<<< повернутися | обговорити на форумі >>

05/06/2019

11 червня 2019 року у з нагоди 25-річчя Національної асоціації кредитних спілок України у залі Верховної Ради України відбулася Науково-практична конференція, організована НАКСУ спільно з Комітетом Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності, „Кредитні спілки: вчора, сьогодні, завтра”.

У конференції узяли участь  Максим Анатолійович Поляков, Секретар Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності, Віктор Миколайович Романюк, Голова підкомітету з питань діяльності небанківських фінансових установ та захисту прав споживачів фінансових послуг, Ігор Михайлович Прийма, завідувач Секретаріатом Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності, Тетяна Боцула, головний консультант Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності, Микола Васильович Гаман, перший заступник керуючого справами Управління справами Апарату Верховної Ради України, Андрій Іванович Страшний, заступник начальника управління Міністерства фінансів України, Ольга Василівна Максимчук, член Нацкомфінпослуг, Ігор Сергійович Невінчаний, директор департаменту Нацкомфінпослуг, Кевін Кофлен, уповноважений представник Всесвітньої Ради Кредитних спілок, Віктор Камінський, колишній віцепрезидент, радник Ради директорів Польської Каси Крайової, Павел Гржесік, керівник регіонального центру, директор Варшавського офісу Польської Каси Крайової, Станіслав Аржевітін, голова громадської колегії при Раді Національного банку України, член Оргкомітету з відродження кредитних спілок України, Олена Федькович, провідний спеціаліст Проєкту КЕП, Ольга Мороз, Президент ВАКС, виконавча дирекція НАКСУ, лідери більшості професійних асоціацій небанківських фінансових установ, лідери кредитних спілок України. Модерував засідання Президент НАКСУ Петро Козинець.

На початку урочистого засідання Президент НАКСУ подякував поважним гостям та виступив з короткою презентацією про історію відродження кредитних спілок в Україні, підсумки 25-річної діяльності НАКСУ. „Для нас дуже символічно відзначати 25-річчя НАКСУ в цьому залі Верховної Ради, оскільки саме тут 27 років тому відбулась перша презентація проєкту відродження кредитних спілок в Україні для депутатів Верховної Ради та журналістів, у якій брали участь представники кредитної кооперації США, Австралії, Канади та ін.” — зазначив він. Було висловлено вдячність усім, хто активно підтримував розвиток кредитних спілок в Україні: урядам США та Канади, ООН, Євросоюзу, Німецькому Райффайзенсоюзу, Фонду Сороса. Крім того, було підкреслено, що весь час українські кредитні спілки активно підтримували і підтримують сьогодні кредитні спілки української діаспори США та Канади, Всесвітня Рада кредитних спілок, Польська Каса Крайова, Ірландська Ліга кредитних спілок

Говорячи про сьогодення, Петро Козинець наголосив, що профільний Закон України „Про кредитні спілки” був прийнятий у 2002 році і з тих пір жодного разу не змінювався, хоча час не стоїть на місці і кредитні спілки в усьому світі давно використовують у своїй діяльності нові можливості, стандарти й сучасні технології. Далі було наведено стислу статистику діяльності членів НАКСУ, що красномовно свідчить про важливість кредитних спілок для держави, у т.ч. у плані сплати податків, та суспільства. На завершення виступу Президент НАКСУ висловив сподівання на реальну підтримку руху кредитних спілок з боку держави, в тому числі в законодавчому полі.

Максим Поляков у своєму виступі подякував за можливість узяти участь у святковому засіданні і передусім зазначив, що у нашій країні в сьогоднішніх турбулентних умовах є досить небагато напрямків, де так наполегливо і послідовно працюють люди, демонструючи стабільну прогнозовану діяльність. Толерантні методи роботи, зважений, ґрунтовний підхід НАКСУ посприяли потужній позиції ринку у вирішенні нагальних проблем КС. Щодо необхідності і ефективності діяльності кредитних спілок Максим Анатолійович зазначив, що багато хто у парламенті не розуміє сенсу кредитної кооперації, тому задля кращого розуміння проблематики КС потрібні зустрічі з керівниками та впливовими людьми із фракцій. Було наголошено на надзвичайно важливій ролі кредитних спілок для дрібних та середніх сільгоспвиробників та підприємців, позбавлених іншої можливості кредитуватися, ніж у кредитних спілках на зрозумілих прозорих умовах. „Вважаю, що держава має більше звертати на це увагу, тому що це і зайнятість населення, і безпосередній вплив на місцеву економіку, і один із факторів, що дає впевненість у завтрашньому дні”, — зазначив Максим Поляков, запевнив у подальшій послідовній підтримці кредитних спілок і побажав ще через 25 років, святкуючи півстолітню історію, демонструвати у цьому залі фотографію, але вже з теперішнього засідання.

Віктор Романюк подякував кожному активному учаснику ринку за вклад в розбудову європейської цивілізації, що тримається на людях, які своєю працею, натхненням, знаннями творять бізнес і генерують відповідальне суспільство. „Ми вдячні кожному кооператору — платнику податків, з яких формується наша заробітна плата. І наш обов’язок — гідно відпрацьовувати ці гроші”, — сказав В. Романюк і висловив готовність до продовження діалогу у процесі побудови відповідального, чесного і прогресивного суспільства, а також подякував польським колегам за послідовну підтримку руху кредитних спілок України.

Віцепрезидент НАКСУ Людмила Кравченко привітала усіх присутніх зі спільним святом, подякувала представникам Секретаріату профільного Комітету Верховної Ради за надану протягом каденції допомогу та підтримку, висловивши готовність продовжити активно співпрацювати у напрямку оновлення законодавства про кредитні спілки. Коротко зупинившись на основних показниках діяльності кредитних спілок, Людмила Кравченко ознайомила присутніх з досвідом роботи кредитних спілок Європи, де, зокрема, членство становить майже 8 млн осіб, активи 21,5 млрд євро, понад 18 млрд євро вкладів. Це означає, що люди потребують кредитних спілок. Також віцепрезидент НАКСУ зупинилася на основних аспектах регулювання діяльності європейських КС, перелічивши увесь широкий перелік можливостей і фінансових інструментів, використовуваних ними. Було зазначено, що на сьогоднішній день всі вимоги, яким мають відповідати кредитні спілки Європи, українські кредитні спілки вже виконали, і для отримання цивілізованого законодавства і регулювання лишається одне: необхідно, щоб держава зробила крок назустріч кредитним спілкам.

Продовжуючи виступ, Людмила Кравченко поділилася власним досвідом, отриманим завдяки членству НАКСУ в Європейській мережі кредитних спілок, де йде активна співпраця з польськими колегами за підтримки WOCCU. Була можливість неодноразово зустрічатися з представниками Єврокомісії та Європарламенту, де поза іншим наголошувалося на необхідності дотримання балансу інтересів як споживачів, так і кредитних спілок, а також зацікавленості в існуванні у країнах єврозони різних систем фінансових установ.

На завершення Людмила Кравченко висловила надію, що завданням наступного складу парламенту стане максимально раціональна організація системи регулювання фінансового сектору в Україні із застосуванням найкращих світових практик.

У своєму привітальному виступі Кевін Кофлен від імені WOCCU та кредитних спілок усього світу привітав ювілярів і зазначив, що НАКСУ протягом усієї своєї діяльності є важливим членом для всесвітньої організації. „Зусилля НАКСУ, незважаючи на складні політичні та економічні умови, сприяли збереженню руху кредитних спілок в Україні. Ми сподіваємося на продовження співпраці з НАКСУ як частини глобальної мережі”, — зазначив п. Кофлен, висловивши побажання успіхів протягом наступних 25 років.

Павел Гржесік, подякувавши за запрошення, зачитав учасникам урочистого заходу звернення віцепрезидента Ради директорів WOCCU, Президента Національної асоціації кредитних спілок Польщі Рафала Матусяка, у якому, зокрема, наголошувалося на необхідності прийняття нового Закону про кредитні спілки, який буде відображати реалії фінансового ринку 21 століття, розширення спектру фінансових послуг, запровадження більш сприятливих правил, сучасного і пропорційного правового середовища. „Бажаємо вам мати власну кооперативну фінансову установу, яка допоможе пройти цими часто буремними водами української свободи і демократії, щоб добробут розподілявся більш рівномірно, а плоди вашої важкої роботи приносили користь всім вашим членам, вашим родинам і вам”, — йдеться у зверненні.

Родоначальник фінансової системи у Польській Касі Крайовій, експерт міжнародного рівня Віктор Камінський виступив перед присутніми зі змістовною презентацією про початок функціонування руху кредитних спілок у Польщі та нинішню систему кредитних спілок (докладніше читайте у свіжому „Бюлетені кредитних спілок”), побажавши українським колегам отримати таку ж систему і висловивши готовність постійно надавати необхідну допомогу та ділитися досвідом.

Член Нацкомфінпослуг Ольга Максимчук привітала НАКСУ з 25-річчям і, говорячи про значущість кредитних спілок, зазначила, що важко уявити, хто, крім них, спроможний задовольнити фінансові потреби мешканців 28 тисяч українських сільських населених пунктів, де проживає 30% населенням країни. Ольга Василівна побажала здійснення усіх щирих побажань асоціації, реального розширення переліку послуг та фінансових інструментів, миру, добробуту й процвітання членам НАКСУ.

Олена Федькович, вітаючи Асоціацію-ювіляра від імені Проєкту КЕП, наголосила, що саме кредитні спілки створені в інтересах своїх членів і працюють для них, саме завдяки кредитним спілкам малозабезпечені верстви населення мають змогу вирішувати свої соціальні та побутові проблеми, розвивається мале підприємництво і економіка країни. Представник Проєкту побажала НАКСУ та усім її членам розширювати горизонти, ставати щороку міцніше, мати можливість втілювати найамбітніші плани, цілеспрямовано рухатись до мети, успіху, процвітання, ентузіазму і вручила від імені Проєкту Президенту НАКСУ Подяку за плідну співпрацю.

Президент ВАКС Ольга Мороз у своєму виступі звернулася до історії, нагадавши, що цього року відзначатиметься 200-річчя від дня народження Григорія Галагана, основоположника руху кредитних спілок в Україні, привітала колег з НАКСУ з ювілейною датою і зачитала офіційне привітання від ВАКС.

Завершував урочисте засідання виступ члена Оргкомітету по відродженню кредитних спілок в Україні Станіслава Аржевітіна, який привітав НАКСУ від імені Асоціації українських банків, де він з 1994 року є Головою ради, а також 28-й рік є головою наглядового комітету кредитної спілки „Ажіо” — члена НАКСУ. Пан Аржевітін зробив короткий екскурс в історію початку 90-х років, проілюструвавши виступ рідкісними архівними матеріалами.

 

 


 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>