<<< повернутися | обговорити на форумі >>
25/01/08

Відбулося десяте засідання тимчасової робочої групи з розгляду проблемних питань суб’єктів фінансового моніторингу

24 січня відбулося 10 засідання тимчасової робочої групи з розгляду проблемних питань суб’єктів фінансового моніторингу – небанківських установ та аналізу ефективності заходів, що вживаються ними для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів та фінансуванню тероризму. Приємну новину оголосив членам робочої групи Член Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України - директор департаменту страхового нагляду В. Л. Коломієць.

Він повідомив учасників засідання про те, що чотири члени Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України – директори наглядових департаментів виступили з ініціативою про внесення змін до «Положення про порядок навчання працівників та керівників підрозділів фінансових установ, відповідальних за проведення внутрішнього фінансового моніторингу», затвердженого розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 16 вересня 2003 року N 55, зокрема в частині зміни періодичності обов’язкового навчання відповідальних з одного року на три.

Вам відомо, що про необхідність внесення таких змін неодноразово говорилося і на засіданнях громадської ради Держфінмоніторингу і на засіданнях робочої групи. З проханням про їх внесення представники ринку неодноразово зверталися до Держфінпослуг. Лист – звернення НАКСУ, направлений в жовтні минулого року в Держфінпослуг, знаходиться на нашому сайті.

Вважаємо за необхідне висловити подяку директору департаменту нагляду за кредитними установами Члену Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України – Андрію Оленчику за підтримку цієї ініціативи.

Ідея зміни періодичності обов’язкового навчання була підтримана також головним спеціалістом відділу фінансового моніторингу департаменту з питань контрольно-правової роботи Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку С. М. Полевою. Отже обидва регулятори вважають за доцільне, щоб відповідальні по фінансовому моніторингу проходили обов’язкове навчання не рідше одного разу на три роки.

Меду без дьогтю не буває, тому в довгоочікуваних змінах є і те, що навряд чи сподобається кредитним спілкам – встановлено термін, протягом якого новопризначений відповідальний працівник повинен пройти навчання і отримати кваліфікаційне свідоцтво – на все це надається три місяці. В документі містяться і інші зміни. В цілому документ можна оцінити як позитивний, тому будемо сподіватися, що найближчим часом проект змін до 55 Розпорядження буде оприлюднений на сайті Держфінпослуг.

Ще одну ложку дьогтю додав Держфінмоніторинг, відмовившись вносити зміни до пункту 2.9 Наказу № 40 (лист – запит НАКСУ додається, формат PDF - 132КБ, посилання відкривається у новому вікні). Як відомо, відповідно до цього Наказу, у випадку, якщо голова правління кредитної спілки одночасно є відповідальним за проведення фінансового моніторингу, складається абсурдна ситуація щомісячного письмового інформування самого себе про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, та заходи, які були вжиті. Отже, як і раніше будемо щомісячно писати папери самім собі.


<<< повернутися | обговорити на форумі >>