<<< повернутися | обговорити на форумі >>

30/01/2015

 

Шановні колеги!

У зв’язку з численними зверненнями до Виконавчої дирекції щодо позиції НАКСУ по головних аспектах стратегічного бачення розвитку системи кредитної кооперації у плані підготовки нової редакції Закону України „Про кредитні спілки” інформуємо про наступне.

Як вже повідомлялося, питання стратегії розвитку кредитних спілок України обговорювалося на розширеному засіданні Ради НАКСУ, яке проходило в рамках Науково-практичної Конференції НАКСУ 9-10 грудня 2014 року. На засіданні Рада НАКСУ визначилася з головними напрямками законодавчих змін і одноголосно затвердила офіційну позицію НАКСУ, що складається з 15 пунктів, щодо реформування та розвитку національної системи кредитної кооперації.

В ході обговорення у Проекті „АгроІнвест”, Американській торгівельній палаті спільно з керівництвом ВАКС позиція двох асоціацій збігалася по більшості пунктів, але по окремих аспектах були виявлені певні розходження.

Для взаємоузгодження та вироблення єдиної позиції ринку 21 січня 2015 року було проведено спільне засідання круглого столу уповноваженими представниками НАКСУ та ВАКС. В ході обговорення ініціативи НАКСУ на цьому засіданні учасниками був в цілому підтриманий даний документ як спільна позиція. Розбіжність бачень визначилась тільки щодо пункту 1, де йдеться про необхідність розмежування повноважень регулювання та нагляду між, наприклад, Міністерством фінансів України (щодо регулювання в частині ухвалення нормативно-правових підзаконних актів) та органом нагляду за діяльністю фінансових установ (в частині нагляду та контролю за дотриманням вимог законодавства) відповідно до світової практики. Крім того, окремі представники ВАКС наголошували на необхідності більш чіткої позиції ринку щодо впровадження саморегулювання. Всеукраїнська асоціація кредитних спілок відклала прийняття остаточного рішення щодо даного пункту на декілька днів.

На жаль, на сьогодні з боку ВАКС чіткої позиції по даному пункту все ще не надійшло. Разом з тим сьогодні в регіонах України активно розповсюджується інша версія нібито узгодженого бачення асоціацій (НАКСУ і ВАКС) кредитних спілок щодо реформування та розвитку національної системи кредитної кооперації. НАКСУ доводить до відома ринку кредитних спілок свою позицію, яка полягає в тому, що у Виконавчій дирекції НАКСУ в цілому не мають заперечень щодо змісту даного документу і в цілому підтримують бачення щодо необхідності забезпечення умов для самоконтролю та саморегулювання. Але, з іншого боку, ми змушені констатувати, що, по-перше, дана редакція з керівними органами НАКСУ не обговорювалась і не узгоджувалась, а по-друге, вважаємо, що відсутність декларації про необхідність розмежування регулятивних та наглядових функцій буде значно ускладнювати процес реформування.

З повним текстом позиції НАКСУ, яку було узгоджено з ВАКС за всіма пунктами, окрім п. 1, ви можете ознайомитись тут (DOC, 27КБ) >>>

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>