам ` юка та Сергія Строганцева.
За підсумками своєї роботи конференція прийняла відповідну резолюцію.
Резолюція XІІІ Звітно-виборної Конференції НАКСУ
м. Київ 19 квітня 2007 року
1. Роботу Ради НАКСУ за звітний період визнати задовільною.
2. Роботу Наглядового комітету НАКСУ за звітний період визнати задовільною.
3. Роботу Виконавчої дирекції НАКСУ визнати задовільною.
4. Затвердити зміни до Положення про Раду НАКСУ.
5. Затвердити зміни до Положення про Наглядовий комітет НАКСУ.
6. Продовжити діяльність з метою отримання НАКСУ статусу саморегулівної організації за умови, що на першому етапі передбачається розпочати виконання НАКСУ функцій СРО з наступних напрямів:
• проведення збору, узагальнення та попереднього аналізу фінансової звітності кредитних спілок;
• розробка і впровадження правила поведінки кредитних спілок на ринках фінансових послуг.
7. У разі виникнення необхідності внесення редакційних змін до Положення про Раду НАКСУ та Положення про Наглядовий комітет НАКСУ уповноважити Раду НАКСУ затвердити зазначені необхідні зміни.
8. Продовжити співпрацю з органами державної влади щодо забезпечення сприятливих умов розвитку кредитних спілок, включаючи вдосконалення відповідного законодавства, передусім, щодо доопрацювання проекту Змін до Закону України “Про кредитні спілки”, а також, пов’язаних з діяльністю кредитних спілок законів та нормативно-правових актів.
9. Продовжити розвиток співпраці з міжнародними організаціями, діяльність яких спрямована на надання підтримки ринку кредитних спілок України, підтвердивши визначений рішенням ХІІ Конференції НАКСУ курс на підвищення ефективності міжнародної допомоги ринку кредитних спілок та покращення взаємної координації дій.
10. Конференція НАКСУ підтверджує готовність до співпраці з усіма представницькими об’єднаннями кредитних спілок на принципах ефективності для кредитних спілок та взаємовигідності.
11. Враховуючи лінію на участь НАКСУ у створенні загальнодержавних програм стабілізації та гарантування вкладів, провести необхідні переговори з даного питання з іншими учасниками ринку. За результатами переговорів Виконавчій дирекції підготувати та представити для обговорення спілками – членами НАКСУ необхідні економічні розрахунки та обґрунтування. У разі недосягнення спільного рішення приступити до створення власного фонду гарантування вкладів в рамках НАКСУ, передбачивши можливість приєднання фондів до загальнодержавних програм у майбутньому.
Більш детальна інформація про хід Конференції буде опублікована в черговому номеру Бюлетеня кредитних спілок України.