<<< повернутися | обговорити на форумі >>

 

16 вересня 2008 року

Науково-практична конференція “Підприємці у громадянському суспільстві: сучасна практика та завдання в Україні”

16 вересня за ініціативи всеукраїнської громадської організаціїУкраїнська асоціація маркетингу» відбулась науково-практична конференція Підприємці у громадянському суспільстві: сучасна практика та завдання в Україні”. Серед учасників були Сергій Лилик, керівник дослідницьких програм УАМ, директор інституту маркетингу; Хельга Пендер, координатор проектів представництва Європейської Комісії в Україні; Петро Козинець, президент Національної асоціації кредитних спілок України; Борис Вихристенко, президент ВГО “Туристична Асоціація України” та інші.

Всеукраїнською громадською організацією «Українська асоціація маркетингу» нещодавно було проведено дослідження рівня інституційної спроможності та напрямів розвитку галузевих фахових громадських організацій України, яке було здійснено в рамках проекту за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

Серед основних проблем, що випливли у ході дослідження, Сергій Лилик назвав законодавче регулювання діяльності фахових галузевих організацій.На даний час фахові галузеві організації мають різні форми реєстрації, що впливає на умови їх діяльності. Причому строкатість зростає, по мірі того, як приймаються нові закони, що стосуються функцій громадських організацій в окремих галузях.

Закон України «Про об’єднання громадян» застарів. З одного боку, цей закон значно обмежує функції громадських організацій, а з іншого – практично ніяк не регламентує прозорість їх діяльності, не регулює інституційну спроможність тощо.

Склалася парадоксальна картина: значна кількість фахових галузевих організацій діє на підставі Закону України «Про підприємництво», а в той же час велика кількість де-факто приватних суб’єктів господарювання зареєстровані на підставі Закону України «Про об’єднання громадян» і мають можливість виступати від імені громадськості.

У своєму виступі президент Національної асоціації кредитних спілок України Петро Козинець акцентував увагу присутніх на проблемах офіційного статусу саморегулівності професійних об’єднань на українському ринку. Байдужість державних органів до фахових галузевих організацій Петро Козинець довів власним прикладом НАКСУ. Організація вже майже 10 років фактично є саморегулівною, утім закріпити такий статус юридично досі не вдалося. Актуальність цієї проблеми є очевидною, яскравим підтвердженням цього став виступ і Бориса Вихристенка, президента всеукраїнського громадського об’єднання “Туристична Асоціація України”.

Учасники конференції домовилися про продовження діалогу та координацію зусиль у сфері покращення законодавства, лобіювання саморегулівних повноважень, активну участь у розбудові громадянського суспільства.

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>