<<< повернутися | обговорити на форумі >>
16 березня 2010 року


Відбулося вісімнадцяте засідання робочої групи з розгляду проблемних питань суб’єктів первинного фінансового моніторингу — небанківських фінансових установ

16 березня у Державному комітеті фінансового моніторингу України відбулося вісімнадцяте засідання робочої групи з розгляду проблемних питань суб’єктів первинного фінансового моніторингу — небанківських фінансових установ. У роботі засідання взяли участь представники Державного комітету фінансового моніторингу України, Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Державної податкової адміністрації України, Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України, учасники ринку фінансових послуг. Від Національної асоціації кредитних спілок України була присутня юрист НАКСУ Олена Комарова.

На порядок денний засідання робочої групи були винесені питання, які стосуються діяльності кредитних спілок, зокрема, «щодо виконання суб’єктами первинного фінансового моніторингу — небанківськими установами Вимог до кваліфікації працівника суб’єкта первинного фінансового моніторингу, відповідального за проведення фінансового моніторингу у сфері запобігання та протидії запровадженню в легальний обіг доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму, затверджених наказом Держфінмоніторингу від 12.05.2003 року № 46» та «щодо переліку ознак фінансових операцій, за наявністю яких визначається, чи підлягає така операція фінансовому моніторингу». Особливо жвава дискусія розгорнулася щодо встановлення додаткових вимог до кваліфікації відповідального працівника наказом Держфінмоніторингу України від 15.10.2009 року № 147, який набув чинності 11.01.2010 року. Учасники ринку звернули увагу представників Держфінмоніторингу України на труднощі, які виникають у роботі небанківських фінансових установ, зокрема, щодо відсутності перехідних положень, якими надається строк для приведення своєї діяльності у відповідність до нових вимог, щодо наявності у відповідального працівника повної вищої освіти (спеціаліст, магістр). В ході дискусії представниками Держфінмоніторингу було запропоновано учасникам ринку надати інформацію щодо загальної кількості відповідальних працівників, кваліфікація яких не відповідає новим вимогам, встановленим вищевказаним наказом.

Національна асоціація кредитних спілок України найближчим часом буде проводити телефонне опитування кредитних спілок — членів НАКСУ з цього приводу. Просимо кредитні спілки, що не є членами НАКСУ, які мають бажання надати відповідну інформацію щодо кваліфікації відповідального працівника, звертатися до НАКСУ за телефонами: (044) 501–18–76, (044) 501–18–79 або надсилати повідомлення електронною поштою на e-mail:

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>