Засідання робочої групи з розгляду проблемних питань суб’єктів первинного фінансового моніторингу
6 грудня 2013 року у Державній службі фінансового моніторингу України відбулося 31-ше засідання робочої групи з розгляду проблемних питань суб’єктів первинного фінансового моніторингу — небанківських установ та аналізу ефективності заходів, що вживаються ними для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів і фінансуванню тероризму. У зборах брала участь Голова Громадської ради при Держфінмоніторингу України, Віце-президент НАКСУ Катерина Калустова.
На даному засіданні були підведені підсумки діяльності робочої групи за 2013 рік. Зокрема, в частині роботи над проектом нової редакції Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення» учасникам засідання було повідомлено про те, що днями на сайті Держфінмоніторингу України буде оприлюднено опрацьовану версію проекту нової редакції цього Закону.
Учасники були поінформовані про результати опрацювання питань, які піднімалися суб’єктами первинного фінансового моніторингу на засіданнях протягом року. Приємною новиною для учасників ринків фінансових послуг є те, що Держфінмоніторингом України та Нацкомфінпослуг узгоджено спільну позицію щодо відліку терміну повідомлення СПФМ Держфінмоніторингу України від строку реєстрації фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу.
Як відомо, Держфінмоніторинг наполягала на дотриманні вимог статті 253 Цивільного кодексу України: „Стаття 253. Початок перебігу строку. 1. Перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок». А на думку Нацкомфінпослуг такий відлік мав би починатися з дня реєстрації операції.
Відповідно до узгодженої обома регуляторами позиції, відлік терміну подання інформації починається з наступного робочого дня.