<<< повернутися | обговорити на форумі >>

05/06/2019

ХХVІ ЗВІТНО-ВИБОРНА КОНФЕРЕНЦІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ АСОЦІАЦІЇ КРЕДИТНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ

12 червня 2019 року відбулася чергова ХХVІ Звітно-виборна Конференція Національної асоціації кредитних спілок України. У ній взяли участь делегати від 61 спілки — члена НАКСУ. Конференція проходила у заміському комплексі „Зелена Буча” на Київщині.

Порядок денний Конференції включав наступні питання: звіт Ради НАКСУ, звіт Наглядового комітету, звіт Виконавчої дирекції НАКСУ, фінансовий звіт, вибори членів Наглядового комітету НАКСУ, різне.

На початку звіту Ради НАКСУ її Голова Анатолій Занюк привітав усіх від імені Ради з чвертьстолітнім ювілеєм Асоціації. Далі було зазначено, що протягом року головну увагу Ради було приділено питанням законодавчого регулювання діяльності кредитних спілок, оскільки більшість новацій несе значні загрози як для життєдіяльності кредитних спілок, так і для добробуту їх членства. Саме тому донесення позиції НАКСУ з цього приводу до органів державної влади було одним із тих пріоритетних завдань, які перебували на постійному контролі Ради НАКСУ. Завдяки злагодженій роботі органів управління НАКСУ, колосальній активності кредитних спілок – членів НАКСУ, взаємодії з партнерами із Всесвітньої ради кредитних спілок, Всеукраїнської асоціації кредитних спілок, Каси Крайової, Проєкту КЕП і Фонду Ліги кредитних спілок Ірландії, протягом 2018–2019 років вдалося зупинити наступ на інтереси кредитних спілок.

У ході виступу Анатолій Занюк як Голова правління кредитної спілки „Ощадність” з м. Кам’янця-Подільського ознайомив присутніх з особливостями сьогоднішньої діяльності установи та перелічив основні аспекти, які б сприяли розвитку кредитних спілок на прикладі власної.

Окрему увагу з боку Ради НАКСУ було приділено діяльності НАКСУ в рамках спільної платформи „Об’єднання учасників фінансового ринку”, засновником і учасником якої є Асоціація. Наразі Об’єднанням ведеться активна роз’яснювальна кампанія щодо законопроекту „Спліт”, що містить глобальні загрози для небанківського фінансового ринку, у т.ч. й кредитних спілок.

На постійному контролі Ради НАКСУ перебувало питання виконання затвердженого в рамках Стратегічного плану НАКСУ на 2018–2020 роки Плану заходів на 2018 рік, який наразі виконано практично в повному обсязі.

Окрім зазначеного, Радою НАКСУ розглядалися традиційні питання, у т.ч. питання про припинення членства кредитних спілок в НАКСУ через згортання діяльності КС та втрату зв’язків з НАКСУ.

Щодо фінансового стану НАКСУ Анатолій Занюк зазначив, що за підсумками 2018 року Рада ухвалила рішення про затвердження виконання бюджету НАКСУ. Достовірність даних щодо фінансового стану НАКСУ було підтверджено Аудиторським звітом про результати перевірки фінансової звітності НАКСУ.

Також присутнім було надано оперативну інформацію щодо стану фінансових фондів НАКСУ, основних показників діяльності Асоціації, які свідчать про певну тенденцію фінансового зростання.

На завершення виступу Голова Ради НАКСУ подякував партнерам і соратникам за співпрацю напередодні завершення каденції поточного складу Ради.

Про результати річної діяльності Наглядового комітету НАКСУ доповів Голова Володимир Науменко. принагідно нагадавши, що у червні-липні поточного року мають відбутися обласні конференції кредитних спілок, які скликаються за ініціативою членів НАКСУ, для обрання членів Ради НАКСУ від кожної області. Крім того, цього року, відповідно до положення про Наглядовий комітет НАКСУ, закінчуються повноваження чотирьох членів НК, які мають бути переобрані на поточній Конференції. На завершення виступу Володимир Науменко закликав усіх до активної громадянської позиції у відстоюванні спільних інтересів.

Звітуючи про роботу Виконавчої дирекції НАКСУ протягом звітного періоду, Президент Петро Козинець перш за все зазначив, що, незважаючи на не найкращі роки, активи членів НАКСУ збільшились майже на 12%, на 12,5% зріс кредитний портфель, депозити — на 4%, вперше за останні 5 років збільшилась кількість членів кредитних спілок системи НАКСУ, однак картина ще далека від бажаної. Причини такої ситуації усім відомі: найперше — це застарілий Закон про кредитні спілки 17-річної давності, по-друге — відсутність меседжу від держави щодо підтримки кредитних спілок, а також невизначеність у питаннях неприбутковості та органу регулювання. Втішним є лиш те, що на рівні Верховної Ради закінчився потік шельмування та бруду на адресу кредитних спілок.

Триває тісна співпраця Виконавчої дирекції НАКСУ з Комітетом Верховної Ради з питань фінансів і банківської діяльності. Петро Козинець подякував усім лідерам кредитних спілок, які підтримали позицію НАКСУ і напряму звернулися з листами до Нацкомфінпослуг і Державної регуляторної служби України із запереченнями проти внесення змін до Розпоряджень №7 та 177. Взаємодія з державним регулятором наразі є напруженою, оскільки останній продовжує створення безглуздих бюрократичних перепон, нехтування потребами стабільно і прозоро працюючих КС, уникає безпосереднього діалогу з ринком.

Далі Президент НАКСУ навів цікаву статистичну інформацію щодо оподаткування КС у прибутковому та неприбутковому статусі.

Загалом усі напрямки поточної діяльності Виконавчої дирекції, поза об’єктивні складнощі, реалізовувалися у штатному порядку. Фінансові фонди НАКСУ протягом звітного періоду працювали стабільно. НАКСУ продовжує повноправне членство у WOCCU, за що окрема подяка кредитним спілкам — членам Асоціації.

На завершення виступу Петро Козинець подякував кожному присутньому за небайдужість, а також побратимам з Польської Каси Крайової за постійну увагу, підтримку та допомогу руху кредитних спілок України і НАКСУ перш за все.

Головний бухгалтер НАКСУ Алевтина Спітковська виступила перед учасниками засідання з фінансовим звітом Асоціації.

У ході обговорення звітів органів управління НАКСУ Голова правління КС „Наші люди” з м. Чернівців Ярослав Кирпушко привернув увагу присутніх до питань неприбутковості, динаміки зростання кредитних спілок, роботи на пайових внесках. Віцепрезидентом НАКСУ Людмилою Кравченко по всіх питаннях були надані розгорнуті компетентні роз’яснення.

Після обговорення звіти органів управління НАКСУ були одноголосно затверджені.

Далі, згідно з регламентом, присутні перейшли до обрання членів Наглядового комітету НАКСУ. Була підтримана пропозиція Президента НАКСУ, виходячи із сьогоднішньої ситуації, про зменшення кількості членів НК з 7 до 5 осіб. За результатами голосування до складу комітету на новий термін увійшли Олена Грузіна („КС „Партнер”, м. Славутич”) та Ірина Гнатюк (КС „Прикарпаття”, м. Коломия).

Розгляд нагальних питань кредитної кооперації було продовжено наступного дня під час науково-практичної конференції НАКСУ з актуальних питань діяльності кредитних спілок. Окрім представників кредитних спілок системи НАКСУ та Виконавчої дирекції, у ній узяли участь Олексій Волотовський, регіональний представник компанії OVB, Віктор Камінський, колишній віцепрезидент, радник Ради директорів Польської Каси Крайової, Павел Гржесік, керівник регіонального центру, директор Варшавського офісу Польської Каси Крайової.

На початку засідання Олексій Волотовський зробив розгорнуту презентацію компанії OVB, фінансового посередника, яка представляє увесь спектр фінансових послуг у Європі.

Людмила Кравченко детально ознайомила учасників конференції з оприлюдненим на сайті Нацкомфінпослуг проектом Розпорядження „Про затвердження Положення про фінансові нормативи діяльності та критерії якості системи управління кредитних спілок та об'єднаних кредитних спілок” №7 від 16.01.2004 р. Віцепрезидент НАКСУ зупинилася на усіх запропонованих у проекті змінах, у тому числі з пропозиціями НАКСУ відносно оновлення ряду вимог, звернувшись до учасників засідання з проханням надати власні зауваження та коментарі у процесі офіційного обговорення проекту Розпорядження.

Завдяки участі у конференції польських колег присутні мали можливість порівняти певні вимоги, пропоновані Нацкомфінпослуг, з вимогами польського регулятора до скоків.

У ході засідання відбулося активне обговорення усіх хвилюючих питань, також Людмила Кравченко надала низку корисних рекомендацій щодо ряду аспектів поточної діяльності кредитних спілок.

Завершував серію триденних офіційних заходів НАКСУ у рамках святкування 25-річчя Асоціації дружній обід-барбекю на території конференц-готелю у бучанському сосновому лісі.

 

 


 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>