<<< повернутися | обговорити на форумі >>

17/07/2019

 

 

11 липня 2019 року у приміщенні кредитної спілки „Надія”, м. Тлумач Івано-Франківської області, відбулось засідання керівників кредитних спілок Івано-Франківщини — членів НАКСУ. Участь у засіданні взяли М.С. Кишинська (КС „Надія”, м. Тлумач”), А.М. Грищишин (КС „Самопоміч”, м. Калуш), С.Я. Дружкіна та І.М. Григорчук (КС „Скарбниця”, м. Городенка), О.Є Маслова (КС „Івано-Франківська”), І.С. Гнатюк (КС „Прикарпаття”, м. Коломия), І.О. Лукавецька (Снятинська кредитна спілка). На засіданні були присутні в.о. Голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності М.В. Довбенко, Президент НАКСУ Петро Козинець та перший заступник голови Тлумацької районної державної адміністрації. М.П. Присяжнюк.

У ході зацікавленої професійної розмови йшлося про нинішній стан та розвиток кредитних спілок в Україні, співпрацю з органами місцевої влади. У доповіді Президента НАКСУ було підкреслено вагому роль кредитних спілок області у системі КС НАКСУ. Зокрема, зазначалося, що усі без виключення кредитні спілки Івано-Франківщини — члени Асоціації, незважаючи на несприятливі умови, за минулий рік продемонстрували стабільне зростання, фінансову надійність та міцність.

У рамках засідання також обговорювалися питання стосовно сподівань кредитно-кооперативної спільноти України на підтримку держави, щодо необхідності прийняття нової редакції Закону України „Про кредитні спілки”, проблеми, що виникають внаслідок невизначеності з прибутковим статусом, впровадження РРО. Ішлося також про необхідність перегляду політики подальшого запровадження зайвих бюрократичних процедур, які не сприяють укріпленню фінансової стабільності, а лише збільшують витрати і ускладнюють життя кредитним спілкам.

В.о. Голови Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Михайло Довбенко відповів на численні запитання учасників засідання щодо законодавчих новацій. Було підкреслено, що Комітет протягом своєї каденції всіляко підтримував необхідність розвитку кредитних спілок, а також висловлено сподівання, що новообраний склад Верховної Ради України усвідомить важливу соціальну роль кредитних спілок та підтримає законодавчі новації, що сприятимуть розвитку КС.

На зборах, згідно зі Статутом НАКСУ, відбулися вибори члена Ради НАКСУ від кредитних спілок Івано-Франківської області. Засідання по процедурному питанню проводила член Наглядового комітету НАКСУ Ірина Лукавецька. За результатами обговорення уповноважені від кредитних спілок учасники засідання одноголосно обрали на 2-річний термін до складу Ради НАКСУ від Івано-Франківської області Світлану Дружкіну (КС „Скарбниця”, м. Городенка).

Після офіційної частини учасники заходу мали можливість поділитися досвідом, обговорити нагальні проблеми, зійшовшись на думці, що такі зустрічі є взаємокорисними, і домовились проводити їх регулярно. А також щиро подякували Марії Кишинській, голові правління КС „Надія”, за гостинність, організацію та допомогу у проведенні засідання.

 

 


 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>