9 квітня відбулось чергове засідання Ради НАКСУ. На розгляд було винесено наступні питання: затвердження протоколу попереднього засідання Ради НАКСУ; звіт Виконавчої дирекції за період, що пройшов після останнього засідання Ради НАКСУ та про поточну ситуацію на ринку кредитних спілок України; про проведення ХХІ Звітно-виборної Конференції НАКСУ; про підготовку до 20-річного ювілею НАКСУ; про виключення кредитних спілок з членів НАКСУ; різне.
Звітуючи про роботу Виконавчої дирекції НАКСУ, Петро Козинець зазначив, що протягом останніх трьох місяців через політичні події вона проходила в не зовсім штатному режимі. Була прийнята та проаналізована звітність кредитних спілок за 2013 рік. Аналіз засвідчив, що всі річні показники кредитних спілок мають хоч і невелику позитивну динаміку на фоні їх зниження по ринку в цілому, зростають показники по нарощуванню пайового і власного капіталу.
Виконавча дирекція наприкінці грудня – на початку січня активно працювала з питань законодавчих змін. Щоправда, тимчасово з відомих причин подальша робота по даному законопроекту на рівні інших інстанцій призупинена.
Далі Петро Козинець поінформував присутніх про участь членів Виконавчої дирекції НАКСУ у ряді засідань Громадських рад при Нацкомфінпослуг, Міністерстві фінансів та Держфінмоніторингу.
У березні цього року НАКСУ відвідав з візитом Президент WOCCU Брайан Бранч. Його метою була морально-політична підтримка НАКСУ та руху кредитних спілок України в непростій політичній ситуації та обговорення можливостей підтримки руху КС та НАКСУ відповідним проектом технічної допомоги USAID . Наразі дана робота активно триває.
За останні три тижні, після низки подій у державному регуляторі, 6 кредитних спілок — членів НАКСУ ( більше, ніж за два роки в цілому) отримали ліцензії на залучення внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки, причому, всі — без участі корупційної складової . Крім того, більше 10 спілок отримали позитивні рішення щодо інших дозвільних процедур.
Президент НАКСУ наголосив, що Асоціація займає дуже активну позицію щодо офіційних оцінок політичної ситуації в державі та ситуації з державним регулятором.
На завершення доповіді Петро Козинець зробив акцент на необхідності консолідації ринку для забезпечення реального перезавантаження держрегулятора. Члени Ради прийняли до відома звіт Виконавчої дирекції НАКСУ, а також уповноважили Виконавчу дирекцію в разі оперативної необхідності висловлювати офіційну позицію всієї Асоціації з принципових державних питань, вирішення яких потребує ринок.
На засідання Ради НАКСУ було прийняте рішення про проведення ХХІ Звітно-виборної Конференції НАКСУ 30 травня 2014 року у м. Києві, традиційно об’єднавши цей захід із загальними зборами ОКС НАКСУ та Науково-практичною конференцією.
Що стосується ювілейних святкувань 20-річчя НАКСУ, беручи до уваги виборчу кампанію в державі та загальну політичну ситуацію, Рада НАКСУ прийняла рішення головні ювілейні заходи провести у вересні поточного року. Виконавча дирекція має відпрацювати конкретні пропозиції з цього питання з урахуванням побажань членів НАКСУ.
Під час розгляду наступного питання порядку денного Валентин Камалін, Голова правління КРАКСС „Єдність” з м. Сімферополя, поінформував присутніх про особливості роботи кримських кредитних спілок. Виходячи з наданої інформації, в ході обговорення питання були враховані побажання і інших кредитних спілок, які працюють на окупованій території, і Радою НАКСУ було прийняте рішення про повернення коштів Стабілізаційного фонду кримським кредитним спілкам, які звернулись із відповідною заявою, із збереженням їх членства в НАКСУ. Що ж стосується КС „Авангард” з м. Севастополя, Рада НАКСУ одноголосно проголосувала за її вихід з Асоціації.