<<< повернутися | обговорити на форумі >>

31/07/2017

З 28 липня в Україні з кількаденним візитом перебуває численна делегація представників кредитних спілок — членів WOCCU на чолі з Президентом Всесвітньої ради кредитних спілок Брайаном Бранчем.











25 представників світового руху КС зі США та Африканського континенту прибули до України одразу після закінчення чергової Всесвітньої Конференції кредитних спілок, що проходила з 23 по 26 липня у Відні (Австрія). Національну асоціацію кредитних спілок України на Всесвітній конференції представляли віце-президент НАКСУ Людмила Кравченко та Голова Ради НАКСУ Анатолій Занюк.
Під час перебування делегації у Києві в офісі НАКСУ відбулася зустріч керівництва асоціації з іноземними колегами і їх знайомство з працівниками Виконавчої дирекції. У ході спілкування Президент НАКСУ Петро Козинець та віце-президент Людмила Кравченко ознайомили гостей з історією руху КС України та поточним станом справ як в українських кредитних спілках, так і в НАКСУ. Зокрема, ішлося про особливості діяльності КС України, виклики, що постали перед ними, законодавчі аспекти та перспективи розвитку кредитних спілок. Крім того, на прохання гостей керівники НАКСУ докладно розповіли про етапи становлення, роль та функціонал асоціації, що викликало надзвичайну зацікавленість та жвавий професійний інтерес.

Наступним пунктом програми візиту делегації був інтерактивний відкритий форум „Перспективи розвитку сектору кредитних спілок в Україні”, організований фахівцями Проекту USAID „Кредитування сільськогосподарських виробників” (КЕП). Форум проходив у конференц-залі київського готелю „Radisson Blu”за участю загалом понад 50 представників глобального та українського руху КС, керівництва НАКСУ, ВАКС, лідерів ряду кредитних спілок — членів асоціацій, керівництва та фахівців Проекту КЕП. Також до роботи у форумі були запрошені член Нацкомфінпослуг Ольга Максимчук та заступник директора департаменту регулювання та нагляду за кредитними установами Ігор Невінчаний. Вів засідання Президент WOCCU Брайан Бранч.

Після вітальних виступів та самопрезентацій усіх учасників заходу відбулися п’ять тематичних сесій: „Законодавча та регуляторна адвокації”, „Вдосконалення послуг асоціацій для своїх кредитних спілок”, „Розширення сільськогосподарського та бізнес-кредитування”, „Ліквідність кредитних спілок”, „Кооперативні цінності”. Модерували сесії відповідно Павел Гржесік (провідний експерт Польської Каси Крайової, головний радник Проекту USAID з питань політики), Дік Енсвейлер (сертифікований фахівець з міжнародного розвитку кредитних спілок (США)), Наталія Ліщитович (заступник директора Проекту КЕП), Брайан Бранч (Президент WOCCU) та Сьюзен Мітчелл (керівник компанії „Мітчелл, Станкович та партнери”, засновник та очільниця Глобальної мережі жінок-керівників WOCCU (США)).

Вдало підібрана інтерактивна форма організації форуму з періодичною зміною учасників кожного з п’яти сесійних кіл дозволила усім присутнім докладно обговорити вищеозначені теми та поділитися досвідом роботи. Після закінчення сесій модератори груп стисло презентували висновки обговорень, висвітливши їх основні аспекти. Так, за результатами активного та зацікавленого спілкування між усіма присутніми було виділено такі пріоритетні напрямки розвитку: побудова стосунків з регулятором, статус неприбутковості, довіра та злагодженість дій усіх учасників ринку, соціальна місія КС, впровадження сучасних технологій, маркетингових стратегій, нових фінансових продуктів, що відповідатимуть потребам членів КС, доступ до механізмів страхування та гарантування вкладів, активне залучення молоді до кредитних спілок, постійне навчання, розвиток колективних навичок персоналу тощо.

Робочий день закінчився неформальним спілкуванням кооператорів зі США та Африки з представниками української кооперації в одному із гостинних закладів на мальовничому Андріївському узвозі.

Наступний тиждень для наших гостей розпочався з поїздки на Львівщину, де вони відвідають ряд кредитних спілок та проведуть спільне засідання з місцевими кооператорами.


<<< повернутися | обговорити на форумі >>