<<< повернутися | обговорити на форумі >>
16 березня 2010 року


У Кабінеті Міністрів України відбулася нарада з питань поточної ситуації у кредитних спілках України

16 березня у Кабінеті Міністрів України відбулася нарада з питань поточної ситуації у кредитних спілках України. У ній взяли участь голова Державної комісії з регулювання ринку фінансових послуг України В.І. Суслов, голова Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва О.В. Кужель, представники ринку кредитних спілок, включаючи керівників усіх всеукраїнських об’єднань кредитних спілок. Нарада проводилася під головуванням віце-прем’єр-міністра України з економічних питань С. Л. Тігіпко. Від Національної асоціації кредитних спілок України участь у засіданні взяв Президент НАКСУ П.М. Козинець.

На нараді зокрема обговорювалися питання рефінансування кредитних спілок, доцільності прийняття відповідних постанов Кабінету Міністрів щодо впровадження конкретних заходів на рівні уряду для стабілізації ситуації, проблеми з ліцензуванням діяльності кредитних спілок, питання необхідності впровадження ряду законодавчих змін щодо діяльності кредитних спілок. Після активної дискусії було констатовано наступне. Виходячи з дефіциту держбюджету, рефінансування кредитних спілок за рахунок державного бюджету на сьогодні не є можливим.

Разом з тим, С. Л. Тігіпко висловив готовність відпрацювати дане питання з Національним банком України щодо можливості та механізму рефінансування кредитних спілок коштами НБУ на умовах, аналогічних до рефінансування в банківській системі (зворотність коштів, гарантоване забезпечення за рахунок заставного майна та майна кредитних спілок, т.д.). Віце-прем’єр-міністр доручив Державній комісії з регулювання ринку фінансових послуг України з обов’язковою участю учасників ринку та представників Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва оперативно доопрацювати план заходів по виходу з фінансової кризи, доопрацювати Концепції розвитку кредитної кооперації України, яка має бути "дорожньою картою" для подальшого реформування системи кредитних спілок із внесенням відповідних змін у законодавство.

Окремо обговорювалася проблема ліцензування. Учасники ринку звернули увагу на зволікання погодження змін до нормативних документів щодо ліцензування видів діяльності кредитних спілок. Було зазначено, що протистояння Держфінпослуг і Держкомпідприємництва затягує втілення у життя необхідних документів і, як наслідок, викликає проблеми у зв’язку з періодом масового переліцензування. Дане питання було доручено детально вивчити і оперативно внести необхідні корективи.

Віце-прем’єр-міністр України С. Л. Тігіпко від імені нового уряду України принципово заявив, що кредитні спілки є важливим механізмом у фінансовій системі нашої держави. Кабінет Міністрів підтримуватиме їхню діяльність, використовуючи усі можливі важелі і приймаючи законодавчі рішення для збереження, стабілізації та подальшого розвитку кредитних спілок, про що готується відповідна постанова Кабінету Міністрів.

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>