<<< повернутися | обговорити на форумі >>
08/10/2010


П’ятий Краківський Правовий Форум

6–8 жовтня 2010 року у Києві проходив П’ятий Краківський Правовий Форум, присвячений законодавчому забезпеченню й регулюванню всеохоплюючої фінансової системи.

6–8 жовтня 2010 року у Києві проходив П’ятий Краківський Правовий Форум, присвячений законодавчому забезпеченню й регулюванню всеохоплюючої фінансової системи.

Організатором форуму виступила відома міжнародна організація з Польщі Центр Мікрофінансування (МФЦ) у співробітництві з Російським Мікрофінансовим Центром (РМЦ) та Консультативною групою допомоги бідним (CGAP). Краківський форум, що організовується з 2001 року, від самого початку набув визнання як важлива платформа для обміну знаннями й підтримки зусиль по вдосконаленню політики й нормативно-правового регулювання діяльності суб’єктів ринку фінансових послуг, що працюють із малозабезпеченими громадянами та підприємцями, і вніс вагомий вклад у реформування відповідної політики в країнах регіону.

У цьогорічному Краківському Правовому Форумі взяли участь політичні керівники високого рівня, представники фінансових регуляторів, держслужбовці, а також регіональні й міжнародні експерти з десяти країн Східної Європи і Центральної Азії, об’єднаних загальною історією та загальними традиціями правового регулювання: Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Росії, Таджикистану, Туркменистану і України.

Даний Форум став дискусійним майданчиком для політичних керівників та фінансових регуляторів країн регіону, надавши учасникам можливість вивчити та обговорити з колегами стратегічні питання, пов’язані з фінансовою доступністю у сьогоднішньому контексті, та ознайомитися з досвідом країн регіону у вирішенні цих завдань; розглянути конкретні приклади політики, законів, нормативних вимог та інших заходів, що сприятимуть формуванню загальнодоступного фінансового ринку в країнах-учасницях, укріпленню фінансової стабільності та захисту людей з низькими доходами на основі регіональних і міжнародних моделей. Серед широкого кола обговорюваних тем були, зокрема, наступні: «Ощадні послуги — необхідні вимоги для залучення внесків клієнтів з низькими доходами й забезпечення безпеки таких внесків», «Ліцензування й регулювання — фінансові кооперативи й кредитні недепозитні мікрофінансові організації», «Мікрофінансування й фінансова криза — роль держави в антикризових заходах і перші результати таких заходів». Крім того, на Форумі було обговорено шляхи вдосконалення політики й нормативно-правового середовища для розвитку всеохоплюючих фінансових систем.

Від України у засіданнях Форуму взяли участь виконавчий директор з економічних питань НБУ Ігор Шумило, заступники Голови Держфінпослуг Валентина Левченко та Ірина Говорун, інші високопосадовці. Активну участь у Форумі також взяв Президент Національної асоціації кредитних спілок України Петро Козинець.

Докладнішу інформацію про П’ятий Краківський Правовий Форум, а також інтерв’ю з його учасниками читайте у свіжому номері «Бюлетеня кредитних спілок України».


<<< повернутися | обговорити на форумі >>