<<< повернутися | обговорити на форумі >>

04/04/2019

28 березня 2019 року відбулось чергове засідання Ради Національної асоціації кредитних спілок України.

На розгляд Ради було винесено наступні питання: затвердження протоколу попереднього засідання ради НАКСУ; звіт Виконавчої дирекції за період, що пройшов після останнього засідання Ради НАКСУ; про чергову Звітно-виборну Конференцію НАКСУ; про виключення кредитних спілок з членів НАКСУ; різне.

У звіті Виконавчої дирекції Президент НАКСУ Петро Козинець доповів присутнім членам Ради та НК НАКСУ про основні напрямки діяльності протягом звітного періоду. Так, було зазначено, що проведений фінансовим департаментом аналіз фінансової звітності кредитних спілок — членів НАКСУ за 2018 рік засвідчив зростання активів на 35 млн грн (6,5%), кредитного портфеля — на 12 %, загального капіталу — на 15 млн грн (6,5 %). Резервний та власний капітал лишилися на минулорічному рівні.

У звітному періоді в Україні з тривалим візитом перебували Президент WOCCU Брайан Бранч, Президент Польської Каси Крайової Рафал Матусяк, ряд провідних спеціалістів WOCCU та Каси Крайової у рамках проекту КЕП. У НАКСУ відбулась низка зустрічей як у двосторонньому форматі, так і в багатосторонньому.

У лютому 2019 р. Петро Козинець у складі делегації з представників Верховної Ради України, Кабінету Міністрів, Нацкомфінпослуг, ВАКС перебував із 4-денним візитом у Польській Касі Крайовій. Поїздка носила навчально-ознайомчий характер і була гарною можливістю для обміну думками як з польськими колегами, так між учасниками української делегації – представниками ринку, державного регулятора та вищих державних органів.

Стосовно оновлення Закону „Про кредитні спілки” Петро Козинець зазначив, що НАКСУ надіслано до Комітету Верховної Ради листи кредитних спілок із зібраними підписами членів КС на підтримку законопроекту №9078. Є сподівання, що у квітні його нарешті розглянуть.

У рамках взаємодії з державним регулятором НАКСУ домоглася відкликання розпорядження Нацкомфінпослуг «Про затвердження Положення про обов'язкові фінансові нормативи та вимоги, що обмежують ризики за операціями з фінансовими активами кредитних спілок, та визнання таким, що втратило чинність, розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 16 січня 2004 року № 7”. Було домовлено, що проект даного нормативного акту розроблятиметься у новій редакції за участю експертів ринку.

Після обговорення звіт Виконавчої дирекції НАКСУ був узятий до відома.

Наступним розглядалося питання про чергову Звітно-виборну Конференцію НАКСУ. Оскільки 9 червня 2019 року НАКСУ виповнюється 25 років, членами Ради НАКСУ було прийняте рішення провести Конференцію з 11 по 13 червня у Києві, поєднавши її з ювілейними заходами. Особливо було підкреслено необхідність використати ювілейну дату для PR-заходів у ЗМІ.

Розглянувши питання порядку денного про виключення кредитних спілок з членів НАКСУ, члени Ради прийняли рішення задовольнити заяви про вихід з НАКСУ КС „Всеукраїнський бізнес-центр” (м. Київ), КС „Наш кредит” (м. Київ), КС „Сяйво Карпат” (м. Мукачево). Також було одноголосно проголосовано за виключення зі складу асоціації на підставі втрати стосунків з НАКСУ КС „Освіта” (м. Київ) та КС „Партнер-інвест” (м. Одеса), які не подають звітності та виключені з держреєстру.

 

 


 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>