1 жовтня 2014 року відбулось чергове засідання Ради НАКСУ. На розгляд було винесено наступні питання: затвердження протоколу попереднього засідання Ради НАКСУ; звіт Виконавчої дирекції за період, що тривав між засіданнями; про актуальні питання діяльності кредитних спілок в обставинах, що склалися на сьогодні в державі; про виключення кредитних спілок з членів НАКСУ; різне.
Звітуючи про роботу Виконавчої дирекції НАКСУ, Петро Козинець зазначив, що за даними звітів за І півріччя (без урахування кредитних спілок Криму), головні показники діяльності КС практично майже не змінилися або зменшились на 1–1,5 %. Причому, в кредитних спілках Донецької та Луганської областей зі зрозумілих усім причин більшість показників впали на 10-15 %. Але говорити про 15-процентне падіння системи кредитних спілок по всій Україні, яке було озвучено Нацкомфінпослуг та розтиражовано в ЗМІ, немає жодних підстав.
Водночас ситуація на ринку КС не викликає оптимізму: не на один рік систему кредитних спілок України залишили кредитні спілки Криму та Севастополя; великі, проте поки що не катастрофічні проблеми має кожна друга кредитна спілка Донбасу; через непередбачуваність банківської системи ряд кредитних спілок зіткнувся з неможливістю повернення коштів зі збанкрутілих банків.
Протягом звітного періоду в рамках проекту „АгроІнвест” було проведено дві виїзні перевірки — внутрішні ревізії. Програма співпраці з проектом буде продовжена — підписано договір про участь НАКСУ в його другому етапі.
Навчально-методичним центром НАКСУ проведено семінар з питань провадження системи внутрішнього аудиту в кредитних спілках, участь у якому взяли 45 КС.
НАКСУ та кредитні спілки — члени Асоціації займають активну громадянську позицію і підтримують українських бійців. За звітний період було надано благодійної допомоги на суму понад 100 тис. гривень, участь в акціях брали біля 40 кредитних спілок.
Стосовно взаємодії з державним регулятором та іншими державними органами, Президент НАКСУ зазначив, що протягом звітного періоду було проведено 2 засідання з представниками ринку та керівництвом Комісії — з актуальних питань діяльності кредитних спілок України на поточному етапі і щодо організації контролю за виконанням рішень державної виконавчої служби. Відбулося 3 засідання Громадської Ради при Нацкомфінпослуг, на яких також обговорювались основні проблеми ринку кредитних спілок. На жаль, за результатами вищезгаданих спільних засідань висновки робляться дуже повільно, а частіше взагалі не робляться.
НАКСУ брала активну участь в обговоренні проектів нормативних актів Нацкомфінпослуг У ряді проектів нормативних документів Національною Комісією враховано майже всі зауваження НАКСУ.
Щодо дозвільних процедур варто відзначити, що сьогодні підходи Нацкомфінпослуг залишились такими ж бюрократичними, проте без хабарів: кілька кредитних спілок — членів НАКСУ отримали позитивні рішення про переліцензування без сплати „традиційної” винагороди.
Загалом, як зазначив Президент НАКСУ, однією з головних проблем, яка гальмує весь процес реформ на небанківському фінансовому ринку, є невизначеність з Національною Комісією. Тому в цьому плані великі сподівання покладаються на завершення виборів до Верховної Ради України, після яких має відбутися остаточне вирішення всіх питань з державним регулюванням.
На завершення звіту Петро Козинець звернувся до присутніх з проханням з розумінням поставитися до відмови Виконавчою дирекцією НАКСУ від проведення урочистих заходів з приводу 20-річного ювілею НАКСУ, які планувалися на вересень, зі зрозумілих причин.
Члени Ради НАКСУ взяли до відома звіт Виконавчої дирекції НАКСУ.
Під час обговорення актуальних питань діяльності кредитних спілок в обставинах, що склалися в державі, Голова правління кредитної спілки „МОЯ РОДИНА” Олена Маковій підняла одне з найболючіших на сьогодні питань — неможливості повернення коштів кредитних спілок з проблемних банків. Радою НАКСУ було прийняте рішення доручити Виконавчій дирекції НАКСУ звернутися до керівництва Нацкомфінпослуг з проханням взяти безпосередню участь у вирішенні даного питання по конкретних кредитних спілках.
Обговоривши питання, підняте Головою правління кредитної спілки „Добробут” (м. Баранівка Житомирської області) Віктором Ейсмонтом щодо ювілейних святкувань 20-річчя НАКСУ, Члени Ради, з огляду на поточну ситуацію в країні, прийняли рішення відтермінувати його розгляд на наступний рік. Натомість, за пропозицією Президента НАКСУ, до кінця поточного року буде проведене розширене засідання Ради НАКСУ, до порядку денного якого будуть включені питання стратегії розвитку кредитних спілок, бачення НАКСУ та ініціативи Національної Комісії щодо реформування законодавства про КС.
На завершення засідання члени Ради НАКСУ розглянули лист від кримської кредитної спілки „Ресурс” з проханням виключити її з НАКСУ та ОКС НАКСУ у зв’язку з переходом у правове поле російської федерації. Було прийняте рішення направити офіційну відповідь Виконавчої дирекції НАКСУ з вимогою надіслати усі необхідні документи відповідно зі Статутом для проведення процедури виключення зі складу Асоціації.