12 грудня 2018 року відбулось чергове засідання Ради Національної асоціації кредитних спілок України.
На розгляд Ради було винесено наступні питання: затвердження протоколу попереднього засідання ради НАКСУ; звіт Виконавчої дирекції за період, що пройшов після останнього засідання Ради НАКСУ; звіт про хід виконання бюджету НАКСУ за 11 місяців 2018 року; про завдання НАКСУ у 2019 році в контексті реалізації Стратегічного плану НАКСУ; про затвердження бюджету НАКСУ на 2019 рік; різне.
Звітуючи про роботу Виконавчої дирекції НАКСУ, Президент Петро Козинець зазначив, що протягом звітного періоду Асоціація працювала у штатному режимі.
Представники НАКСУ взяли активну участь у конференції Української Світової кооперативної Ради „Джерела фінансування української громадської праці: кредитові спілки, громадські фундації та фандрейзинг”, яка проходила в кінці листопада у рамках Світового Конгресу Українців у м. Києві. На конференції було проведено переговори з Президентом УСКР Ольгою Шевель.
Триває активна співпраця з Проектом USAID «КЕП». Зокрема, проведено зустрічі та кілька засідань за участю трьох провідних міжнародних експертів, що представляли WOCCU та Польську Касу Крайову. Обговорювалися питання, які стосувалися нормативної бази та законодавства щодо діяльності кредитних спілок.
Основний акцент поточної роботи Виконавчої дирекції НАКСУ було зроблено на лобіюванні. Так, була проведена зустріч з головою Національного банку за участю керівництва УСКР; зустріч із першим заступником голови Нацбанку Катериною Рожковою; зустріч з в.о. голови Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності Верховної Ради України Михайлом Довбенком; ряд зустрічей з Головою Нацкомфінпослуг Ігорем Пашком.
Як зазначив Президент НАКСУ, головними питаннями на сьогодні є так званий СПЛІТ, оновлення Закону „Про кредитні спілки” та нормотворчі ініціативи Нацкомфінпослуг. Нагадаємо, що розгляд проекту про СПЛІТ черговий раз відкладається, а Розпорядження Нацкомфінпослуг щодо звітності в неприйнятній редакції ринку вже не загрожує, і наразі найбільша небезпека — це революційні зміни у вимогах до фінансових нормативів. Більш докладно на цьому питанні зупинилася віце-президент НАКСУ Людмила Кравченко, після чого відбулося його активне обговорення. Затим звіт Виконавчої дирекції НАКСУ був узятий до відома.
У другій половині засідання Ради НАКСУ було розглянуто питання про виконання бюджету за 11 місяців поточного року. Після розгляду звіт було узято до відома, члени Ради затвердили конкретні завдання НАКСУ у 2019 р. у контексті реалізації Стратегічного плану НАКСУ від 20.09.2017 р. та затвердили бюджет НАКСУ на 2019 рік.
Президент НАКСУ поінформував членів Ради щодо процесу проходження „Проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності кредитних спілок” № 9078. Також ішлося про певні аспекти співпраці з Проектом „КЕП”, взаємовідносин з ВАКС та державним регулятором у частині лобіювання інтересів кредитних спілок при підготовці змін до нормативної бази. З цього питання відбулося активне обговорення, у якому взяли участь Олена Маковій, Юрій Ковальов, Ганна Семенчук, Юрій Тягур, Петро Харченко, Володимир Науменко.
Наступного року Національній асоціації кредитних спілок України виповнюється 25 років. У зв’язку з цим Президент НАКСУ вніс пропозицію приурочити до цієї дати чергову звітно-виборну Конференцію НАКСУ. Пропозицію було підтримано. Також члени Ради НАКСУ обговорили заходи до ювілейної дати асоціації.