<<< повернутися | обговорити на форумі >> | фоторепортаж (альбом оновлюється, посилання відкривається у новому вікні) >>>

30/05/2014

ХХІ Звітно-виборна Конференція Національної асоціації кредитних спілок України

30 травня 2014 року відбулась ХХІ Звітно-виборна Конференція Національної асоціації кредитних спілок України. У ній взяли участь делегати від 99 кредитних спілок із 140 спілок — членів НАКСУ. Також у роботі Конференції взяли участь запрошені гості — в.о. Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг Максим Поляков, член Комісії Юрій Назаренко, журналісти.

На порядок денний було винесено такі питання:

— Звіт Ради НАКСУ.

— Звіт Наглядового комітету НАКСУ.

— Звіт Виконавчої дирекції НАКСУ.

— Фінансовий звіт.

— Обрання членів Наглядового комітету НАКСУ.

— Різне.

 

На початку Конференції Голова Ради НАКСУ Анатолій Занюк виступив зі звітом про роботу Ради НАКСУ у звітному періоді. Про результати діяльності Наглядового Комітету НАКСУ доповіла Голова НК Ірина Боголюбова, Виконавчої дирекції — Президент НАКСУ Петро Козинець. Віце-президент НАКСУ Людмила Кравченко виступила з фінансовим звітом Асоціації.

На Конференції виступив в.о. Голови Нацкомфінпослуг Максим Поляков. Він подякував за запрошення та привітав учасників засідання з ювілеєм Асоціації, яка нерозривно пов’язана з усією історією кредитної кооперації України, починаючи з перших років. У доповіді очільника Комісії було зроблено акцент на необхідності розвитку та консолідації ринку кредитних спілок і державного регулятора для подолання наслідків кризи та безвідповідальної діяльності попереднього керівного складу Комісії. Максим Поляков звернувся до представників ринку з проханням особисто повідомляти про будь-які прояви корупційних дій і запевнив, що колишня ганебна практика хабарництва та бюрократичного перешкоджання реалізації дозвільних процедур буде рішуче припинена. Також в.о. Голови Комісії поінформував присутніх про основні напрямки роботи регулятора, зокрема, в частині нормативного регулювання діяльності КС та захисту прав вкладників кредитних спілок. Повернення довіри громадян до кредитних спілок Максим Поляков назвав одним з найважливіших завдань для регулятора, професійних об’єднань та КС. На завершення своєї промови Максим Поляков ще раз наголосив, що Нацкомфінпослуг відкрита для пропозицій, конструктивної критики і зацікавлена в активному діалозі та прозорій взаємодії з ринком.

Учасники Конференції звернули увагу на те, що це був перший випадок присутності і активної участі у Звітно-виборній Конференції Голови Нацкомфінпослуг. На Конференції відбулась, по суті, відверта розмова про всі проблеми взаємодії ринку та регулятора, які накопичилися за останні три роки. Перш за все, це стосувалося реалізації дозвільних процедур. Василь Семич (КС „Взаємопоміч”, м. Червоноград, Львівська обл.), Віктор Ейсмонт (КС „Добробут”, м. Баранівка, Житомирська обл.) та Богдан Одуд (КС „Народна каса”, м. Шепетівка, Хмельницька обл.) навели конкретні приклади необґрунтованих відмов у видачі ліцензій, і, що найгірше — останні відбулись за оновленого складу керівництва державного регулятора. З цього приводу, з ініціативи Максима Полякова, у понеділок, 2 червня, вже відбулась робоча зустріч керівників означених спілок з керівництвом Нацкомфінпослуг для розгляду даного питання.

Людмила Кравченко підняла питання щодо кадрових призначень в профільному Департаменті Нацкомфінпослуг. Голова Нацкомфінпослуг запевнив, що ринок буде поінформований про кандидатури, які будуть призначатись до прийняття рішення.

Олена Маковій (КС „МОЯ РОДИНА” (м. Чернігів), Лариса Ком’яті (КС „Калиновий міст”, м. Мукачеве, Закарпатська обл.), Данія Дзядига (КС „Довіра”, м. Золочів, Львівська обл.), Валентина Чумакова (КС „Світовид”, м. Первомайськ, Миколаївська обл.), Ігор Кріль (КС „Відродження”, м. Трускавець, Львівська обл.) надали ряд інших зауважень та пропозицій щодо дерегуляції ринку, незадовільної роботи Держказначейства, ДВС, недобросовісної роботи фінансових установ, які перебувають поза увагою держрегулятора та асоціацій, ін.

В кінці обговорення на Конференції виступив Член Нацкомфінпослуг Юрій Назаренко. Він привітав учасників Конференції, вручив НАКСУ Лист подяки у зв’язку з 20-річчям Асоціації та відповів на численні запитання делегатів.

На Конференції відбулось переобрання, згідно зі Статутом, чотирьох членів Наглядового комітету НАКСУ. За результатами голосування до складу Комітету увійшли: Ірина Боголюбова (КС "АЖІО", м. Київ), Енвер Махсудов (КС "Юрт", м. Білогорськ, АР Крим), Володимир Науменко (КС "Товариство "Взаємний кредит", м. Мелітополь), Олена Маковій (КС „МОЯ РОДИНА”, м. Чернігів). Разом із новообраними членами у Комітеті продовжать виконувати свої обов’язки Олена Грузіна ( КС „Партнер”, м. Славутич, Київська обл.), Ірина Махник (КС „Гільдія вуглекопів”, м. Червоноград, Львівська обл.) та Анатолій Олійник (КС „Благо”, м. Бердянськ Запорізької обл.).

Учасники Конференції підтримали пропозицію Ради НАКСУ щодо перенесення офіційного урочистого святкування 20-річчя Асоціації на осінь поточного року, беручи до уваги політичну ситуацію в країні на даний час.

Після закінчення обговорення доповідей та відповідей на запитання було прийнято відповідну резолюцію Конференції (додається).

 

Докладнішу інформацію про ХІХ Звітно-виборну Конференцію НАКСУ читайте у свіжому номері "Бюлетеня кредитних спілок України".


Резолюція XХІ Звітно-виборної Конференції НАКСУ

 

м. Київ 30 травня 2014 року

1. Діяльність Ради НАКСУ за звітний період визнати задовільною.

2. Діяльність Наглядового комітету НАКСУ за звітний період визнати задовільною.

3. Діяльність Виконавчої дирекції НАКСУ визнати задовільною.

4. Конференція НАКСУ звертається до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг), з вимогою про:

  • створення сприятливих умов для розвитку, а не для знищення, кредитної кооперації, як унікальної форми фінансової самоорганізації громад;
  • здійснення невідкладних конкретних кроків спрямованих на дерегулювання діяльності кредитних спілок;
  • припинення практики створення формальних та бюрократичних перешкод при здійсненні дозвільних процедур;
  • налагодження конструктивного діалогу між Нацкомфінпослуг та НАКСУ, передусім щодо:

а) запровадження практики спільного опрацювання та погодження проектів регуляторних актів з НАКСУ, іншими всеукраїнськими асоціаціями кредитних спілок, експертами ринку кредитної кооперації;

б) проведення регулярних зустрічей керівництва Нацкомфінпослуг з представниками кредитних спілок України;

в) невідкладної організації широкого обговорення концептуальних змін до законодавства про кредитні спілки.

5. Конференція НАКСУ доручає Виконавчій дирекції НАКСУ продовжити та активізувати проведення внутрішніх ревізій, поширивши її на всі КС – члени НАКСУ. В разі необхідності вивчити питання про забезпечення додаткового фінансування цього напряму діяльності.

6. Провести восени 2014 року урочистості та науково-практичні заходи присвячені 20-річчю НАКСУ.

 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >> | фоторепортаж (альбом оновлюється, посилання відкривається у новому вікні) >>>