<<< повернутися | обговорити на форумі >>

 

6 листопада 2007 року відбулося чергове засідання Ради НАКСУ
Фоторепортаж з засідання >>>

06 листопада 2007 року відбулося чергове засідання Ради НАКСУ. Серед питань порядку денного Радою було розглянуто і затверджено звіт Виконавчої дирекції НАКСУ, питання щодо виконання бюджету НАКСУ за 10 місяців цього року. Також, Радою НАКСУ було затверджено бюджет НАКСУ на 2008 рік.

Найбільшу увагу було приділено розгляду питання про пілотний проект щодо розширення функцій Стабілізаційної програми НАКСУ в частині її доповнення функцією компенсації втрат вкладників кредитної спілки, яка опинилася в кризовій ситуації. В рамках обговорення Членами Ради НАКСУ було розглянуто проект з робочою назвою «Положення про Програму захисту заощаджень членів кредитних спілок», який передбачає механізми і порядок доповнення функцій Стабілізаційної програми НАКСУ на період до створення єдиного фонду гарантування вкладів членів кредитних спілок за участю держави. За результатами обговорення Радою НАКСУ було прийнято рішення взяти проект «Положення про Програму захисту заощаджень членів кредитних спілок» за основу і винести питання про його затвердження на порядок денний Позачергової Конференції НАКСУ, яка має відбутися в середині грудня цього року. Також, з метою отримання зауважень та пропозицій було вирішено направити проект «Положення про Програму захисту заощаджень членів кредитних спілок» всім кредитним спілкам – членам НАКСУ та в органи державної влади, представники яких входять до складу Міжвідомчої робочої групи. Як відомо, зазначену Міжвідомчу робочу групу створено за наказом голови Держфінпослуг для опрацювання питання щодо забезпечення інституціональної основи створення системи гарантування вкладів членів кредитних спілок.

Прийняті Радою НАКСУ з цього приводу рішення були схвально оцінені Членом Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України, Директором департаменту нагляду за кредитними установами А. Я. Оленчиком, який взяв участь у засіданні Ради НАКСУ. Зокрема, паном Оленчиком було зазначено, що передбачене пілотним проектом доповнення стабілізаційних функцій функцією компенсації вкладів є абсолютно прийнятним рішенням на період до створення загальнодержавної програми гарантування вкладів членів кредитних спілок.

Також, в дискусії за участю Директора Департаменту йшлося про строки розгляду Держфінпослуг питання про надання одній із всеукраїнських асоціацій статусу саморегулівної організації. Зокрема, членами Ради було наголошено, що НАКСУ вже понад три роки успішно здійснює пілотування функцій СРО відповідно до Угоди співробітництво між Держфінпослуг та НАКСУ від 12 травня 2004 року, а результати пілотування позитивно оцінені рішенням Держфінпослуг за № 5539 від 28 березня 2006 року, що підтверджує готовність НАКСУ до отримання статусу СРО. У відповідь на зазначене питання Директором Департаменту вкотре було підтверджено, що лише НАКСУ є тією із всеукраїнських асоціацій, яка може претендувати на отримання статусу саморегулівної організації і висловив впевненість, що питання про делегування функцій СРО одній із всеукраїнських організацій буде розглянуто Держфінпослуг у цьому році.

На засіданні Ради НАКСУ були розглянуті й інші питання порядку денного.

Більш детальну інформацію про засідання Ради НАКСУ буде надано на сторінках наступного номеру Бюлетеню кредитних спілок України.


<<< повернутися | обговорити на форумі >>