<<< повернутися | обговорити на форумі >>

 

29/05/07

Україну відвідали представники кредитних спілок США

26-29 травня з діловим візитом Україну відвідали Президент Українсько-Американської Федеральної Кредитової Спілки «Самопоміч» (м. Чикаго) Богдан Ватраль та Президент однієї з найбільших в США об’єднаних кредитних спілок - United Corporate Federal Credit Union - Девід Претер.

В Україні добре знають Богдана Ватраля як одного із основних ініціаторів та активних учасників відродження кредитних спілок в Україні. Богдан Ватраль також очолює Раду Централі Кредитних Кооперативів Америки.

З об’єднаною кредитною спілкою United Corporate Federal Credit Union (попередня назва – Mid-States Corporation) НАКСУ та ОКС НАКСУ співпрацюють вже не перший рік (включаючи і фінансування кредиту від WOCCU в сумі 100 тисяч доларів США). Сьогодні United Corporate Federal Credit Union об’єднує більше 25% всіх кредитівок США та має в активах понад 13 млрд. доларів.

В ході візиту американські гості провели ряд офіційних зустрічей. Зокрема, з Головою Держфінпослуг Валерієм Альошиним, членом Держфінпослуг - директором департаменту по нагляду за кредитними установами Андрієм Оленчиком та високопосадовцями Національного Банку України.

Гості також ознайомились з діяльністю НАКСУ на нинішньому етапі та досягненнями ОКС НАКСУ. Крім того, Богдан Ватраль та Девід Претер відвідали КС «Поміч» (м. Київ), київську філію КС «Перше Кредитне Товариство» та взяли участь в урочистому відкритті бібліотеки Києво-Могилянської Академії (одним із спонсорів якої була КС «Самопоміч», м. Чикаго).

Однією із цілей візиту також була підготовка до світової конференції «Українські кредитні спілки», яка має відбутися в серпні 2007 року. Цей захід, який планують відвідати представники близько 50 українських кредитних спілок США, покликаний зміцнити зв’язки між лідерами українських та американських кредитних спілок. Крім того, конференція стане чудовою нагодою для обміну успішним досвідом роботи в системі кредитної кооперації.

«Ми маємо за мету налагодити та зміцнити зв’язки між кредитними спілками – членами НАКСУ та кредитними спілками США. Кредитні спілки, створені українськими емігрантами, в Сполучених штатах відіграють значну роль в суспільному та економічному житті української діаспори. Наприклад, активи 17 спілок, які входять до Централі Українських Кооперативів Америки, перевищують 2 млрд. доларів. Нам є чим поділитися з українськими співвітчизниками», - повідомив Богдан Ватраль.

Розширений матеріал про візит Богдана Ватраля та Девіда Претера до України читайте в одному з найближчих номерів Бюлетеня кредитних спілок України.<<< повернутися | обговорити на форумі >>