<<< повернутися | обговорити на форумі >>

07/09/2017

28 серпня у Львові, в рамках Світового Конгресу Українців відбулась нарада лідерів ряду кредитних спілок регіону — членів НАКСУ і ВАКС із членами Ради Директорів Української світової кооперативної Ради (УСКР).28 серпня у Львові, в рамках Світового Конгресу Українців відбулась нарада лідерів ряду кредитних спілок регіону — членів НАКСУ і ВАКС із членами Ради Директорів Української світової кооперативної Ради (УСКР).
Від НАКСУ участь у нараді взяли секретар УСКР, Президент НАКСУ Петро Козинець, голова правління кредитної спілки „Гільдія вуглекопів” (м. Львів) Ірина Махник, а також голова правління кредитної спілки „Львів” Наталія Алексєєва, представники американських та канадських українських кредитних спілок. Головувала на засіданні Президент УСКР Ольга Шевель.
Під час засідання ішлося про найбільш проблемні питання у розвитку кредитних спілок України і шляхи їх вирішення із залученням до цього процесу УСКР. Це стосується, зокрема, необхідності оновлення профільного законодавства, статусу неприбутковості кредитних спілок та впровадження системи РРО.

У ході наради було визначено напрямки участі УСКР у вищеозначеному процесі: це перш за все посилення впливу міжнародної громадськості, зокрема, СКУ, на українських чиновників найвищого ешелону влади для збереження і розвитку системи кредитної кооперації України.
Обговорювався також зміст листа від Української світової кооперативної Ради до Президента Петра Порошенка щодо проблематики кредитних спілок в Україні. Згодом лист був особисто вручений главі держави під час його зустрічі у Києві з очільницею УСКР Ольгою Шевель.

Підсумовуючи результати засідання, учасники наради наголосили на необхідності винесення питання розвитку кредитно-кооперативного руху України та інших країн світу, де масово проживають українці, для обговорення на наступному Форумі СКУ. Також було визначено, що до того часу має бути створено групу з підготовки до проведення у серпні 2018 року Стратегічної сесії планування майбутнього системи українських кредитних спілок світу як унікальної економічної самоорганізації українців у країнах їхнього побуту (США, Канада, Австралія, Україна та інші країни).

<<< повернутися | обговорити на форумі >>