<<< повернутися | обговорити на форумі >>

26/12/2011

Засідання круглого столу "Кредитна кооперація сьогодні"

21 грудня 2011 року у м. Луганську відбулося засідання круглого столу "Кредитна кооперація сьогодні". Організатором виступила Асоціація кредитних спілок Луганщини. У засіданні взяли участь представники більш ніж 30 кредитних спілок Луганської області (серед них — керівники абсолютної більшості з 15 кредитних спілок Луганщини — членів НАКСУ).

Варто зазначити, що це практично перше обласне спільне зібрання кредитних спілок, у якому взяли участь майже всі керівники кредитних спілок області, незалежно від членства в асоціаціях, та керівники ВАКС та НАКСУ.

Головними промовцями на засіданні були Президент ВАКС Вікторія Волковська, Президент НАКСУ Петро Козинець, голова Луганської Асоціації кредитних спілок Лариса Литвинюк та голова правління ОКС «ПЗВ» Іван Вишневський.

По закінченню виступів відбулася зацікавлена розмова, що стосувалася пріоритетних напрямків подальшої діяльності кредитних спілок. Зокрема, керівники асоціацій і кредитних спілок були єдині у необхідності посилення роботи по формуванню позитивного іміджу КС, а доповідачі з обох асоціацій навели конкретні приклади, як саме можна досягти покращення репутації.

У виступах також піднімалось питання нагальної необхідності об’єднання лобістських зусиль для вирішення проблем на ринку кредитних спілок, в тому числі щодо проведення законодавчих змін. В цьому контексті окремо обговорювались законодавчі аспекти, де позиції Асоціацій розходяться. Зокрема, це стосується законопроектів про гарантування вкладів. Позиція НАКСУ полягає в тому, що спочатку треба говорити про пруденційний нагляд, потім про рефінансування, а вже потім про гарантування. Беручи до уваги, що зараз пруденційного нагляду реально в кредитних спілках немає, з рефінансуванням ситуація невтішна, говорити про фонд гарантування — нонсенс. На сьогодні оперативні затрати окремого фонду у кілька разів перекриють усі платежі, розраховані на найоптимістичніших показниках. Керівництво ж ВАКС, спираючись на позицію більшості свого членства, виступає за запровадження вже сьогодні системи гарантування вкладів.

Крім того, між Асоціаціями існують розбіжності у питанні створення системи саморегулювання. Беручи до уваги, що на ринку сьогодні працюють дві всеукраїнські асоціації, НАКСУ виступає за можливість впровадження інституту саморегулівності за російською моделлю. Тобто надати такий статус існуючим асоціаціям, що об’єднують не менше 100 кредитних спілок, мають компенсаційні або стабілізаційні фонди, відповідний кадровий потенціал і фінансове забезпечення.

На засіданні мова йшла також про доцільність розширення видів послуг кредитних спілок. Усі учасники підтримали таку необхідність, однак в той же час звучали сумніви у можливості її реалізації на даному етапі.

Окремо необхідно відмітити високу ділову та змістовну організацію заходу на професійному рівні, за що окрема вдячність голові Луганської Асоціації кредитних спілок Ларисі Литвинюк та члену Президії Ради НАКСУ Наталії Панчищенко.




<<< повернутися | обговорити на форумі >>