<<< повернутися | обговорити на форумі >>

25/07/2017

24 липня в Українському кризовому медіа-центрі у Києві відбувся прес-брифінг "Свій до свого по своє!". У ньому взяли участь Петро Маковський, голова оргкомітету Всесвітнього фестивалю українських кредитних спілок, Петро Козинець, Президент Національної асоціації кредитних спілок України, Ольга Мороз, Президент Всеукраїнської асоціації кредитних спілок, Віктор Романюк, народний депутат України, голова підкомітету з питань діяльності небанківських фінансових установ та захисту прав споживачів фінансових послуг Верховної Ради України, Олександр Кривенко, прес-секретар, член оргкомітету Всесвітнього фестивалю українських кредитних спілок, модератор заходу.У ході брифінгу виступаючі перш за все поінформували про ситуацію у кредитних спілках та акцентували увагу присутніх на головних проблемах ринку. Також було анонсовано проведення Форуму кредитних спілок, що пройде у м. Стрий Львівської області 10-12 серпня цього року в рамках ІІ-го Всесвітнього фестивалю українських кредитних спілок, де відбудеться широке обговорення проблем ринку КС. У міжнародному заході візьмуть участь лідери ринку, представники діаспори, громадськості, уряду, парламенту, місцевої влади. Загалом до Форуму долучаться близько 100 учасників, у тому числі зі США та Канади. Програмою Форуму передбачено проведення пленарних засідань, круглих столів, обмін інноваційними практиками, знайомство з моделями майбутнього та проектами технічної допомоги, дискусії про законодавство та його вдосконалення, про формування позитивного іміджу кредитної кооперації, а також насичену культурну програму.

За словами Ольги Мороз, Президента Всеукраїнської асоціації кредитних спілок, головною темою форуму буде зміцнення руху кредитних спілок: «Форум має виробити дороговкази для кредитівок і держави щодо самоорганізації ринку і його фінансової підтримки; співпраці з громадськими і релігійними організаціями, профспілками, місцевою владою, впровадження у сервіси інформаційних інновацій».

Президент Національної асоціації кредитних спілок України Петро Козинець у своєму виступі, зокрема, наголосив, що, хоча сьогодні більшість кредитних спілок на ринку надійно капіталізовані і продовжують кредитувати населення, що особливо актуально в сільських регіонах, де банківське кредитування фактично відсутнє, держава практично відвернулася від кредитних спілок. Було вказано на важливість прийняття нового Закону України «Про кредитні спілки», якого так потребують КС і який в різних варіантах знаходиться на розгляді у Верховній Раді вже протягом 8 років. Таким чином, на противагу діям уряду США, який, зважаючи на особливу актуальність та важливість для народу України активізації діяльності кредитних спілок на даному етапі, виділяє мільйони доларів для їх підтримки, українська держава демонструє повну незацікавленість їх розвитком. Майбутній Форум дасть можливість ще раз привернути увагу влади та громадськості до проблем кредитних спілок.

Віктор Романюк, у свою чергу, зазначив, що сьогодні необхідно створювати такі умови, щоб людям було вигідно створювати кредитні спілки, які гарантуватимуть здоровий економічний ефект і наголосив на виключній важливості самоорганізації громад, навівши приклади із міжнародної практики.

ПРОГРАМА МІЖНАРОДНОГО ФОРУМУ УЧАСНИКІВ РИНКУ КРЕДИТНОЇ КООПЕРАЦІЇ >>>


<<< повернутися | обговорити на форумі >>