<<< повернутися | обговорити на форумі >>

28/12/2016

Шановні колеги!  

Звертаємо Вашу увагу на інформаційне повідомлення Нацкомфінпослуг від 28.12.2016 року „Щодо впровадження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів), які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 07.12.2016 № 913.”, яке можна переглянути за посиланням https://nfp.gov.ua/news/1628.html та яке міститься у додатку до цього листа. 

Зазначене інформаційне повідомлення є вкрай важливим для кредитних спілок, оскільки не лише роз’яснює норми Постанови Кабінету Міністрів України від 07.12.2016 № 913, якою затверджено Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів), але й чітко визначає перелік документів, які мають бути надані кредитними спілками для переоформлення ліцензій на залучення внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки та отримання ліцензій на надання коштів у позику, в тому числі на умовах фінансового кредиту, а саме: 

1. Ліцензіати, тобто ті кредитні спілки, які мають відповідні ліцензії, повинні привести свою діяльність у відповідність з вимогами пунктів 21 – 99 Ліцензійних умов, які визначають кадрові, організаційні, технологічні, спеціальні та додаткові вимоги до кредитних спілок, які надають фінансові послуги в частині залучення фінансових активів із зобов'язанням щодо наступного їх повернення та/або надання коштів у позику, в тому числі на умовах фінансового кредиту, до 10.02.2017 року.  

 

У вказаних пунктах серед іншого встановлюються вимоги і щодо розміщення на власному веб-сайті (веб-сторінці):

- внутрішніх правил надання фінансових послуг,

- інформації, визначеної частиною першою статті 12 Закону "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг",

- інформації відповідно до вимог частин четвертої і п'ятої статті 12 1 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг",

- режим робочого часу фінансової установи (зокрема для її відокремлених підрозділів), а саме робочі та вихідні дні, робочі години та години перерви, які відповідно до інформаційного повідомлення також мають бути виконані до 10.02.2017 року.

2. Кредитні спілки, які мають ліцензію на здійснення діяльності по залученню внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки і подали заяву на провадження цього виду діяльності до 01.04.2016 року (а це практично всі КС, які мають таку ліцензію), у строк до 10.02.2017 року, повинні подати до органу ліцензування (Нацкомфінпослуг):- анкету керівника / головного бухгалтера фінансової установи (подається окремо керівником та головним бухгалтером фінансової установи) (додаток 2 Ліцензійних умов);- опис документів, що подаються для одержання ліцензії, у двох примірниках (додаток 3 Ліцензійних умов). 3. Всі кредитні спілки для провадження діяльності з надання коштів у позику, в тому числі на умовах фінансового кредиту, повинні подати до органу ліцензування (Нацкомфінпослуг) до 10.06.2017 року:

 

- анкету керівника / головного бухгалтера фінансової установи (подається окремо керівником та головним бухгалтером фінансової установи) (додаток 2 Ліцензійних умов);- опис документів, що подаються для одержання ліцензії, у двох примірниках (додаток 3 Ліцензійних умов).

 

- примірні договори про надання фінансових послуг. 

 

Щодо документу, передбаченого пунктом 2 частини третьої статті 11 Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності", який зазначено у абзаці п'ятому пункту 18, то йдеться про копію паспорта керівника здобувача ліцензії (або довіреної особи) із відміткою органу державної податкової служби про повідомлення про відмову через свої релігійні переконання від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, яка подається тільки фізичними особами - підприємцями, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби. Однак враховуючи, що  керівником кредитної спілки не може бути фізична особа – підприємець як позаштатний спеціаліст, подання цього документу унеможливлено. 

 

При цьому, Нацкомфінпослуг приймає вказані документи на отримання відповідної ліцензії та приймає рішення з дня набрання чинності цією постановою. 

 

Також, хочемо поінформувати про те, що Закон про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо покращення інвестиційного клімату в Україні) (законопроект №  5368, яким має бути продовжено строк щодо приведення у відповідність до вимог Податкового кодексу України установчих документів неприбуткових організацій до 01 липня 2017 року) сьогодні направлено на підпис Президента України. Сподіваймося, що вказану в проекті норму буде збережено, а сам Закон підписано. 

 

Шановні колеги! Наприкінці цього задовгого повідомлення ще раз, щиро і сердечно вітаємо Вас із Новим 2017 роком й Різдвом Христовим. Будьте щасливі, здорові, успішні, багаті, кохані, а наші спілки – процвітаючі.

 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>