<<< повернутися | обговорити на форумі >>

11/10/2019

 

 

 

9 жовтня 2019 року відбулась ознайомча зустріч представників Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради України з лідерами професійних об’єднань кредитних спілок та уповноваженими представниками державних органів. У зустрічі брали участь Голова комітету Данило Гетманцев, головний консультант Комітету Тетяна Боцула, Голова підкомітету з питань функціонування небанківських фінансових установ та страхової діяльності Елла Рєпіна, Голова підкомітету з питань банківської діяльності, монетарної стабільності, взаємодії з Національним банком України та захисту прав споживачів фінансових послуг Ольга Бєлькова та їх помічники, представники Національного банку України, член Нацкомфінпослуг Ольга Максимчук та Директор департаменту регулювання та нагляду за кредитними установами Ігор Невінчаний. Ринок кредитних спілок на зустрічі представляли Президент НАКСУ Петро Козинець, віце-президент Людмила Кравченко, Президент ВАКС Ольга Мороз, голова правління Ольга Тугай. Вела засідання Голова підкомітету Елла Рєпіна.

У ході зустрічі лідери НАКСУ та ВАКС коротко представили ситуацію на ринку кредитних спілок на даному етапі, означили найбільші проблеми та своє бачення розвитку системи. Особливу увагу було приділено проекту Закону щодо кредитних спілок, який зареєстровано у Верховній Раді за № 1110. Лідери асоціацій дали детальні відповіді та роз’яснення відносно запитань по багатьох позиціях законопроекту, зокрема, щодо системи гарантування вкладів, захисту прав споживачів, саморегулівності, поширення послуг КС на юридичних осіб та сільгоспвиробників тощо. Представники Нацкомфінпослуг, у свою чергу, виступили у підтримку розгляду та прийняття даної редакції проекту Закону у першому читанні. З боку НАКСУ було піднято питання РРО, неприбуткового статусу КС, а також висловлено готовність до майбутньої тісної співпраці.

Це була перша зустріч представників ринку КС з керівництвом профільного Комітету Верховної Ради. Вона пройшла у доброзичливій атмосфері, де було наголошено на важливості підтримки розвитку системи кредитних спілок та продуктивної співпраці, яка триватиме надалі.

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>