<<< повернутися | обговорити на форумі >>

02/12/2019

 

 

26-27 листопада 2019 року НАКСУ в особі віце-президента Людмили Кравченко взяла участь у засіданні робочої групи з опрацювання проекту Закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (№2179).

28 листопада відбулося засідання Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради України, на якому було розглянуто у другому читанні вищевказаний законопроект. Окрім членів Комітету, учасниками засідання були представники Державної служби фінансового моніторингу, Національного банку, Міністерства фінансів України. Від НАКСУ участь у засіданні брала віце-президент Людмила Кравченко.

Законопроект №2179 було розроблено з метою приведення правової системи України у сфері протидії відмиванню доходів та фінансуванню тероризму і розповсюдження зброї масового знищення у відповідність до критеріїв, що висуваються Європейським Союзом до держав, які мають намір вступити до ЄС.

Під час підготовки законопроекту до другого читання НАКСУ були підготовлені і надані пропозиції, які, зокрема, стосуються обмеження максимального розміру штрафу за найтяжчі порушення для суб’єктів первинного фінансового моніторингу, застосування штрафів на підставі судового рішення. Крім того, доповнено розділ термінології та внесено ряд важливих редакційних уточнень.

За підсумками обговорення Комітет вніс ряд правок до законопроекту та прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти проект Закону №2179 у другому читанні та в цілому як Закон.

 

 


<<< повернутися | обговорити на форумі >>