<<< повернутися | обговорити на форумі >>

29/11/2019

 

 

 

25 листопада 2019 року  у Києві, в Навчальному центрі Національного банку України відбулась робоча зустріч щодо реалізації стратегічних цілей в рамках проекту Спліт за напрямами діяльності «Статистика та звітність» та «Інформаційні технології» з представниками та експертами кредитних спілок. Нагадаємо, Національним банком заплановано низку зустрічей щодо реалізації проекту «спліт»,  обговорення першочергових кроків  після підписання закону та проведення брейнштормінгу  для  формування стратегії  розвитку  небанківських фінансових установ.

У першій робочій зустрічі, яка проходила у форматі «світове кафе», брали участь керівники напрямів діяльності  НБУ: Максим Кущ, заступник директора Департаменту інформаційних технологій, Юрій Половньов, директор Департаменту статистики та звітності та Сергій Карпенко, директор Департаменту стратегії та розвитку; представники Виконавчої дирекції НАКСУ: віце-президент НАКСУ Людмила Кравченко, віце-президент з питань саморегулівності Катерина Калустова, головний бухгалтер Алевтина Спітковська та представники понад 10 кредитних спілок — членів НАКСУ.

Запропонований формат проведення заходу передбачав покрокове обговорення в рамках груп, на які було розділено всіх учасників, питань щодо обліку та звітності, технологічності та ефективності заходів, необхідних для реалізації стратегічних цілей  розвитку кредитних спілок.

Перед початком роботи в групах представниками Національного банку було надано інформацію щодо виконання норм Закону про „спліт” і презентовано стратегічне бачення НБУ з цього приводу на найближчі 5 років https://bank.gov.ua/about/refactoring.

Після завершення презентації розпочалася робота в групах. За її результатами кожна з груп представила свої напрацювання щодо пріоритетних завдань, які мають бути виконані найближчим часом та у стратегічній перспективі.

Зокрема, з боку представників НАКСУ було визначено наступні завдання. В частині обліку та звітності: єдина форма звітності, зрозуміла і прозора як для регулятора, так і для ринку (наприклад, XBRL); нормативне врегулювання процесу подання звітності; розробка методологічних рекомендацій та роз’яснень до форм звітності; диференційований і адекватний підхід до звітності, мінімізація зусиль шляхом спрощення процесу подачі звітності; відповідність показників звітності вимогам пруденційного нагляду; диференційований адекватний підхід до нагляду та регулювання залежно від видів діяльності, розміру КС, кількості послуг; забезпечення кредитних спілок інструментами подання звітності з боку держави; формат звітності, що не передбачає використання РРО. В частині технологічності та ефективності: надання послуг онлайн та в електронному вигляді; вхід до СЕП, наприклад, через інституцію ОКС (досвід Польщі) або створення кооперативного банку (досвід Німеччини та Нідерландів); доступ до реєстрів для ідентифікації та перевірки плато- та кредитоспроможності позичальників та поручителів; єдина точка входу для отримання інформації з усіх бюро кредитних історій (електронний кабінет для кредитних спілок); запровадження системи оцінки ризиків для КС з використанням кращих практик КС Європи (досвід Польщі, Ірландії).

У ході обговорення також було наголошено на неприпустимості встановлення однакових вимог до різних суб’єктів, які надають подібні послуги, зокрема, до банків та кредитних спілок.

На завершення представники НБУ підкреслили важливість цієї зустрічі і запевнили у детальному опрацюванні і максимально можливому врахуванні отриманих пропозицій.

 

 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>