З 29 лютого по 3 березня 2016 року в Україні з черговим візитом перебували Президент Всесвітньої ради кредитних спілок (WOCCU) Брайан Бранч та Директор представництва Національної асоціації кредитних спілок Польщі у Варшаві (Каси Крайової) Павел Гжесік.
В ході візиту були проведені змістовні переговори з керівництвом НАКСУ та ВАКС, на яких ішла мова про сьогоднішню ситуацію на ринку кредитних спілок та можливі шляхи підтримки міжнародної громадськості у цьому процесі.
Також відбулася зустріч Брайана Бранча та Павела Гжесіка з керівництвом Державної регуляторної служби України на чолі з Ксенією Ляпіною. У зустрічі також брали участь Петро Козинець, Людмила Кравченко, Вікторія Волковська. Брайан Бранч поінформував представників ДРС про кращі світові практики. З боку представників Державної регуляторної служби прозвучало запевнення про повну підтримку зусиль представників ринку кредитних спілок у питаннях дерегуляції діяльності.
Відбулась також чергова зустріч у Комітеті Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності. З боку Комітету у зустрічі брали участь перший заступник Голови Комітету Михайло Довбенко, завідувач секретаріату Ігор Прийма та головний консультант секретаріату Комітету Тетяна Боцула. Від НАКСУ були присутні Петро Козинець та Людмила Кравченко.
В ході зустрічі Михайло Довбенко поінформував гостей про важливі зрушення в позиції Комітету щодо вирішення проблем кредитних спілок, які відбулися за час після попередньої зустрічі у листопаді. Зокрема, ішлося про виїзне засідання Комітету у Львові та про процес доопрацювання проекту Закону про кредитні спілки, який планується вже у березні внести до парламенту.
Брайан Бранч та Павел Гжесік щиро подякували за вагому підтримку зусиль руху КС. Представники Комітету висловили зацікавленість передовими практиками інших країн світу, особливо Польщі, обговорили подальші кроки та спільні зусилля. спрямовані на те, щоб кредитно-кооперативний рух України зайняв достойне та вагоме місце у в економіці держави.
В рамках візиту гості також провели зустріч з високопосадовцями зі штаб-квартири Консультативної місії Євросоюзу в Україні.
Ключовим заходом візиту Брайана Бранча та Павела Гжесіка до України було проведення 1 березня 2016 року у Києві спільного засідання Ради НАКСУ та Правління ВАКС з метою координації зусиль у питанні лобіювання законодавчих ініціатив за участю представників виконавчих органів асоціацій та лідерів кредитних спілок. Модерував засідання Президент НАКСУ Петро Козинець.
У своїй привітальній промові Брайан Бранч зазначив, що протягом останніх двох років йде активне спілкування WOCCU з українськими високопосадовцями, які за цей час були ознайомлені з регуляторними та законодавчими системами найбільш прогресивних рухів кредитних спілок світу. Було відмічено, що наразі триває спільна робота над вирішенням питань неприбуткового статусу КС, відміни впровадження РРО та спрощенням ліцензійних процедур.
Брайан Бранч запевнив, що WOCCU і надалі надаватиме підтримку ринку кредитних спілок України в обговоренні важливих питань з органами державної влади, а також засвідчив зацікавленість та прагнення професійних об’єднань КС до змін.
Директор представництва Національної асоціації кредитних спілок у Варшаві Павел Гжесік, привітавши учасників засідання, у тому числі від імені сенатора польського сейму Гжегожа Бірецького та Президента Національної асоціації кредитних спілок Польщі Рафала Матусяка, навів конкретні приклади функціонування систем кредитних спілок, передусім, Великої Британії та Польщі, зупинившись, зокрема, на механізмах прийняття законодавчих актів, що гармонізують діяльність КС, захисті прав споживачів, кредитуванні юридичних осіб тощо.
Президент НАКСУ Петро Козинець подякував іноземним колегам за багаторічну підтримку руху кредитних спілок України, а також наголосив, що задля ефективної роботи зі створення сприятливих умов діяльності КС, зокрема оновлення Закону про кредитні спілки, необхідне єдине бачення не лише професійних об’єднань, а найперше самих кредитних спілок.
Вікторія Волковська, Президент ВАКС, також подякувала гостям за вклад у розвиток системи кредитних спілок України та зупинилася на пошуку шляхів вирішення у першу чергу питань неприбутковості, РРО, гарантування вкладів, можливості кредитування юросіб та доповіла про участь ВАКС у розробці оновленого законодавства.
Віце-президент НАКСУ Людмила Кравченко зробила широку презентацію проекту нової редакції Закону про кредитні спілки, яка потребує узгодження учасниками ринку. Відбулось тривале обговорення основних статей законопроекту, участь у якому взяли Павел Гжесік, керівники кредитних спілок та асоціацій. Учасники засідання також були ознайомлені з податковим роз’ясненням від Державної фіскальної служби України щодо порядку застосування фінансових санкцій за порушення Закону про застосування РРО.
Особливо необхідно відмітити, що це перший широкий спільний захід керівних представницьких органів НАКСУ та ВАКС за останні два роки. Він красномовно продемонстрував практичну єдність позицій кредитних спілок обох асоціацій щодо бачення шляхів розвитку системи кредитної кооперації в Україні.