<<< повернутися | обговорити на форумі >> | фото (посилання відкривається у новому вікні) >>>

20/10/2011

Засідання Ради Національної асоціації кредитних спілок України

18 жовтня 2011 року відбулося чергове засідання Ради Національної асоціації кредитних спілок України.

Згідно зі Статутом НАКСУ, в областях попередньо були проведені звітно-виборні збори представників кредитних спілок — членів НАКСУ, де обиралися члени Ради НАКСУ. Станом на 18 жовтня такі збори пройшли в абсолютній більшості областей.

Тому на засідання Ради головними були організаційні питання:
1. Вибори Голови, заступників та Секретаря Ради НАКСУ.
2. Вибори членів Президії Ради НАКСУ.
3. Призначення Президента та Віце-президентів НАКСУ.

За результатами голосування Головою Ради НАКСУ повторно обрано Анатолія Занюка (КС "Ощадність", м. Кам’янець-Подільський Хмельницької обл.), заступниками Голови Ради НАКСУ — Юрія Ковальова (КС «Кредитсталь», м. Маріуполь Донецької обл.) та Ігоря Кріля (КС «Відродження», м. Трускавець Львівської обл.), Секретарем Ради — Олену Маковій (КС «Моя Родина», м. Чернігів).

У наступному році Президія Ради НАКСУ працюватиме у наступному оновленому складі: Анатолій Занюк, Юрій Ковальов, Ігор Кріль, Олена Маковій, Ігор Мустафаєв (КС «АР МОУ», м. Одеса), Петро Харченко (КС «Мелітополь-кредит», м. Мелітополь Запорізької обл.), Наталія Панчищенко (КС «Добродій», м. Брянка Луганської обл.).

У зв’язку із закінченням терміну повноважень Президента НАКСУ, на цю посаду підтверджено повноваження Петра Козинця. Також підтверджено повноваження Віце-президентів НАКСУ Людмили Кравченко та Катерини Калустової.

Після вирішення організаційних питань Президент НАКСУ, від імені Виконавчої дирекції, звітував перед присутніми про діяльність Виконавчої дирекції за період, що пройшов після останнього засідання Ради НАКСУ. Було зазначено, що в цілому ситуація у кредитних спілках системи НАКСУ, виходячи із загальних показників, дещо покращилася, проте це не стосується 10 спілок, ситуація у яких тяжка. Інша частина спілок працює стабільно.

У другому півріччі значно активізовано навчальну діяльність НАКСУ.

Далі Президент НАКСУ проінформував членів Ради про щойно проведену Міжнародну Науково-практичну конференцію НАКСУ та щодо ініціатив з приводу проведення міжнародних заходів у наступному році.

Значна частина звіту містила інформацію про діяльність НАКСУ щодо лобіювання законодавчих змін для кредитних спілок. Законодавчих ініціатив та пропозицій, яким чином вирішити дані питання в законодавчому полі, сьогодні існує забагато. Зараз у Верховній Раді на різних стадіях розгляду знаходяться три законопроекти, що мають забезпечити діяльність кредитних спілок в нинішніх умовах: це проект Закону № 2256, який вносить істотні зміни в усю систему кредитної кооперації, проект Закону про фонд гарантування вкладів і проект Закону стосовно саморегулівних організацій. Окрім цього, продовжуючи супровід та підтримку цих законопроектів, регулятор готує ще два законопроекти по кредитних спілках: про Фонд гарантування вкладів і стосовно питань санації (ліквідації) кредитних спілок, які в багатьох випадках суперечать трьом попереднім. З цього приводу НАКСУ вважає, що було б розумно представникам законодавчої і виконавчої влади разом з учасниками ринку чітко визначитися з цими законодавчими ініціативами. Передусім необхідно негайно допрацювати Закон України № 2256 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань діяльності системи кредитної кооперації", максимально включивши до нього питання інших законопроектів.

Також Президент НАКСУ торкнувся теми надання професійним об’єднанням кредитних спілок статусу саморегулівності. Як було зазначено, однією з головних проблем врегулювання законодавства є суттєві розбіжності позицій ВАКС та НАКСУ по ряду принципових законодавчих змін. Це дуже негативно впливає на процес лобіювання. Члени Ради були одностайними у негативних оцінках по ряду принципових пунктів відомих директив ВАКС щодо офіційної позиції ВАКС з ключових питань реформування національної системи кредитної кооперації.

По закінченню звіту розгорілася активна дискусія щодо вищеназваної проблеми. Врахувавши пропозицію Юрія Ковальова, учасниками засідання було прийнято рішення про підготовку офіційного листа від НАКСУ до ВАКС з пропозицією відновити діяльність спільної Координаційної Ради, яку було створено ще 2 роки тому, для взаємоузгодження позицій.

Далі учасники засідання підтримали ініціативу НАКСУ щодо проведення найближчим часом круглого столу з питань законодавчого врегулювання діяльності кредитних спілок.

На поточному засіданні Ради було прийняте одноголосне рішення про прийом в члени НАКСУ кредитної спілки «Всеукраїнський бізнес-центр» (м. Київ). Також члени Ради ухвалили рішення задовольнити заяви на вихід з НАКСУ КС «Софія» (м. Львів) у зв’язку з припиненням діяльності та КС «Перший діалог» (м. Кіровоград) та КС «Бліц-кредит» (м. Севастополь).

фото (посилання відкривається у новому вікні) >>>


<<< повернутися | обговорити на форумі >>