<<< повернутися | обговорити на форумі >>

23/04/2018

 


19 квітня в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулась прес-конференція „Навіщо об'єднуються учасники  фінансового ринку?”, ініційована Асоціацією «Об'єднання фінансових установ». У засіданні взяли участь представники 16 найбільших професійних об’єднань небанківського фінансового ринку: страхових компаній, недержавних пенсійних фондів, фінансових компаній, лізингодавців, кредитних спілок, бюро кредитних історій, аудиторів, інвестиційного бізнесу. Від державних органів учасниками прес-конференції були член Нацкомфінпослуг Олександр Залєтов,  член НКЦПФР Максим Лібанов, помічник в.о. Голови Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності Верховної Ради України Сергій Безпалий, керівники проектів та програм Департаменту стратегії та реформування НБУ Олена Онищук та Юлія Овдій. Від НАКСУ у прес-конференції взяли участь її Президент Петро Козинець та віце-президент Людмила Кравченко.

«Незважаючи на складну економічну та соціальну ситуацію, яка була в 2017 році, усі наші піднаглядні ринки показали стабільну динаміку зростання показників, і це є дуже добре, оскільки це дає змогу зрозуміти, що ті реформи, які розпочаті, уже мають певні свої результати», — зазначив у своєму виступі член Нацкомфінпослуг Олександр Залетов. Він підсумував, що 2017 рік для небанківських фінустанов виявився цілком продуктивним, зокрема, «кредитні спілки показали гарні здобутки зростання по виданих кредитах — близько 6%, депозити наших громадян в кредитних спілках зросли на 12,6%. У цілому активи кредитних спілок зросли на 7%».

Також член Комісії зауважив, що за минулий рік відбулось скорочення фінансових установ. Із ринку було виведено 277 установ, але на показники активів це не вплинуло, а навпаки, цей відсоток покращився. Якщо говорити про кількість людей, зайнятих сьогодні в небанківських фінансових ринках, то загальна їх чисельність становить понад 62 тисячі осіб. Зростання відбулось на 19%. Ще досить цікавий показник — це сплата податків на прибуток, які сплатили всі небанківські фінансові установи. Якщо порівняти його з аналогічними надходженнями з банківської системи, то сукупний податок, який сплатили небанківські фінансові установи (5,5 млрд грн), становить 76% від податку, сплаченого банками.

Петро Козинець у своєму виступі, зокрема, зазначив, що НАКСУ завжди підтримувала прагнення до об’єднання та взаємокоординації, всі ініціативи задля спільного вирішення найважливіших питань. У об’єднання учасників фінансових ринків є гарне майбутнє, оскільки консолідація є корисною для всього ринку.

Під час засідання представники 16 профільних асоціацій та професійних організацій оголосили про створення об’єднання учасників фінансового ринку, про що було підписано відповідний Меморандум (додається), і домовилися консолідувати свої зусилля заради вироблення спільного бачення і активної участі в реформуванні фінансового ринку задля розбудови стабільного та ліквідного фінансового ринку України. 

Також було висловлене переконання, що об'єднання учасників ринку активізує публічні обговорення стратегії і планів реалізації реформ на фінансовому ринку, підвищить прозорість нормотворчого процесу та сприятиме прийняттю і впровадженню актуальних для учасників ринку законопроектів.  

Наприкінці засідання було вирішено створити робочу групу з підготовки першого засідання новоствореного об’єднання.

 

 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>