<<< повернутися | обговорити на форумі >>

04/10/2019

 

3 жовтня 2019 року у Національному банку України відбувся круглий стіл за участю представників Нацбанку та кредитних спілок щодо реалізації проекту Спліт. У засіданні брали участь перший заступник Голови Національного банку Катерина Рожкова, директор Департаменту ліцензування НБУ Олександр Бевз, начальник Управління захисту прав споживачів Ольга Лобайчук, директор Департаменту стратегії та розвитку НБУ Сергій Карпенко, керівництво та працівники Проект USAID «Кредитування сільськогосподарських виробників» (КЕП), Президент НАКСУ Петро Козинець, лідери та представники 20 кредитних спілок — членів НАКСУ, керівництво ВАКС та представники КС — членів ВАКС, директор Асоціації кредитних спілок військовослужбовців і працівників силових відомств Ростислав Гайдаєнко. Усього були присутні понад 50 учасників.

У ході зустрічі директор Департаменту ліцензування НБУ Олександр Бевз, який модерував засідання, презентував численним присутнім учасникам — представникам кредитних спілок та їх асоціацій — процес реалізації проекту Спліт та представив бачення стратегії розвитку системи кредитних спілок з боку НБУ.

Директор Департаменту стратегії та розвитку НБУ Сергій Карпенко ознайомив присутніх зі структурою стратегії розвитку фінансового сектору, її основними напрямками, візією та місією.

Катерина Рожкова, перший заступник Голови НБУ, зокрема, наголосила на необхідності застосування пропорційного підходу до регулювання та заявила про готовність співпраці з усіма Асоціаціями небанківських фінустанов.

Ольга Лобайчук поінформувала учасників зібрання щодо вимог до захисту прав споживачів фінансових послуг і у цьому контексті зазначила, що дані вимоги в цілому буду аналогічні до банківських, проте дещо спрощені.

Після виступів відбулось обговорення найбільш хвилюючих ринок питань у форматі діалогу та запитань-відповідей. Зокрема, щодо взаємовідносин з новим державним регулятором, фінансових нормативів, розширення спектру послуг КС, чинної нормативної бази НКФП, ліцензування, звітності, гарантування вкладів, навчання, РРО, перевірок, готівкових операцій та ін.

Президент НАКСУ Петро Козинець у своєму виступі передусім звернув увагу на те, що співпрацю з Нацбанком як державним регулятором розпочато із широкої зустрічі з ринком, що дає гарні сподівання, і вказав на необхідність сприяння розвитку ринку КС. Зокрема, Петро Миколайович наголосив на небезпечно стрімкому скороченню кількості кредитних спілок, до якого призвела відсутність підтримки з боку держави. Також Президент НАКСУ зупинився на питанні оновлення нормативної бази у перехідний період та нової редакції ЗУ „Про кредитні спілки”.

На нашу думку, зустріч була конструктивною та інформаційно насиченою. Для оцінки змістовності на духу діалогу пропонуємо користувачам сайту переглянути короткий відеофрагмент засідання.

 

 

 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>