<<< повернутися | обговорити на форумі >>

 

6 жовтня 2008 року

6 жовтня 2008 року в м.Одеса відбулося засідання круглого столу: «Кредитні спілки України: законодавчі, інституційні та інформаційні проблеми розвитку. Шляхи вирішення проблем»

6 жовтня 2008 року в м.Одеса відбулося засідання круглого столу: «Кредитні спілки України: законодавчі, інституційні та інформаційні проблеми розвитку. Шляхи вирішення проблем».

Серед учасників були присутні: голова підкомітету з питань небанківських фінансових інститутів Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності, народний депутат України Олександр Клименко, голова Консультаційно-експертної ради Державної комісії з регулювання ринку фінансових послуг Андрій Оленчик, президент Національної асоціації кредитних спілок України Петро Козинець, віце-президент НАКСУ, голова правління Об’єднаної кредитної спілки НАКСУ Людмила Кравченко, голова правління Всеукраїнської асоціації кредитних спілок Галина Шатирко, голова ради об’єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів» Олександр Башкатов, члени Ради НАКСУ Валентина Чумакова, Анатолій Солоп та Валентин Найда, Голова спостережної ради КС “АР МОУ” Ігор Мустафаєв, та ін.  

У рамках круглого столу, між іншим, обговорювалися з аконодавчі проблеми розвитку кредитних спілок, зокрема законодавчого забезпечення створення і діяльності загальнодержавної системи гарантування вкладів членів кредитних спілок, посилення відповідальності за злочини, вчинені у сфері надання фінансових послуг.

Учасники одноголосно підкреслили важливість питання прийняття відповідного закону щодо створення загальнодержавної системи гарантування вкладів членів кредитних спілок, констатувавши, що така необхідність виходить, перш за все, із ситуації, що склалася сьогодні на ринку. Статистичні дані свідчать про те, що довіра громадян до кредитних спілок за останні 5 років значно зросла. Однак, антиакції проти кредитно-кооперативного руху в Україні, що підсилилися останнім часом, усіляко намагаються довести зворотнє, підірвати авторитет кредитних спілок. Тому у такій ситуації значно зростає роль запровадження саме державного гарантування вкладів. При цьому учасники засідання підкреслили, що безпосереднє фінансування такого фонду готовий взяти на себе сам ринок, тут важлива лише політична підтримка, гарантія з боку держави, а не державні кошти. Учасники висловили вдячність представнику Комітету Верховної Ради за готовність ініціювати цей процес, не дивлячись на численні політичні нюанси

Обговорювалося і питання необхідності прийняття змін до Закону України “Про кредитні спілки” та інші законодавчі акти у сфері фінансових послуг. Було зазначено, що зміни до Закону конче необхідні, утім відчувається, що частина депутатів ВР (можливо, внаслідок дезінформації, яка часто з’являється в ЗМІ) не до кінця розуміють природню сутність КС. Виходячи із цього, піднімалося питання про доцільність проведення парламентських слухань, засідань “круглих столів” тощо, аби детально проаналізувати діяльність КС та обговорити необхідні зміни до Закону.

На засіданні також йшла мова про інституційні проблеми розвитку ринку: подальший розвиток стабілізаційних систем та механізмів підтримання ліквідності кредитних спілок, протидія рейдерству та спробам безпідставної дискредитації і штучної дестабілізації діяльності кредитних спілок, взаємодія з регулюючими та контролюючими органами. Предстаники асоціацій та об’єднань поінформували про свою діяльність, стосовно стабілізаційних та гарантійних систем.

Виходячи із ситуації особлива увага була приділена і нформаційним проблемам розвитку кредитних спілок, зокрема чорному піару. Представниками Медіа-холдингу 100% було продемонстровано факти порушення Закону України “Про інформацію” виданнями “Свободная Одесса” і “Одесский вестник”. Приємно, що всі учасники були одностайні у своїй позиції та оцінках такого ганебного та антинародного явища.

За результатами круглого столу відбулася прес-конференція на якій було ще раз підкреслено, що, не дивлячись на звернення НАКСУ до всіх громадян Одеси і ЗМІ з проханням про надання інформації про факти невиконання зобов’язань з боку КС ПКТ, на сьогодні ні в одному з регіонів (при всіх стараннях “борців за справедливість”) ні одного ображеного знайти так і не вдалося.

Учасники конференції детально відповіли на всі питання журналістів, домовилися про свої злагоджені дії та повністю підтримали  пропозицію Олександра Клименка ініціювати створення при профільному Комітеті Верховної Ради України постійнодіючої робочої  групи з питань законодавчої підтримки руху кредитних спілок та захисту прав їх членів.











 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>