<<< повернутися | обговорити на форумі >>

26/09/2017

 


25 вересня 2017 року у Національному банку України відбулося представницьке засідання круглого столу на тему „Консолідація функцій державного регулювання ринків фінансових послуг”, ініційоване Нацбанком та Комітетом з питань фінансової політики і банківської діяльності Верховної Ради України.

Участь у засіданні взяли заступник Голови Нацбанку Катерина Рожкова, заступник голови Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності ВРУ, народний депутат України Руслан Демчак, який модерував засідання, керівник Головного департаменту з питань економічної політики Адміністрації Президента України Олег Канцуров, група помічників народних депутатів, Голова Нацкомфінпослуг Ігор Пашко, члени Комісії Денис Ястреб та Ольга Гурбич, Голова НКЦПФР Тимур Хромаєв, від міжнародних організацій — представники Світового банку, USAID Ukraine. Активну участь у засіданні також узяли керівники професійних громадських об’єднань — учасників небанківського фінансового ринку: Української федерації убезпечення, Ліги страхових організацій України, Українського об'єднання лізингодавців, фінансових компаній, НАКСУ та ВАКС, ін.

Нагадаємо, що ще 7 липня 2016 року парламентом був прийнятий у першому читанні законопроект №2413-а „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг”, внесений на розгляд Президентом України. Документ передбачає ліквідацію Нацкомфінпослуг та передачу її функцій НБУ та НКЦПФР.

Для вироблення консолідованої позиції діючих регуляторів та учасників ринку було запропоновано висловити свою позицію щодо даного законопроекту. Практично всі без виключення учасники засідання — представники як державних регуляторів, так і громадських об’єднань та міжнародних організацій — виступили за необхідність невідкладного прийняття даного проекту закону.

Президент НАКСУ Петро Козинець у своєму виступі на засіданні, не маючи застережень щодо реалізації проекту СПЛІТ, висловив надію та побажання, що новий впливовий регулятор буде займатись не лише наглядом та регулюванням, а й сприятиме розвитку небанківського фінансового ринку, і що ця реформа прискорить прийняття нової редакції Закону „Про кредитні спілки”, нещодавно внесеного на розгляд Верховної ради України Комітетом з питань фінансової політики і банківської діяльності, один із пунктів якого передбачає впровадження саморегулювання ринку кредитних спілок.

У ході засідання було узгоджено у терміновому порядку розробити дорожню карту подальших заходів із консолідації функцій державного нагляду над небанківським фінансовим ринком для того, щоб здійснити передачу функцій нагляду за цим ринком без жодних негативних наслідків для його учасників та споживачів фінансових послуг.


<<< повернутися | обговорити на форумі >>