<<< повернутися | обговорити на форумі >>
25 грудня 2009 року


Вийшов друком черговий номер «Бюлетеня кредитних спілок України»


Вийшов друком черговий номер (№ 5–6 (27–28)) «Бюлетеня кредитних спілок України». Цього разу він одночасно і святковий, і насичений методичними матеріалами. Хочемо звернути вашу увагу на деякі з них, якими ви однозначно скористаєтеся у роботі.

На черговому засіданні Ради НАКСУ, що відбулося 16 грудня 2009 року, було розглянуто багато питань стосовно діяльності НАКСУ. Зокрема, рішенням Ради затверджено нову редакцію «Положення про вступ до НАКСУ», а також затверджене «Положення про членство в НАКСУ». Зважаючи на важливість і актуальність даних документів, а також враховуючи необхідність оперативного повідомлення членів НАКСУ про зміни у внутрішніх Положеннях, їх опубліковано повністю, зі змінами та доповненнями. Про решту рішень Ради НАКСУ докладніше піде мова у наступному номері журналу.

Також у свіжому номері ви можете ознайомитись із аналізом фінансової звітності кредитних спілок — членів НАКСУ за 9 місяців 2009 року. Дані звітів кредитних спілок — членів НАКСУ за 9 місяців 2009 року свідчать про загальне уповільнення негативних тенденцій у більшості кредитних спілок, а за окремими показниками навіть демонструють позитивну динаміку.

Однак, за умови суттєвого поліпшення фінансового стану багатьох кредитних спілок у третьому кварталі, загальна ситуація на ринку ще далека від ідеальної. Каменем спотикання, на жаль, був і залишається рівень прострочення кредитного портфеля. «Положенням про фінансові нормативи діяльності та критерії якості системи управління кредитних спілок та об’єднаних кредитних спілок», затвердженим розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 16 січня 2004 року № 7, для контролю за якістю кредитного портфелю встановлені два нормативи якості активів — 3.1.1 та 3.1.2. У с татті «Від нормативу до нормативу…» детально описано, якими шляхами можна досягти виконання нормативів і наведено приклади розрахунків.

На шпальтах "Бюлетеня" ви зможете ознайомитися і з результатами перебування представників Всесвітньої Ради кредитних спілок (WOCCU), які у першій декаді грудня відвідали Національну асоціацію кредитних спілок України. Читайте у номері інтерв’ю з віце-президентом цієї організації Барі Ленноном та головним менеджером з технічного розвитку Девідом Річардсоном.

Окрему увагу в цьому випуску приділено порядку реєстрації відокремлених підрозділів в органах ДПС, оскільки у 2009 році у більшості випадків під час податкових перевірок кредитних спілок проблеми були пов’язані саме з ним. Відповідаючи на численні запитання кредитних спілок, публікуємо м атеріал «Особливості реєстрації відокремлених підрозділів кредитних спілок в органах державної податкової служби».

Звертаємо увагу на те, що, незважаючи на всі негаразди, Національна асоціація кредитних спілок України і надалі видаватиме та безкоштовно розповсюджуватиме журнал у 2010 році.

Нагадаємо умови отримання «Бюлетеня кредитних спілок України»:

— кредитні спілки — члени НАКСУ отримуватимуть «Бюлетень кредитних спілок України» в одиничному екземплярі на попередніх умовах безкоштовно;

— кредитні спілки, що не входять до Національної асоціації кредитних спілок України» отримуватимуть безкоштовно журнал «Бюлетень кредитних спілок України» в одиничному екземплярі лише за умови офіційного прохання про це та заповнення та надсилання анкети (див. Додаток, DOC, 37КБ);

анкета має містити інформацію про кредитну спілку та, по можливості, оцінку «Бюлетеня кредитних спілок України»;

— заповнену анкету кредитна спілка має відіслати не пізніше 15 лютого 2010 року за адресою: вул. Чорновола, 25, оф. 49, м. Київ, 01135. Також звертаємо увагу на те, що з 2010 року, враховуючи наш спільний курс на інтеграцію та поглиблення співпраці, «Бюлетень кредитних спілок України» буде безкоштовно розсилатися до кожної обласної асоціації кредитних спілок. Просимо вважати це нашим новорічним подарунком для вас;

— за бажання отримувати більше одного примірника, кредитна спілка чи обласна асоціація, незалежно від членства в НАКСУ, може передплатити його. Вартість передплати залежатиме від кількості примірників. По консультації звертайтеся, будь ласка, до Інформаційно-консультаційної служби НАКСУ. тел. (044) 501-18-74, e - mail:

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>