<<< повернутися | обговорити на форумі >>

02/10/2019

 

З 12 по 15 вересня 2019 року Президент НАКСУ, секретар Української Світової Кооперативної Ради Петро Козинець брав участь у засіданні Ради Директорів УСКР в Торонто (Канада). Від України участь у засіданні брав також Голова Правління Церковної кредитної спілки "Анісія" (м. Львів) Володимир Сидоровський, від Канади — Президент УСКР Ольга Шевель та скарбник УСКР Ярослава Каменецька, від США — заступник Голови УСКР Богдан Курчак і секретар УСКР Андрій Горбачевський.

У ході засідання було заслухано та обговорено звіт Ольги Шевель про діяльність УСКР та фінансовий звіт Ради, з яким виступила Ярослава Каменецька. Окремо було заслухано звіт про членські внески від централей до УСКР за минулий рік. Членами Ради Директорів було прийнято рішення залишити розмір членських внесків від членів УСКР на рівні минулорічних.

Також було детально обговорено хід виконання рішення попереднього з’їзду УСКР, який проходив у Львові, про підготовку чергового видання про історію української кооперації. Планується, що її має бути завершено до наступного засідання Ради Директорів УСКР.

Петро Козинець та Володимир Сидоровський детально поінформували учасників зібрання про ситуацію у розвитку кредитних спілок в Україні на нинішньому етапі та про проблеми, з якими вони стикаються сьогодні. У цьому контексті важливо відзначити, що до Президента України Володимира Зеленського, Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова, Голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради Данила Гетманцева від УСКР, ЦУКА, УКРК та Світового Конгресу Українців було підготовлено та надіслано звернення про необхідність більш активної підтримки подальшого розвитку системи кредитних спілок України та прийняття нового Закону „Про кредитні спілки”.

Окремою темою обговорення було планування реалізації завдання, яке поставила перед собою УСКР на наступний рік, стосовно створення українських кредитних спілок у країнах, де проживає значна українська діаспора, зокрема, Польщі та ін. З аналізом з цього приводу було заслухано доповіді Андрія Горбачевського та Тараса Підзамецького, які вивчали дане питання в контексті законодавчих можливостей та потенціалу українських громад в даних країнах. По даному питанню було прийняте рішення створити робочу групу для подальшого опрацювання.

У рамках стратегічного планування на наступний рік було вирішено чергове розширене засідання Ради Директорів УСКР провести влітку 2020 року в Україні. Місце та дату буде узгоджено додатково.

Також відбулась змістовна та зацікавлена зустріч членів Ради директорів УСКР з провідниками та активістами українських кредитних спілок Канади, на якій члени УСКР відповіли на численні запитання колег щодо окремих напрямків діяльності УСКР та особливо ситуації з кредитними спілками в Україні.

Окрім іншого, в ході перебування в Торонто Петро Козинець та Володимир Сидоровський мали можливість провести зустріч з керівництвом та менеджментом КС „Будучність” та взяти участь у традиційному українському фестивалі, який проходив у Торонто у ці дні. Показово, що учасниками заходу були майже мільйон українців Канади та інших країн. В ході фестивалю відбулись зустрічі з мером та заступником мера м. Торонто, а також рядом відомих діячів української діаспори Канади.

 

.

 

 


 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>