<<< повернутися | обговорити на форумі >>
29 квітня 2010 року


Відбулася Всеукраїнська нарада керівників всеукраїнських та обласних асоціацій кредитних спілок під головуванням Голови Держфінпослуг Василя Волги

28 квітня 2010 року відбулася Всеукраїнська нарада керівників всеукраїнських та обласних асоціацій кредитних спілок під головуванням Голови Держфінпослуг Василя Волги. Захід проводився за підтримки та за участю Проекту технічної допомоги «Підтримка фінансової діяльності на селі» Німецького Товариства Технічної Допомоги і Німецької Кооперативної Асоціації Райффайзен.

Голова ДФП Василь Волга проінформував присутніх про результати діяльності кредитних спілок у 2009 році, та про позицію Комісії щодо проблем та перспектив розвитку сектора кредитної кооперації. Головним питанням наради стало обговорення оприлюдненої ДФП Концепції розвитку системи кредитної кооперації в Україні. В цілому обговорення пройшло в конструктивному руслі. Всі учасники мали можливість висловити свою позицію щодо тих чи інших аспектів Концепції. По ряду питань Концепції позиції Комісії та ринку збіглися. В той же час представники ринку та регулятора розійшлися у поглядах на ряд принципових позицій запропонованої Концепції. Перш за все це стосується питань повної відповідальності членів спілки, поділу на членів спілки та клієнтів, законодавчого обмеження чисельності спілки та ряду інших.

Радник Голови Держфінпослуг Галина Третьякова поінформувала учасників наради про шляхи та процедури законодавчого формування ефективної системи кредитної кооперації, а саме новації, законодавчі ініціативи та шляхи їх реалізації.

В ході обговорення було констатовано, що проект Концепції розвитку системи кредитної кооперації потребує суттєвого доопрацювання. Для цього у рамках прийнятої процедури пропозиції учасників ринку мають бути подані у письмовому вигляді до ДФП. Таким чином, після узгодження пропозицій учасників ринку та членів Комісії і відображення їх у оновленій Концепції, цей документ стане основою для прийняття нового законодавства та розвитку ринку кредитних спілок України.

 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>