<<< повернутися | обговорити на форумі >>

17/01/08

14-15 січня 2008 року Президент НАКСУ Петро Козинець взяв участь у міжнародному семінарі «Презентація законодавчих моделей діяльності кредитних спілок відповідно до міжнародних стандартів» (Баку, Азербайджан)

За підтримки Агентства міжнародного розвитку США – USAID 14-15 січня 2008 року в Баку (Азербайджан) відбувся семінар – засідання круглого столу на тему: «Презентація законодавчих моделей діяльності кредитних спілок відповідно до міжнародних стандартів». Організаторами семінару виступили Асоціація кредитних спілок Азербайджану та Інститут Управління Схід-Захід (East-West Management Institute).

На семінар були запрошені гості з Росії, Польщі, України та Білорусі. Цей захід також відвідала делегація Всесвітньої ради кредитних спілок (WOCCU). Крім того, в семінарі взяли участь депутати Міллі Меджлісу Азербайджану, представники Державного Агентства по сільському кредитуванню при Міністерстві сільського господарства Азербайджану, Міністерства юстиції, Державного Комітету із цінних паперів при Президенті Азербайджанської Республіки та ін. Українську сторону представляв Президент Національної асоціації кредитних спілок України Петро Козинець.

Запрошені експерти з Росії, Польщі, України та Білорусі провели також ряд зустрічей з депутатами Парламенту та високопосадовцями Національного Банку Азербайджану на яких поділилися досвідом та надали рекомендації по подальшим крокам становлення системи кредитної кооперації.
Даний захід проходив в контексті Декларації про реалізацію спільної політики розвитку кредитної кооперації на території Східної Європи, Закавказзя, Центральної Азії та Ближнього Сходу, яка була підписана в вересні на Східно-Європейському Конгресі Кредитних Спілок в Москві.

Голова правління асоціації кредитних спілок Ельчин Багіров зазначив, що діяльність кредитних спілок в Азербайджані не відповідає міжнародним стандартам. Так, кредитна спілка, пройшовши державну реєстрацію і отримавши ліцензію, діє як звичайна небанківська установа. «Сьогодні в 97 країнах світу існує рух кредитних спілок. Не дивлячись на відмінності в законодавчих базах цих держав, всі кредитні спілки працюють за єдиними стандартами. Мета семінару – застосувати міжнародний досвід в діяльності кредитних спілок Азербайджану», - заявив Ельчин Багіров.
В ході семінару також проводились консультації лідерів руху кредитних спілок в названих країнах щодо підготовки Міжнародної конференції рухів КС в Україні, яка попередньо планується на 3 квартал 2008 року.

Асоціація кредитних спілок Азербайджану була створена в 2003 році. Основна мета асоціації - лобіювання інтересів кредитних спілок, розвиток філіальної мережі по країні, а також проведення тренінгів для членів кредитних спілок. Членами асоціації є 53 із 78 діючих в країні кредитних спілок. При цьому, 35 членів асоціації беруть участь в кредитуванні сільського господарства.

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>