<<< повернутися | обговорити на форумі >>
16 лютого 2010 року


Відбулося чергове засідання Ради Національної асоціації кредитних спілок України

 

16 лютого 2010 року відбулося чергове засідання Ради Національної асоціації кредитних спілок України. Докладно про хід засідання «Бюлетень кредитних спілок України» розповість у наступному номері. А поки що вважаємо за потрібне оперативно інформувати читачів про ключові питання, що на ній розглядалися, та рішення, прийняті членами Ради.

 На поточному засіданні велику увагу було приділено питанню концептуальної позиції Ради НАКСУ щодо окремих законопроектів Верховної Ради України та рішень Кабінету Міністрів, що стосуються кредитних спілок. Зокрема, під час обговорення змін до діючої Концепції розвитку кредитної кооперації України, схваленої Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 7 червня 2006 року. № 321-р, присутні опрацювали ключові аспекти функціонування кредитних спілок, які потребують змін. По ряду з них прийнято конкретні рішення. Інші потребують додаткового обговорення.

У ході засідання члени Ради НАКСУ також розглянули проект Закону Верховної Ради про державний фонд гарантування вкладів членів кредитних спілок та проект Постанови Кабінету Міністрів України щодо рефінансування кредитних спілок. Президент НАКСУ наголосив, що позиція НАКСУ тверда — фонд гарантування вкладів конче потрібен, і це має бути закріплено законодавчо. Всі також були одностайними у тому, що діяльність даного фонду має поширюватися на спілки, які стануть його учасниками. Іншими словами, проблеми сьогоднішнього дня даний фонд вирішувати не може. Було також зазначено, що проект відповідного нормативного акту потребує значного доопрацювання. Тому з цього питання обговорення триває. Що стосується проекту Закону Верховної Ради щодо саморегулівності діяльності кредитних спілок, члени Ради НАКСУ постановили вважати абсолютно недоцільним та нераціональним прийняття окремого законодавчого акту.

Президент НАКСУ Петро Козинець запропонував виступити з ініціативою проведення ряду круглих столів на дану тематику.

На засідання Ради НАКСУ було також визначено, що чергова Звітно-виборна Конференція НАКСУ відбудеться 28 травня 2010 року у м. Києві, і затверджено проект Порядку денного та норми представництва на конференції.

Члени Ради НАКСУ приділили увагу пріоритетам у діяльності Асоціації на 2010 рік та їх фінансовому забезпеченню, а також розглянули ряд інших питань.

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>