<<< повернутися | обговорити на форумі >>

19/02/2015

Парламентські слухання на тему: „Про шляхи стабілізації банківської системи України”

 

18 лютого 2014 року у залі пленарних засідань Верховної Ради України пройшли парламентські слухання на тему: „Про шляхи стабілізації банківської системи України”. До участі у слуханнях були запрошені народні депутати, представники Національного банку України, органів державної влади, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, банківських асоціацій України, профільних громадських організацій та банківських об’єднань, банківських та небанківських фінансових установ, дослідницьких організацій, експерти. Головувала на засіданні Заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд. Від НАКСУ У парламентських слуханнях взяли участь віце-президент Людмила Кравченко, віце-президент з питань саморегулювання Катерина Калустова, лідери кредитних спілок — членів НАКСУ.

На початку слухань Голова Національного банку України Валерія Гонтарева виступила з доповіддю щодо стану та перспектив банківської системи у 2015 році (додається, PDF, 277КБ).

Виступ народного депутата України, секретаря Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Максима Полякова був цілком присвячений проблематиці кредитних спілок. „При обговоренні стану банківської системи України слід звернути увагу на ринок кредитної кооперації, який є альтернативою споживчого кредитування та може стати ефективним механізмом фінансово-кредитної підтримки малого бізнесу та виробників сільськогосподарської продукції. Адже наявність ефективних механізмів кредитування є однією з передумов виходу з кризового стану та подальшого розвитку національного виробника”, — зазначив Максим Поляков. Було наголошено на необхідності найскорішого вирішення системних проблем, які накопичились у системі кредитних спілок протягом останнього десятиліття, а саме: підтримки адекватного рівня ліквідності, належного корпоративного управління, достатньої капіталізації та платоспроможності, захисту прав членів кредитних спілок. При цьому ключовою проблемою є відсутність механізму гарантування внесків (вкладів) фізичних осіб на депозитні рахунки кредитних спілок, що призвело до неповернення вкладів неплатоспроможними КС. „В умовах, коли 15 років не вносились зміни до Закону про кредитні спілки та відсутності системи гарантування проблеми в діяльності кредитних спілок та неповернення вкладів неминуче загостриться. Зважаючи на те, що майже 70 % вкладників - це пенсіонери, така ситуація є соціально небезпечною та потребує невідкладного вирішення”, — наголосив Максим Поляков.

Колишній очільник Нацкомфінпослуг запропонував Верховній Раді поточного скликання прийняти у новій редакції Закон України «Про кредитні спілки» і впровадити норми законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування та розвитку національної системи кредитної кооперації». На думку доповідача, це дасть змогу створити механізми гарантування внесків (вкладів) фізичних осіб на депозитні рахунки кредитних спілок, рефінансування кредитних спілок, підтримки їх ліквідності та інвестування вільних коштів кредитних спілок у більшу кількість фінансових інструментів, створити умови доступного кредитування фермерських господарств, малих та середніх сільськогосподарських товаровиробників, запровадити саморегулювання на ринку кредитних спілок, зменшити навантаження в частині державного контролю для кредитних спілок, які не потребують ліцензування своєї діяльності, посилити прозорість діяльності та розкриття інформації кредитних спілок, що, як наслідок, зменшить рівень шахрайства кредитних спілок та «псевдо фінансових установ», збільшить довіру до ринку кредитної кооперації.

На завершення виступу Максим Поляков наголосив, що сектор небанкiвських фiнансових послуг в Україні ще недостатньо розвинений, хоча має величезний потенціал, який можна реалізувати, і це може бути дієвий механізм, який зможе ефективно доповнювати банківську систему України.

Перед закриттям слухань Заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд закликала всіх учасників зібрання до максимальної співпраці для невідкладного вирішення гострих проблем у фінансовому секторі України. Було запропоновано надати пропозиції учасників слухань до Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності для опрацювання та наступного прийняття Верховною Радою України відповідної постанови.

 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>