<<< повернутися | обговорити на форумі >>

03/11/2015

Проект USAID АгроІнвест: п’ять років підтримки розвитку сільського господарства України, з думкою про майбутнє!»

30 листопада 2015 року у приміщенні Торгово-промислової палати України відбулася підсумкова конференція «Проект USAID  АгроІнвест: п’ять років підтримки розвитку сільського господарства України, з думкою про майбутнє!».

У Конференції зокрема взяли участь Ерік Блайх, Керівник Проекту USAID Агро I нвест, Джед Бартон, Директор Місії USAID, Олексій Павленко, Міністр аграрної політики та продовольства України, Леонід Козаченко, народний депутат України, Голова підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, Вадим Івченко, народний депутат України, заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, заступник директора департаменту фінансової політики Міністерства фінансів Андрій Страшний, керівники напрямків Проекту АгроІнвест, представники Херсонської, Львівської та Тернопільської обласних держадміністрацій, керівники професійних об’єднань, громадських організацій, кредитних спілок. Від НАКСУ участь у Конференції взяли Петро Козинець та Людмила Кравченко.

Основна мета, яку ставив перед собою Проект технічної допомоги АгроІнвест, фінансований Американським агентством з міжнародного розвитку (USAID), полягала у сприянні розвитку сільського господарства України та підвищенні конкурентоспроможності агробізнесу, незалежно від організаційно-правової форми та масштабів виробництва. Крім того Проект сприяв зміцненню експортного потенціалу України як учасниці глобальної ініціативи з забезпечення продовольчої безпеки, а також допомагав українським селянам краще розуміти та захищати свої права на землю і продумано розпоряджатися своєю власністю для зміцнення добробуту своїх сімей та країни в цілому.

Протягом п’яти років Проект USAID АгроІнвест в Україні працював у трьох основних напрямках: підтримка стабільного законодавчого середовища, яке сприятиме розвитку ринкової економіки; стимулювання доступу аграріїв до фінансування; сприяння розвитку ринкової інфраструктури для малих і середніх виробників.

Під час Конференції були підбиті підсумки роботи Проекту, представлені напрацювання у сферах підтримки розвитку аграрної політики, створення стабільного законодавчого середовища, яке б забезпечувало сприятливі умови для розвитку багатоукладної аграрної економіки, сільських територій та збалансованих земельних відносин, забезпечення доступу до фінансів для малих і середніх сільгосптоваровиробників, розвитку ринкової інфраструктури, виходу продукції українських аграріїв на нові ринки та дотриманню міжнародно визнаних стандартів якості при виробництві та переробці продукції.

Виступаючи перед учасниками Конференції, віце-президент НАКСУ Людмила Кравченко подякувала керівництву Проекту та його команді за тривалу плідну співпрацю і зазначила, що завдяки АгроІнвесту у НАКСУ, зокрема, було реалізоване одне з важливих завдань, а саме запроваджено систему ревізій у кредитних спілках, були вироблені методології, які на сьогоднішній день дають можливість досконально аналізувати фінансовий стан кредитної спілки і робити необхідні прогнози на майбутнє. Аграрна тема наразі є дуже популярною, оскільки Україна має унікальні можливості для розвитку цієї сфери, і саме кредитні спілки, які працюють у більшості районних центрів України, надають підтримку сільгоспвиробництву.

На відміну від банківського сектора, кредитні спілки надають кредити під ефективну процентну ставку, розмір якої змінюється залежно від вартості ресурсу. Тому для кредитних спілок є надзвичайно важливим вирішення питання пошуку джерела довгого і достатньо дешевого ресурсу. Завдяки навчанню, проведеному Проектом АгроІнвест, спілчани достатньо добре підготовлені технологічно, і у разі виникнення додаткових фінансових можливостей через певний час кредитні спілки здатні продемонструвати потужні результати.

Проект АгроІнвест в Україні завершується, проте усі зусилля, спрямовані на стійкий розвиток аграрного сектору України, докладатимуться і надалі.

 


 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>