<<< повернутися | обговорити на форумі >>
08 липня 2010 року


Шановні колеги!

Як вам відомо, з 21 серпня 2010 року у діяльності кредитних спілок як суб’єктів первинного фінансового моніторингу очікуються кардинальні зміни. Вони пов’язані з прийняттям 18 травня 2010 року нової редакції Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму», яким суттєво змінено підходи до порядку проведення фінансового моніторингу і запроваджено більш жорсткі санкції за порушення норм цього Закону.

Робота НАКСУ спрямована на пом’якшення впливу цих нововведень на кредитні спілки. З цією метою вже підписано договір про співпрацю з Навчально-методичним центром Державного Комітету фінансового моніторингу України (додається, формат PDF, 120КБ).

7 липня віце-президент НАКСУ Катерина Калустова взяла участь у круглому столі «Вдосконалення законодавства з питань фінансового моніторингу: нова редакція Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму», організованому Асоціацією суб’єктів первинного фінансового моніторингу. На ньому було презентовано основні положення Закону та пройшло обговорення окремих питань його впровадження.

Досвідом роботи Підрозділу фінансової розвідки Литви поділився начальник управління міжнародних зв’язків ПФР Литви Ігоріс Кречковскіс.

У засіданні круглого столу взяв участь Голова Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України Василь Олександрович Волга, який виступив зі своєю оцінкою положень Закону. Він висловив стурбованість можливими наслідками, що їх матиме набуття чинності Законом для економіки в цілому і для ринку фінансових послуг зокрема. Думка Держфінпослуг тим більш важлива тому, що саме цей орган визначено Законом як суб’єкт державного фінансового моніторингу, який здійснює нагляд у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму за діяльністю піднаглядних суб’єктів первинного фінансового моніторингу (у т.ч. і кредитних спілок), надає методологічну, методичну та іншу допомогу, розробляє підзаконні нормативні акти, які стануть основою при складанні кредитними спілками програм та правил проведення фінансового моніторингу.

Виконавча дирекція НАКСУ готує методичні рекомендації щодо практичного застосування норм цього Закону в кредитних спілках. Вони надаватимуться на семінарах та круглих столах після прийняття державними органами необхідного комплексу підзаконних актів.

 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>