Засідання “круглого столу” на тему:
“Незважаючи на кризу – вони працюють!”
Як вже відомо із засобів масової інформації, 15 жовтня, у Міжнародний день кредитних спілок, в інформаційному агентстві “ЛігаБізнесІнформ” відбулося засідання круглого столу на тему: “Незважаючи на кризу – вони працюють!”, організатором якого виступили Національна асоціація кредитних спілок України та Всеукраїнська асоціація кредитних спілок. Участь у засіданні брали: Голова Державної Комісії з регулювання ринків фінансових послуг України Віктор Іванович Суслов, а також Президент Національної асоціації кредитних спілок України Петро Козинець, радник правління Всеукраїнської асоціації кредитних спілок Андрій Оленчик, лідери провідних кредитних спілок України. У ході засідання фахівці обговорили наступні питання:
- ситуацію на ринку кредитних спілок;
- порівняльний аналіз впливу кризових явищ на кредитні спілки в різних країнах світу;
- об’єктивну картину діяльності системи кредитних спілок України за результатами діяльності за перше півріччя 2009 року;
- роль провідних фахових об’єднань КС в Україні.
За словами голови Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг Віктора Суслова заборгованість кредитних спілок по депозитних внесках на кінець I півріччя складає 3 млрд.122,7 млн.грн. при загальному об'ємі виданих кредитів у розмірі 4,121 млрд.грн., з яких близько 1,1 млрд.грн. є проблемними. Голова Держфінпослуг також відзначив, що ситуацію довкола проблем в кредитних спілках через причини політичного характеру навмисно починають "згущувати" як "повністю катастрофічну". "Так, кредитні спілки мають труднощі в умовах кризи, але масштаб проблем в цій сфері незрівнянно менший, ніж, наприклад, в банківській сфері. Ті складнощі, які на сьогодні є в КС, - не є колосальною і нерозв'язною проблемою". – зазначив пан Суслов.
За словами Глави Держфінпослуг, налагодження всього лише системи рефінансування кредитних спілок в об'ємі, приблизно, 0,5 млрд. гривень вистачило б, щоб стабілізувати ситуацію і забезпечити необхідні виплати по депозитних договорах і, загалом, заспокоїти систему.
На думку пана Суслова не зовсім вірним є ствердження, що постраждало більше 2 млн. чоловік, адже “всього лише 124 тис. чоловік є вкладниками КС і мають там депозити, і лише невелика їх частина може відчути на собі якісь труднощі".
"Скорочення кількості позичальників, яке йде повільніше, ніж скорочення кількості вкладників (наразі 124 тис., у той час як в 2007 році - 245 тис.), звичайно, говорить про те, що дійсно є проблеми зі своєчасним поверненням цих кредитів. Але і кредити повертаються і депозити видаються, якщо брати в цілому по системі", - констатував глава Держфінпослуг.
“Сьогодні істотні фінансові проблеми мають близько 10% - 15% кредитних спілок, що працюють на ринку. Всі інші, не дивлячись на об’єктивні труднощі успішно працюють. В більшості регіонів України кредитні спілки є чи не єдиними фінансовими установами, де пересічний громадянин може отримати кредит. Серед кредитних спілок – членів НАКСУ, наприклад, кожна четверта спілка за 1 півріччя навіть показала позитивну динаміку росту активів та депозитного портфелю” – зазначив Петро Козинець.
"По наших розрахунках, близько 85-90% КС, зазнавши певних збитків, переживуть активну фазу кризи. Я прогнозую, що після рецесії для кредитних спілок настане справжнє "золоте століття" - КС повернуть всі свої позиції на ринку, активно їх укріплять і розширять", - певен Андрій Оленчик.
Більш детально з виступами учасників круглого столу можете ознайомитися з відеосюжету телекомпанії UBC та робочих відеоматеріалів з конференції:
Відеосюжет про круглий стіл: 091015_ubcua_tv.avi (Windows Media Video 9, Тривалість 1хв.13с., 6,8МБ)
Робочий відеозапис з круглого столу: 091015_press_confer.avi (Windows Media Video 9, Тривалість 25хв.14с., 110,5МБ)
|
Відеосюжет про круглий стіл:
091015_ubcua_tv.avi (Windows Media Video 9, Тривалість 1хв.13с., 6,8МБ)
Робочий відеозапис з круглого столу: 091015_press_confer.avi (Windows Media Video 9, Тривалість 25хв.14с., 110,5МБ) |