<<< повернутися | обговорити на форумі >>

2/06/2017

ХХІV ЗВІТНО-ВИБОРНА КОНФЕРЕНЦІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ АСОЦІАЦІЇ КРЕДИТНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ

24 травня 2017 року відбулася ХХІV Звітно-виборна Конференція НАКСУ. У ній взяли участь делегати від 66 кредитних спілок — членів НАКСУ. Також у роботі Конференції взяли участь запрошені гості: член Нацкомфінпослуг Ольга Максимчук, начальник відділу інспектування та захисту прав споживачів на ринку кредитних установ Нацкомфінпослуг Надія Осадча, керівник Проекту USAID „Кредитування сільськогосподарських виробників” (КЕП) Ева Сєржиньска, провідний експерт Ірландської ліги кредитних спілок Майкл Геннон.

На початку конференції у своєму привітальному слові Ольга Максимчук наголосила на важливості регулярного особистого спілкування представників державного регулятора з лідерами спілчанського руху. У своєму виступі пані Максимчук, зокрема, зазначила, що найважливішою з останніх подій у царині кредитно-кооперативного руху України є реєстрація у квітні цього року проекту Закону „Про кредитні спілки”. Наразі регулятор отримав завдання від Національного банку, Міністерства фінансів, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб надати висновок щодо цього законопроекту. І варто зазначити, що усе відбувається дуже оперативно, тому є всі сподівання, що зазначений документ буде винесений в сесійний зал парламенту і пройде перше читання вже незабаром. Це не перша редакція проекту Закону, що готувалася за участю обох асоціацій кредитних спілок, проте вона несе багато позитивних змін, що підуть на користь як державі, так і самим кредитним спілкам.

Також, користуючись нагодою, Ольга Василівна нагадала, що до 10 червня закінчується термін приведення дозвільних документів кредитних спілок у відповідність до ліцензійних умов, у зв’язку з чим необхідно подати відповідні пакети документів і отримати ліцензії на ті види фінансових послуг, які вони мають на меті провадити. У протилежному випадку діяльність буде розцінюватися як безліцензійна зі штрафом 170 тисяч гривень. „У разі виникнення будь-яких додаткових запитань варто звертатися по консультації до фахівців НАКСУ або до профільного департаменту регулятора” — сказала Ольга Максимчук, побажала учасникам зборів успішного року, вдалих угод, гарних клієнтів, довіри й поваги громади до кредитно-кооперативних інституцій.

Керівник Проекту Ева Сєржиньска привітала присутніх, подякувала за запрошення, зазначила, що WOCCU вже багато років співпрацює з НАКСУ і висловила сподівання на подальшу плідну спільну діяльність.
Коротко зупинившись на останньому вагомому результаті спільної діяльності — реєстрації нового проекту Закону України „Про кредитні спілки” — пані Сєржиньска наголосила, що успіх був би неможливим без підтримки і співпраці з асоціацією та її лідерами. А також запевнила, що команда Проекту КЕП надаватиме усю можливу підтримку для того щоб проект Закону був схвалений у першому читанні і побажала учасникам конференції успішної продуктивної роботи і надалі, у тому числі і з Проектом.

Майкл Геннон подякував за запрошення і можливість особисто звернутися до широкого загалу кооператорів і зазначив, що керівники НАКСУ вже неодноразово відвідували Ірландію, де представляли там НАКСУ та кредитні спілки України.
Пан Геннон працює в Ірландській лізі кредитних спілок. Незважаючи на те, що Ірландія — це невелика країна, у ній найбільша кількість членів кредитних спілок у світі: 60% населення є членами КС. Ірландська ліга кредитних спілок представляє інтереси своїх членів у двох юрисдикціях — у власне Ірландії та Північній Ірландії, яка входить до складу Великої Британії. Діяльність Ліги була особливо важливою під час війни, що тривала понад 30 років на території Ірландії.
В Україні Майкл Геннон працює на запрошення Проекту КЕП разом з асоціацією. Він буде допомагати здійснювати стратегічне планування для НАКСУ.

На завершення виступу експерт-волонтер побажав успіху у роботі Конференції, а також миру всій українській нації.
Звітуючи про роботу Ради НАКСУ протягом 2016 року, її голова Анатолій Занюк зазначив, що головну увагу Ради було приділено питанням стратегічного характеру, передусім, щодо позиції НАКСУ з питань законодавчого регулювання діяльності кредитних спілок на виконання рішень XXIII Звітно-виборної Конференції НАКСУ. Йдеться про встановлення справедливих норм оподаткування кредитних спілок, скасування вимог щодо застосування кредитними спілками реєстраторів розрахункових операцій, здійснення адекватного нормативно-правового регулювання з боку Нацкомфінпослуг та доопрацювання проекту Закону України „Про кредитні спілки”. І сьогодні можна констатувати беззаперечний прогрес у питанні створення оновленого профільного Закону. Наступним завданням є послідовне відстоювання інтересів кредитних спілок в процесі доопрацювання нашого основоположного законопроекту.

Поінформувавши присутніх про інші аспекти діяльності, голова Ради НАКСУ подякував усім соратникам за співробітництво і побажав наступникам та керівництву всіх кредитних спілок стійкості та спокійної щоденної праці для досягнення головної мети кожної кредитної спілки – підтримки свого членства.

Про результати діяльності Наглядового комітету НАКСУ доповіла Голова НК Ірина Боголюбова, принагідно нагадавши, що поточного року в обласних асоціаціях мають відбутися засідання з обранням кандидатів до Ради НАКСУ, а також закликала до активної громадської позиції у відстоюванні інтересів кредитних спілок.

Звітуючи про роботу Виконавчої дирекції, Президент НАКСУ Петро Козинець повідомив, що за результатами діяльності кредитних спілок і НАКСУ в цілому сьогодні можна говорити про певні позитивні зрушення практично по всіх показниках. Однак зафіксоване зростання після падіння більш ніж удвічі в 2009 році — сумнівний привід для втіхи.

Далі Президент НАКСУ зауважив, що у звітному періоді Виконавча дирекція НАКСУ приділяла виключну увагу питанню неприбуткового статусу та впровадження в роботу КС розрахунково-касових апаратів. У даному напрямку робота триває, є перші результати і вагома підтримка нашого бачення проблеми з боку деяких високих інстанцій.

Завершуючи виступ, Петро Козинець зазначив, що протягом року НАКСУ постійно відчувала міжнародну підтримку як з боку WOCCU, так і з боку партнерів з інших країн. Окрім стажування в Ірландії, зміцнюються зв’язки з мережею кредитних спілок при Євросоюзі. Новий імпульс міжнародним контактам та збільшенню підтримки нашого руху дало рішення USAID про затвердження проекту технічної допомоги руху кредитних спілок в Україні, фінансованого урядом США та адміністрованого WOCCU, який успішно реалізується вже понад півроку. В рамках проекту майже щомісяця з місією в Україні перебуває Головний радник Проекту USAID з питань політики Павел Гржесік з Польщі. Допомога проекту і пана Гржесіка є неоціненною перш за все в плані підготовки проекту нової редакції Закону „Про кредитні спілки”. Дуже важливим як у методологічному, так і політичному плані є й постійне спілкування пана Гржесіка з працівниками Нацкомфінпослуг, членами Комітету Верховної Ради, іншими державними чиновниками. Крім того, в рамках проекту вже проведено широке дослідження практики діяльності Виконавчої дирекції НАКСУ по всіх напрямках роботи відомими експертами WOCCU з цих питань. Згідно з планами проекту, головним куратором НАКСУ в плані методологічної допомоги буде Ірландська ліга кредитних спілок.

На завершення звіту Президент НАКСУ подякував усім партнерам за співпрацю і висловив сподівання, що вона і надалі буде конструктивною й принесе реальні плоди для всього руху кредитних спілок України.

Віце-президент НАКСУ Людмила Кравченко виступила з фінансовим звітом асоціації.

Після заслуховування звітних доповідей відбулося їх активне обговорення, у якому взяли участь Ярослав Кирпушко (КС «Наші люди», м. Чернівці), Мирон Сарвадій (КС „Йван”, м. Хуст), Олена Маковій (КС „МОЯ РОДИНА”, м. Чернігів), Лариса Ком’яті (КС „Калиновий міст”, м. Мукачево), Володимир Коломацький (КС „Агро-кредит”, м. Старобільськ).

Далі, згідно з регламентом, відбулося обрання чотирьох членів Наглядового комітету НАКСУ. За результатами голосування на новий термін до комітету були переобрані: Олена Грузіна (КС „Партнер”, м. Славутич), Ігор Кріль („КС Відродження”, м. Трускавець), Руслан Гаврилюк (КС „Центр-кредит”, м. Ульянівка), Юрій Тягур (КС „Святий Мартин”, м. Мукачево). Продовжать виконувати свої обов’язки у комітеті Ірина Боголюбова (КС „Ажіо”, м. Київ), Лариса Ком’яті (КС „Калиновий міст”, м. Мукачево), Володимир Науменко (КС „Товариство „Взаємний кредит”, м. Мелітополь), Олена Маковій (КС „МОЯ РОДИНА”, м. Чернігів).

На завершення учасники Конференції прийняли відповідну резолюцію.

Розгляд нагальних питань кредитної кооперації було продовжено наступного дня під час виїзної Науково-практичної конференції НАКСУ, у якій взяли участь понад 30 представників кредитних спілок — членів НАКСУ, від Виконавчої дирекції НАКСУ — Петро Козинець та Людмила Кравченко, від Проекту КЕП — Наталія Ліщитович та Майкл Геннон.

Президент НАКСУ виступив з доповіддю про головні аспекти розвитку руху кредитних спілок України за 25 років, що минули з моменту відродження кредитно-кооперативного руху. Також були розглянуті ряд актуальних питань сьогодення у світлі оновлення законодавчих та нормативних актів держави, а саме про нововведення у регулюванні детально розповіла віце-президент НАКСУ Людмила Кравченко. З даних питань відбулася активна дискусія. Крім того, у ході засідання Наталія Ліщитович та Майкл Геннон надали розширену інформацію щодо ходу реалізації Проекту КЕП в Україні.

Детальніше про подію читайте у свіжому номері „Бюлетеня кредитних спілок України”.


<<< повернутися | обговорити на форумі >>