<<< повернутися | обговорити на форумі >>

28/04/2015

ХХІІ Звітно-виборна Конференція Національної асоціації кредитних спілок України

28 травня 2015 року відбулась ХХІІ Звітно-виборна Конференція Національної асоціації кредитних спілок України. У ній взяли участь делегати від 87 кредитних спілок із 139 спілок — членів НАКСУ. Також у роботі Конференції взяли участь запрошені гості — Директор департаменту регулювання та нагляду за кредитними установами та бюро кредитних історій Нацкомфінпослуг Лариса Мендрул, шеф-редактор Видавничого дому „Україна Бізнес” Микола Степанов, член Ради директорів кредитної спілки „Самопоміч” (м. Чикаго, США) Роман Яцковський, журналісти.

 

На порядок денний було винесено такі питання:

— Звіт Ради НАКСУ.
— Звіт Наглядового комітету НАКСУ.
— Звіт Виконавчої дирекції НАКСУ.
— Фінансовий звіт.
— Вибори членів Наглядового комітету НАКСУ.
— Різне.

Учасників Конференції привітав Роман Яцковський від усіх українських кредитних спілок США. Він зазначив, що сьогодні кредитні спілки США розвиваються досить успішно, незалежно від економічної ситуації. Кредитна спілка „Самопоміч” з м. Чикаго має в активах 700 млн. дол., її послугами користуються 22 тисячі членів. За рік було виділено 1,5 млн. дол. на благодійну діяльність, розвиток громади, а також на підтримку українських батальйонів, які воюють сьогодні на Сході України. Також пан Роман висловив переконання, що, хоча зі зміною влади в Україні не змінилося розуміння суті кредитної кооперації, обов’язково настане час, коли ті, хто перешкоджав розвитку спілчанського руху, будуть засуджені українським народом, і кредитні спілки займуть гідне місце у суспільстві.

Шеф-редактор ВД „Україна-Бізнес” Микола Степанов привітав делегатів і на правах багаторічного інформаційного партнера НАКСУ запросив спілчан до активної співпраці на шпальтах друкованих видань Видавничого Дому.

Голова Ради НАКСУ Анатолій Занюк, який вже тривалий час перебуває у зоні АТО, виступив з емоційною промовою, в якій, зокрема, подякував спілчанам, волонтерам і народу України, завдяки яким іде матеріальне і речове забезпечення українського війська. Також він звернув увагу на хронічну неврегульованість трудового і фінансового законодавства і наголосив на необхідності припинення створення перешкод для діяльності кредитних спілок з боку державних органів. Як Голова правління кам’янець-подільської КС „Ощадність”, Анатолій Занюк зазначив, що за минулий рік кредитна спілка збідніла втричі, і дана тенденція характерна для всього ринку КС. Тому висловив надію, що влада нарешті зверне увагу на ситуацію, що склалася, і почне вживати заходів для її нормалізації. Привітання Голови Ради НАКСУ завершила подяка всім спілчанам за послідовну прихильність кредитній кооперації і закликав не дати спаплюжити майбутнє КС.

Затим Голова Ради НАКСУ прозвітував про роботу Ради НАКСУ у звітному періоді. Про результати діяльності Наглядового Комітету НАКСУ доповіла Голова НК Ірина Боголюбова. Про роботу Виконавчої дирекції звітував Президент НАКСУ Петро Козинець, Віце-президент НАКСУ Людмила Кравченко виступила з фінансовим звітом Асоціації. Далі учасники Конференції перейшли до обговорення звітних доповідей. В обговоренні взяли участь Юрій Ковальов (КС „Кредитсталь”, м. Маріуполь), Леся Ком’яті (КС „Калиновий міст”, м. Мукачево), Ігор Мустафаєв (КС „АР МОУ”, м. Одеса), Валентина Чумакова (КС „Світовид”, м. Первомайськ Миколаївської обл.), Олег Капелюх (КС „Компаньйон”, м. Луганськ), Володимир Коломацький (КС „Агро-Кредит”, м. Старобільськ Луганської обл.), Станіслав Шевченко (КС „Довіра-Ічня”, м. Ічня Чернігівської обл.). Директор департаменту Нацкомфінпослуг Лариса Мендрул після обговорення доповідей виступила з вітаннями від Нацкомфінпослуг, а також відповіла на численні запитання делегатів Конференції.

Далі відбулось обрання, згідно зі Статутом, чотирьох членів Наглядового комітету НАКСУ (делегати проголосували за збільшення кількості членів Наглядового комітету НАКСУ з 7 до 8 осіб). За результатами голосування до складу Комітету увійшли: Ігор Кріль (КС „Відродження”, м. Трускавець), Юрій Тягур (КС „Святий Мартин”, м. Мукачево), Руслан Гаврилюк (КС „Центр-Кредит”, м. Ульянівка Кіровоградської обл.), Олена Грузіна (КС „Партнер”, м. Славутич, Київська обл.). Разом із новообраними членами у Комітеті продовжать виконувати свої обов’язки Ірина Боголюбова (КС «АЖІО», м.Київ), Володимир Науменко (КС „Товариство «Взаємний кредит», м Мелітополь Запорізької обл.), Олена Маковій (КС «Моя Родина» м. Чернігів), Енвер Махсудов (КС «Юрт», м. Білогорськ, АР Крим).

Після закінчення обговорення доповідей та відповідей на запитання було прийнято відповідну резолюцію Конференції.

Докладнішу інформацію про ХХІІ Звітно-виборну Конференцію НАКСУ читайте у свіжому номері "Бюлетеня кредитних спілок України".


 

Резолюція XХІІ Звітно-виборної Конференції НАКСУ

м. Київ 28 травня 2015 року

1. Роботу Ради НАКСУ за звітний період визнати задовільною.

2. Роботу Наглядового комітету НАКСУ за звітний період визнати задовільною.

3. Роботу Виконавчої дирекції НАКСУ визнати задовільною.

4. Конференція НАКСУ доручає Виконавчій дирекції НАКСУ продовжити кампанію зі звернення до депутатів Верховної Ради України з вимогою про врахування специфіки кредитних спілок, встановлення справедливих норм щодо їх оподаткування та скасування норм про необхідність застосування кредитними спілками реєстраторів розрахункових операцій.

5. Конференція НАКСУ звертається до всіх кредитних спілок з рекомендацією у найближчий термін провести зустрічі з народними депутатами у своїх виборчих округах, в ході яких надати переконливі докази важливості підтримки державою кредитних спілок та перегляду норм законів, які направлені на утиски кредитної кооперації в Україні.

6. Конференція НАКСУ звертається до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг), з вимогою про:

- підтримку на офіційному рівні позиції ринку щодо неприпустимості створення законодавчих та регуляторних умов, спрямованих на згортання кредитної кооперації як унікальної форми фінансової самоорганізації громад;

- здійснення невідкладних конкретних кроків, спрямованих на дерегулювання діяльності кредитних спілок, перш за все, за рахунок скасування нормативно-правових актів Нацкомфінпослуг, які створюють бюрократичні перешкоди розвитку кредитних спілок;

- припинення практики створення формальних та бюрократичних перешкод при здійсненні дозвільних процедур та їх дублювання;

- налагодження конструктивного діалогу між Нацкомфінпослуг та НАКСУ передусім щодо:
а) запровадження практики спільного опрацювання та погодження проектів регуляторних актів з НАКСУ, іншими всеукраїнськими асоціаціями кредитних спілок, експертами ринку кредитної кооперації;
б) проведення регулярних зустрічей керівництва Нацкомфінпослуг з представниками кредитних спілок України.

7. Конференція НАКСУ закликає всіх членів НАКСУ та інші кредитні спілки до максимальної консолідації та об’єднання спільних зусиль для відстоювання інтересів кредитних спілок та їх членів перед органами влади всіх рівнів.

 

 

 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>