<<< повернутися | обговорити на форумі >>

26/10/2018

 


23 жовтня 2018 року відбулося чергове засідання Ради Національної асоціації кредитних спілок України. На розгляд Ради було винесено наступні питання: затвердження протоколу попереднього засідання Ради НАКСУ; звіт Виконавчої дирекції НАКСУ за період, що тривав між засіданнями; про позицію НАКСУ щодо регуляторних ініціатив Нацкомфінпослуг; різне.

Звітуючи про роботу Виконавчої дирекції, Президент НАКСУ Петро Козинець зазначив, що у першому півріччі поточного року кількість кредитних спілок — членів НАКСУ, як і всіх спілок на ринку, продовжує зменшуватись: всього на ринку сьогодні працює вже менше 300 КС. У той же час аналіз фінансової звітності членів НАКСУ засвідчив зростання загальних активів спілок за півріччя на 4%, а за останній рік — на 7%, збільшення кредитного портфеля більш ніж на 9%, сумарного капіталу — на 3 %, в т.ч. власного капіталу на 6%. За рахунок власного капіталу сьогодні видається майже 30% позичок у кредитних спілках. Одночасно за останній рік на 1,9% зріс рівень прострочення.

Триває активна співпраця асоціації з Проектом „КЕП”, у НАКСУ проведено численні зустрічі з міжнародними експертами, які працювали в Україні — провідними спеціалістами з Польщі та США, включаючи керівний склад Каси Крайової та WOCCU.

НАКСУ брала активну участь у підготовці та проведенні Звітно-виборної конференції Української Світової Кооперативної Ради, яка проходила у Львові. А на 27 листопада поточного року заплановано проведення чергової сесії УСКР у м. Києві у рамках Світового Конгресу Українців, до участі у якій запрошуються усі бажаючі члени Ради НАКСУ.

У липні віце-президент НАКСУ Людмила Кравченко брала участь у черговій Всесвітній конференції кредитних спілок, організованій WOCCU, яка проходила цього року в Сінгапурі. Крім того, у вересні пройшла Науково-практична конференція НАКСУ у Туреччині.

Далі Петро Козинець детально зупинився на питанні стосовно Закону „Про кредитні спілки”. Після суттєвого доопрацювання проваленого парламентом попереднього законопроекту до Верховної Ради було внесено розширеною групою народних депутатів та зареєстровано „Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності кредитних спілок” № 9078. Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності рекомендував Верховній Раді прийняти його за основу. Законопроект має у цілому позитивні висновки від міністерств та відомств. Робота у даному напрямку триває.

Щодо законопроекту про спліт було зазначено, що було проведено велику кількість засідань, зустрічей, піар-акцій спільно з іншими професійними об’єднаннями небанківського фінансового ринку і на сьогодні абсолютна більшість учасників категорично проти його прийняття.

Також у звіті Виконавчої дирекції Петро Козинець зупинився на питанні нормотворчих ініціатив Нацкомфінпослуг. Було наголошено на відсутності продуктивного діалогу з державним регулятором, незважаючи на участь у цьому процесі провідних експертів WOCCU.

Після детального обговорення звіт Виконавчої дирекції НАКСУ був узятий Радою НАКСУ до відома.

Обговорюючи наступне питання порядку денного, беручи до уваги занепокоєння учасників ринку з приводу регуляторних ініціатив Нацкомфінпослуг, Рада НАКСУ прийняла рішення звернутись до Нацкомфінпослуг офіційним листом щодо нагальної необхідності проведення широкої наради за участю керівника Нацкомфінпослуг та лідерів кредитних спілок України для обговорення нормотворчих новацій, які часто мають негативні наслідки для діяльності кредитних спілок. Крім того, Рада НАКСУ вважає за необхідне звернутися до Голови Ради ВАКС з пропозицією проведення спільної наради з цього приводу в рамках реалізації положень меморандуму про співпрацю від 2008 року.

 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>