<<< повернутися | обговорити на форумі >>

02/03/2016

Засідання Ради НАКСУ

1 березня 2016 року відбулось чергове засідання Ради НАКСУ. На розгляд було винесено наступні питання: затвердження протоколу попереднього засідання Ради НАКСУ; звіт Виконавчої дирекції НАКСУ за період, що пройшов після останнього засідання Ради; про проведення чергової Звітно-виборної Конференції НАКСУ; прийом та виключення кредитних спілок з членів НАКСУ; різне.

Звітуючи про роботу Виконавчої дирекції НАКСУ, Петро Козинець зазначив, що попередній аналіз фінансової звітності кредитних спілок за 2015 рік свідчить про сталу ситуацію: — ні росту, ні значимого падіння показників наразі не відбувається.

Наприкінці січня Навчально-методичним центром НАКСУ було проведено три семінари щодо актуальних аспектів діяльності кредитних спілок: “Новації в діяльності КС внаслідок внесення змін до Податкового Кодексу України, Розпоряджень № 7 та № 177 Нацкомфінпослуг тощо” та „Складання річної податкової звітності та річної фінансової звітності кредитних спілок за Міжнародними стандартами фінансової звітності”, участь у яких взяли більше 110 фахівців кредитних спілок, також було підготовлено відповідні методичні матеріали.

Щодо роботи НАКСУ з державними органами влади було зазначено, що 17 грудня 2015 року Нацкомфінпослуг прийняла зміни до розпоряджень № 7 та № 177, яких довго домагалася НАКСУ. І хоча дані редакції розпоряджень не цілком влаштовують учасників ринку КС, проте їх опублікування в „Урядовому кур’єрі” ще 2015 року дало можливість кредитним спілкам позитивно вирішити цілий ряд важливих питань.

Триває активна робота НАКСУ над вирішенням головних проблем: впровадження РРО та неприбутковий статус кредитних спілок. Останнім часом з цього приводу проведено ряд засідань з відповідальними працівниками Міністерства фінансів та Державної фіскальної служби, проте кінцеве позитивне рішення не прийняте.

Також президент НАКСУ прозвітував про виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності, що проходило 29 січня у Львові, з проблемних питань кредитних спілок, в підготовці та проведенні якого актуальну участь брали НАКСУ та ряд кредитних спілок. На засіданні були прийняті ряд важливих для кредитних спілок рішень, які згодом були офіційно продубльовані на наступному засіданні Комітету, а саме:

— підтримка Комітетом відомого проекту Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо оподаткування кредитних спілок та РРО № 2032а депутата О. Дмитренка;

— офіційне звернення Комітету до Міністерства фінансів України щодо необхідності позитивного вирішення питання РРО та неприбуткового статусу КС;

— звернення до Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики з проханням невідкладно внести відповідні питання на розгляд Верховної Ради.

Комітет також прийняв за основу проект нової редакції Закону про кредитні спілки, розроблений експертною групою за активною участю НАКСУ.

Далі на засіданні Ради НАКСУ було прийняте рішення про проведення ХХІІІ Звітно-виборної Конференції НАКСУ 19 травня 2016 року у Києві, традиційно об’єднавши цей захід із загальними зборами ОКС НАКСУ.

Також на засіданні були розглянуті заяви і прийняті рішення про вступ до НАКСУ кредитних спілок:

— „Суперкредит” (м. Київ);

— „ Юніон Вінниччина” (м. Вінниця).

Члени Ради НАКСУ прийняли рішення задовольнити заяви про добровільний вихід з НАКСУ кредитних спілок:

— „Добродій” (м. Брянка Луганської обл.);

— „Довіра-Ічня” (м. Ічня Чернігівської обл.).

За втрату зв’язків з НАКСУ членами Ради прийняте рішення виключити з членів асоціації кредитні спілки:

— „Добробут” (м. Вінниця);

— „Ефір” (м. Київ);

— „Інвест-Капітал” (м. Луганськ);

— „Спартак” (м. Рівне);

— „Схід_Інвест” (смт Слов’яносербськ Луганської обл.).

 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>